Match Center

Νίκος Δαούτης

Ligue 1: “Έμφραγμα” στο 90΄ για τη Μονακό
Η Μονακό κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τη Λοριάν, όμως οι γηπεδούχοι με τον Μπακαγιόκο... έκλεψαν στα παρά ένα τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2)
Άρης: Με επικεφαλής τον Θ. Καρυπίδη
Η αντίστροφη μέτρηση για τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας άρχισε και ήδη στην ΠΑΕ Άρης ετοιμάζονται ώστε να παρουσιάσουν ολοκληρωμένες προτάσεις στις συσκέψεις που θα προηγηθούν πριν την διεξαγωγή του μεγάλου ποδοσφαιρικού ραντεβού της χρονιάς
Βιγιαρεάλ – Μαρσεϊγ 3-1: Πρόκριση… δια πυρός και σιδήρου (highlights)
Λίγο έλλειψε να γίνει η έκπληξη, αλλά η Βιγιαρεάλ δεν τα κατάφερε. Ναι μεν νίκησε 3-1 την Μαρσέιγ, αλλά με συνολικό σκορ 5-3, οι Γάλλοι ήταν εκείνοι που πανηγύρισαν την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Europa League
Άρης: Δεν τους ανησυχεί ο Μορόν
Ο τραυματισμός του Λορέν Μορόν στο ντέρμπι "αιωνίων" της Θεσσαλονίκης ταρακούνησε τους "κιτρινόμαυρους" αλλά τα νέα είναι καθησυχαστικά για τον Ισπανό επιθετικό
Άρης: Ναυαγεί του Κάρλσον
Διαψεύδονται οι φήμες που ήθελαν τον Ντέιβιντ Κάρλσον να φεύγει από τον Άρη και να επιστρέφει στην πατρίδα του για λογαριασμό της Γκέτεμποργκ
UEFA Europa League: Πέρασε η Ρόμα στο… θρίλερ του “Ολίμπικο”, εύκολα Σπάρτα Πράγας και Μαρσέιγ (highlights)
Στα πέναλτι υπέρ της Ρόμα κρίθηκε η αναμέτρηση του "Ολίμπικο" μεταξύ των "τζιαλορόσι" και της Φέγενορντ (1-1 ο αγώνας και 4-2 στα πέναλτι). Εύκολα προκρίθηκαν Μαρσέιγ και Σπάρτα Πράγας, δυσκολότερα η Σπόρτινγκ Λισαβόνας
Άγιαξ – Μπόντο Γκλιμτ 2-2: Γλίτωσε τo έμφραγμα (highlights)
Ο Άγιαξ εξακολουθεί να ακορβατεί σε... τεντωμένο σχοινί, αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2) στην έδρα του στο παιχνίδι με την Μπόντο Γκλιμτ και θα διεκδικήσει στο β΄ παιχνίδι την πρόκριση στη φάση των 16 του UEFA Europa Conferece League