Εύκολο απόγευμα για Τζόκοβιτς

28/05/2014 • 17:19

Ο Τζόκοβιτς ξεπέρασε με χαρακτηριστική άνεση το εμπόδιο του Ζερεμί Σαρντί στο δεύτερο αγώνα του στο Ρολάν Γκαρός.

Ο Σέρβος, νούμερο δύο της παγκόσμιας κατάταξης κατάφερε να επικρατήσει 3-0 του Γάλλου παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για την επόμενη φάση του γαλλικού Όπεν.

Ο «Νόλε» πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση και πήρε άνετη νίκη 3-0 σετ (6-1, 6-4, 6-2) και πέρασε στον τρίτο γύρο.

Ο Τζόκοβιτς ανάγκασε τον αντίπαλό του να προβεί σε αρκετά αβίαστα λάθη (35). Στο δεύτερο σετ ο Σέρβος πραγματοποίησε δύο μπρέικ αλλά δέχτηκε και ένα «σπάσιμο» στο σερβίς του αλλά το κατέκτησε εύκολα 6-4 σε 36 λεπτά.

Αυτή ήταν η έβδομη συνεχόμενη νίκη του Σέρβου, ο οποίος προέρχεται από την κατάκτηση του 19ου τίτλου Μάστερς ενώ αυτή ήταν η ένατη νίκη του επί του Σαρντί.

Επόμενος αντίπαλος για τον Τζόκοβιτς θα είναι ο Τσίλιτς, νούμερο 25 του ταμπλό, ο οποίος επικράτησε 3-1 του Τομπίας Κάμκε.

18/04/2019 • 07:54

Η ρουλέτα της Φρανκφούρτης και οι προκλήσεις των αουτσάϊντερ σε Λονδίνο, Κοπεγχάγη

Οι αποψινοί δεύτεροι αγώνες για τα προημιτελικά του Γιουρόπα λιγκ θα έχουν ενδιαφέρον σχεδόν παντού, ακόμα κι εκεί όπου η πρόκριση φαίνεται ξεκάθαρη για Βαλένθια και Τσέλσι. Στο ντέρμπι του πρωταθλήματος Δανίας η Κοπεγχάγη έχει αβαντάζ και η Μίντιλαντ την ικανότητα του γκολ εκτός έδρας