Ανίκητος ο Ναδάλ, στα ημιτελικά του Roland Garros

Στα ημιτελικά του Roland Garros προκρίθηκε ο Ράφα Ναδάλ, ο οποίος επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί, κερδίζοντας 3-1 σετ τον Ντιέγκο Σβάρτσμαν σε ματς που διεξήχθη σε δύο δόσεις, λόγω της βροχόπτωσης το απόγευμα της Τετάρτης.
07/06/2018 • 14:54
Ασταμάτητος ο Ναδάλ

Ο Αργεντινός τενίστας, έκανε την έκπληξη στην πρώτη μέρα παίρνοντας το πρώτο σετ με 6-4. Αυτό ήταν και το πρώτο σετ που έχασε στο τουρνουά ο Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, Ναδάλ

Ο αγώνας διεκόπη στο 5-3 του δεύτερου με το προβάδισμα στο Ναδάλ και 30-15 στο ένατο γκέιμ. Εκεί διεκόπη και άρχισε το μεσημέρι της Πέμπτης με τον Ισπανό να επιστρέφει μεταμορφωμένος προς το καλύτερο και να κυριαρχεί πλήρως.

Ισοφάρισε με συνοπτικές διαδικασίες (6-3) και πήρε το τρίτο σετ με 6-2. Στο τέταρτο και τελευταίο δεν άφησε και πάλι περιθώρια αντίδρασης στον Αργεντινό τενίστα, κατακτώντας το με 6-2.

Όποτε φτάνει στα ημιτελικά του γαλλικού όπεν ο Ράφα Ναδάλ κατακτά και τον τίτλο.
17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51