Εύκολα στα προημιτελικά η Κέρμπερ

04/06/2018 • 19:21
Η Ανγκελίκ Κέρμπερ
Δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Γκαρσιά η Ανγκελίκ Κέρμπερ, που χρειάστηκε 69 λεπτά για να κάνει το 2-0 απέναντι στη Γαλλίδα, και να τσεκάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός.

Η Γκαρσιά, νούμερο 7 στην παγκόσμια κατάταξη, μπήκε στο κορτ με τρομερό εκνευρισμό, ο οποίος εντάθηκε μετά το break που υπέστη στο πρώτο μόλις game.

Η Κέρμπερ έκανε εύκολα το 6-2, ενώ έφτασε εύκολα στη συνέχεια στο 5-1, στο δεύτερο σετ, το οποίο εν τέλει κατέκτησε με 6-3.

Στα προημιτελικά της διοργάνωσης, η Γερμανίδα, νούμερο 12 στον κόσμο, θα βρει μπροστά της τη Σιμόνα Χάλεπ.
20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40