Σαν σίφουνας ο Μάρεϊ!

Ο Άντι Μάρεϊ ξεπέρασε με σχετική άνεση το εμπόδιο του Στάνισλας Βαβρίνκα επικρατώντας 3-1 σετ και προκρίθηκε στον τελικό του Ρολάν Γκαρός.
03/06/2016 • 19:29
Μάρεϊ

Ο Σκωτσέζος, νούμερο δύο της παγκόσμιας κατάταξης, βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και αυτό φάνηκε κόντρα στον Ελβετό, κάτοχο του περσινού τίτλου στο συγκεκριμένο Γκραν Σλαμ.

Ο Μάρεϊ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και πήρε το πρώτο σετ με 6-4 ενώ πιο εύκολα πήρε το δεύτερο σετ με 6-2. Στο τρίτο σετ ο Βαβρίνκα προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε σε 2-1 με 6-4 αλλά στο τέταρτο και τελευταίο σετ ο Μάρεϊ οδήγησε τον αντίπαλό του σε πολλά λάθη και πήρε τη νίκη με 3-1 σετ.

Στον τελικό θα αντιμετωπίσει τον Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος νωρίτερα επικράτησε 3-0 του Ντομινίκ Τιμ και οι δυο τους θα κοντραριστούν ξανά σε τελικό Γκραν Σλαμ μετά από αυτό του Αυστραλιανού Όπεν όπου νικητής είχε αναδειχθεί ο Σέρβος.

22/05/2019 • 07:16

Η "δίψα" και η αποτελεσματικότητα κρίνουν πολλά απόψε σε Ελβετία και Κύπρο (video)

Μικρό το προβάδισμα της Κορτράϊκ και της Ντε Γκράαφσχαπ στα πλεϊ-οφ του Βελγίου και της Ολλανδίας αντίστοιχα όπως και της Βερόνα ενώ στην Ελβετία οι αναμετρήσεις όπου κρίνονται θέσεις για την πρώτη 4αδα της βαθμολογίας, εκτός απροόπτου θα κροθούν στην παραγωγικότητα.