Η Σερίνα Γουίλιαμς δεν συνεχίζει στο Παρίσι. Η Αμερικανίδα εξαιτίας εντός τραυματισμού, που δεν είχε υποπέσει ποτέ ξανά στο παρελθον, αναγκάζεται να αποχωρήσει από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο Ράφα Ναδάλ
    04/06/2018 • 17:15

Έφτασε τις 900 νίκες ο Ναδάλ!

Ο βασιλιάς του χώματος Ραφαέλ Ναδάλ συνεχίζει στο αγαπημένο του Major και προχωρά στα προημιτελικά. Ο κάτοχος 11 τίτλων στο Roland Garros ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Γερμανού Μαξιμίλιαν Μέρτερερ με 3-0 σετ. Ο Ισπανός ακόμα να χάσει σετ στην πορεία του μέχρι τα προημιτελικά.

Μεγάλη επιτυχία για τον Σβάρτσμαν
      04/06/2018 • 16:11

Πέρασε ο Σβάρτσμαν, έξω ο Άντερσον

Αντίπαλο στα προμιτελικά του Roland Garros περιμένει ο Ντιέγκο Σβάρτσμαν. Ο 25χρονος από το Μπουένος Άιρες προχώρησε στην διοργάνωση πετώντας έξω από την συνέχεια τον Κέβιν Άντερσον.

κασατκινα
        04/06/2018 • 14:47

Τρένο η Κασάτκινα

Η Ντάρια Κασάτκινα συνεχίζει ακάθεκτη στο Ρολάν Γκαρός. Το Νο 14 της παγκόσμιας κατάταξης πέρασε στα ημιτελικά του γαλλικού γκραν – σλαμ.

Στο αγαπημένο του court γιόρτασε τα 32α γενέθλιά του ο Ράφα Ναδάλ
          04/06/2018 • 03:39

H τούρτα του Ναδάλ (video)

Ευκαιρία να ξεσκάσει εν όψει της δύσκολης δεύτερης εβδομάδας στο...δικό του τουρνουά, είχε ο εορτάζων Ράφα Ναδάλ.

O Μάρκο Τσετσινάτο
            03/06/2018 • 20:41
              O Nόβακ Τζόκοβιτς.
              03/06/2018 • 20:23

Αέρας ο Τζόκοβιτς

Ο Τζόκοβιτς δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Βερντάσκο τον οποίο νίκησε με 3-0 σετ.

Στα προημιτελικά η Πουτίντσεβα
                03/06/2018 • 18:02

Στην προημιτελική φάση του Ρολάν Γκαρός προκρίθηκε η Γιούλια Πουτίντσεβα, καθώς επικράτησε της Μπάρμπορα Στρίτσοβα με 2-0 σετ.

Πέρασε η Στίβενς.
                  03/06/2018 • 17:53

Εύκολα η Στίβενς

Η Σλοέιν Στίβενς χρειάστηκε μόλις 52 λεπτά για να κάμψει την αντίσταση της Ανέτ Κονταβέιτ και να πάρει την πρόκριση στους «8» του Ρολάν Γκαρός.

Πέρασε η Κις.
                    03/06/2018 • 16:46

Πρώτη φορά προημιτελικά για Κις

Η Μάντισον Κις επικράτησε με 6-1, 6-4 της Μιχαέλα Μπουζαρνέσκου και πέρασε για πρώτη φορά στην καριέρα της στα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός.

Συνεχίζει στο Παρίσι ο Ντομινίκ Τιμ.
                      03/06/2018 • 16:05

Νίκη για τον Τιμ

Ο Ντόμινικ Τιμ έκλεισε εισιτήριο για τα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός, κάμπτοντας την αντίσταση του Κέι Νισικόρι.

Πέρασε ο Ζβέρεφ.
                        03/06/2018 • 15:48

Στα προημιτελικά ο Ζβέρεφ

Ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ νίκησε με 3-2 σετ τον Κάρεν Κατσάνοφ σε ένα συναρπαστικό ματς και πέρασε στα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός για πρώτη φορά στην καριέρα του.

14/11/2018 • 10:51