Αγριεμένα «Καγκουρό» διέλυσαν την Τσεχία! (video)

Σε φιλικό αγώνα στο Σεντ Πόλτεν, η Αυστραλία νίκησε την Τσεχία με 4-0 δείχνοντας πως στο Μουντιάλ που αρχίζει σε λίγες μέρες δεν θα πάνε να παίξουν το ρόλο του κομπάρσου στα γήπεδα της Ρωσίας

Σε φιλικό αγώνα στο Σεντ Πόλτεν η Αυστραλία νίκησε την Τσεχία με 4-0 δείχνοντας πως στο Μουντιάλ που αρχίζει σε λίγες μέρες δεν θα πάνε να παίξουν το ρόλο του κομπάρσου στα γήπεδα της Ρωσίας!

Δύο γκολ σημείωσε ο Μάθιου Λέκι της Χέρτα Βερολίνου (32’,72) ένα ο Νάμπουτ της Ιαπωνικής Ουράβα και το 4ο τέρμα των «Καγκουρό» σημειώθηκε με αυτογκολ του Γιούγκας στο 80ο λεπτό.

Ήταν βέβαια μια φιλική αναμέτρηση που όμως άφησε αντίκτυπο για τις δυνατότητες της Αυστραλίας όπως το στίγμα της αστάθειας που διακρίνει εδώ και αρκετά μεγάλο διάστημα τους Τσέχους!
Την 2η του συμμετοχή στην εθνική Αυστραλίας πραγματοποίησε και ο ομογενής Δημήτρης Πετράτος της Νιούκαστλ Τζετς μπαίνοντας ως αλλαγή στο ματς της Αυστρίας στο 73ο λεπτό. Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης: