Ο Ζεράρντ Πικέ με τον πρόεδρο της ITF
        30/08/2018 • 01:11
        29/08/2018 • 21:17

Αποκλεισμός για Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε κόντρα στον Μεντβέντεφ, απ' τον οποίο ηττήθηκε 3-1 (6-4, 6-3, 4-6, 6-3) και έμεινε εκτός US Open.

Απλά δεν χάνει ποτέ...

Ο Ρότζερ Φέντερερ είχε εύκολο έργο απέναντι στον Ιάπωνα Γιοσιχίτο Νισιόκα στον πρώτο γύρο του Αμερικανικού όπεν. Ο Ελβετός νίκησε 3-0 σετ σε μια αναμέτρηση που κράτησε λιγότερο από δύο ώρες. Επόμενος αντίπαλος για τον 36χρονο που δεν έχει χάσει ποτέ σε πρώτο αγώνα στο ''Flushing Meadows'' θα είναι ο Γάλλος Μπενουά Περ.

12 νίκες στη σειρά μετρά ο Μονφίς
                    29/08/2018 • 04:33

Πρόκριση για Νισικόρι και Μονφίς στο ''US Open''

Δυνατό ζευγάρι προέκυψε μόλις στον δεύτερο γύρο του ''US OPEN'' καθώς ο Γκαέλ Μονφίς θα αντιμετωπίσει τον Κέι Νισικόρι. Ο Γάλλος απέκλεισε τον Αργεντινό Μπάγκνις, ενώ ο Ιάπωνας τον Γερμανό Μάρτερερ.

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς
                      29/08/2018 • 00:07

Αγρίεψε και πέρασε ο Τζόκοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς προχώρησε στον επόμενο γύρο του US OPEN κερδίζοντας τον νεαρό Ούγγρο Μάρτον Φούσκοβιτς με 3-1 σετ σ΄ένα ματς που κράτησε τρεις ώρες. Επόμενος αντίπαλος του ''Νόλε'' ο Αμερικανός Τένις Σάντγκρεν ο οποίος απέκλεισε τον Βίκτορ Τροίτσκι εύκολα με 3-0.

19/09/2018 • 10:52