Η Μαρία Σάκκαρη
21/04/2018 • 15:26

Χαλαρά η Σάκκαρη... (video)

Κανένα περιθώριο αμφισβήτησης της κυριαρχίας της δεν άφησε η Μαρία Σάκκαρη στην έμπειρη Μάντι Μινέλλα την οποία νίκησε με 6-0, 6-1 σε 50 λεπτά και ισοφάρισε σε 1-1 τις νίκες στη συνάντηση της Ελλάδας με το Λουξεβούργο.

Γραμματικοπούλου
    21/04/2018 • 14:05

Ηττα για την Γραμματικοπούλου (video)

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου ηττήθηκε στο τρίτο σετ από την Ελεονόρα Μολινάρο με 6-3, 3-6, 6-4 σε ένα ματς που είχε διάρκεια 2 ώρες 2 και δύο λεπτά στο κατάμεστο κεντρικό κορτ του ΤΑΤΟΙ Club

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου
      21/04/2018 • 13:28

Δεν τα κατάφερε η Γραμματικοπούλου

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου ηττήθηκε 2-1 σετ από την Ελεονόρα Μολινάρο, στην πρώτη αναμέτρηση μεταξύ της Ελλάδας και του Λουξεμβούργου στα μπαράζ για την άνοδο στο Γκρουπ Ι της Ευρωαφρικανικής Ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Τένις.

20/04/2018 • 20:09

Με Λουξεμβούργο για την άνοδο

Το Λουξεμβούργο θα είναι η αντίπαλος της Εθνικής Ελλάδας στα μπαράζ για την άνοδο στο Γκρουπ Ι της Ευρωαφρικανικής Ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Τένις που ολοκληρώνεται το Σάββατο στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του ΤΑΤΟΪ Club.

20/04/2018 • 16:05

Εύκολα η Σάκκαρη... (video)

Επιβάλλοντας την ανωτερότητά της η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε της Κάρεν Μπαρίτζα με 6-0, 6-3 σε 61 λεπτά, στο δεύτερο αγώνα της Εθνικής Ελλάδας στη συνάντηση με τη Δανία για το Γκρουπ ΙΙ της Ευρωαφρικανικής ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

H Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου
            20/04/2018 • 14:10

Γραμμα(τικοπούλου) πρωτιάς (video)

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου έβαλε τις βάσεις για την πρωτιά στον όμιλο της Εθνικής μας, επικρατώντας της Τάουσον με 6-7, 7-6, 6-0.

Ο Νικ Κύργιος
              20/04/2018 • 11:57

Ένα μήνα εκτός ο Κύργιος

Ο Νικ Κύργιος αποκλείσθηκε από τον ημιτελικό του διεθνούς τουρνουά τένις στο Χιούστον των ΗΠΑ από τον Ιβο Κάρλοβιτς.

Νόβακ Τζόκοβιτς
                19/04/2018 • 21:55

Αποκλεισμός για Τζόκοβιτς

Εκτός της συνέχειας του τουρνουά ATP World Tour Masters 1000 που διεξάγεται στο Μόντε Κάρλο έμεινε ο Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος ηττήθηκε στους «16» με 2-1 σετ από τον Ντόμινικ Τιμ.

Αχμέντ
                  19/04/2018 • 17:24

Άουτς! (video)

Στον αγώνα της Μαρία Σάκκαρη και της Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου με τις Αιγύπτιες Σαμίρ και Αχμέντ, εκτυλίχθηκε ένα αστείο περιστατικό.

Σάκκαρη
                    19/04/2018 • 17:03

Ηττα για Σάκκαρη, Γραμματικοπούλου (video)

Διαδικαστικό χαρακτήρα είχε το διπλό, που ήταν ο τελευταίος αγώνας στη συνάντηση της Εθνικής μας με την Αίγυπτο για το Γκρουπ ΙΙ της Ευρωαφρικανικής Ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Tένις.

H Mαρία Σάκκαρη.
                      19/04/2018 • 14:19

Περίπατος της Σάκκαρη (video)

Μόλις 53 λεπτά χρειάστηκε η Μαρία Σάκκαρη για να νικήσει την Σάντρα Σαμίρ με το εμφατικό 6-0, 6-0 στο δεύτερο αγώνα της συνάντησης της Εθνικής Ελλάδας με την Αίγυπτο.

Πρώτη νίκη με Γραμματικοπούλου.
                        19/04/2018 • 12:45

Πρώτη νίκη με Γραμματικοπούλου (video)

Εμφανώς ανώτερη, η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου επικράτησε της Ντόνα Αμπο Χαμπάγκα με 6-2, 6-3 και έδωσε την πρώτη νίκη στην Εθνική γυναικών στη συνάντηση με την Αίγυπτο.

24/04/2018 • 14:45