Δεν πτοείται ο Τζόκοβιτς
27/06/2014 • 17:58

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς τρόμαξε προς στιγμήν το κεντρικό κορτ, όταν στο 3ο σετ είχε μια άσχημη πτώση, όμως δεν πτοήθηκε και επικράτησε άνετα με 3-0 σετ του Ζιλ Σιμόν.

Στους «32» ο Φέντερερ
    26/06/2014 • 23:30

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Ρότζερ Φέντερερ, ώστε να περάσει στους «32» του Wimbledon στο ταμπλό των ανδρών επικρατώντας του Μίλερ με 3-0 σετ.

Άνετα Σαράποβα και Μπουσάρ
      26/06/2014 • 22:15

Η κάτοχος του Ρολάν Γκαρός, Μαρία Σαράποβα, επικράτησε με 2-0 σετ της Ελβετίδας Μπαζίνσκι και προκρίθηκε στη φάση των «32» του Wimbledon.

Συνέχισαν νικηφόρα τα φαβορί (video)
        26/06/2014 • 21:21

Ο Στάνισλας Βαβρίνκα προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Γουίμπλεντον αν και δυσκολεύτηκε κόντρα στον Γιεν - Σουν Λου, επικρατώντας 3-1 (7-6, 6-3, -3-6, 7-5).

Τα ... χρειάστηκε ο Ναδάλ! (video)
          26/06/2014 • 20:11

Ο Ράφαελ Ναδάλ έχει βρει τον ... «κρυπτονίτη» του στο πρόσωπο του Λούκας Ρόσολ αλλά αυτή τη φορά δεν την «πάτησε» και κατάφερε να προκριθεί στον τρίτο γύρο του Γουίμπλεντον.

Συνεχίζουν ακάθεκτες Σερένα και Ιβάνοβιτς (video)
            26/06/2014 • 19:56
              Παιχνίδι και πρόκριση καριέρας για τον Κύργιο
              26/06/2014 • 18:07
                Πρόστιμο πρεμιέρας στον Φονίνι
                26/06/2014 • 12:33

Ο Φάμπιο Φονίνι θα πληρώσει πρόστιμο 27.500 δολάρια για τη συμπεριφορά του στον αγώνα της πρεμιέρας του στο Γουίμπλετον, απέναντι στον Άλεξ Κουζνέτσοφ.

Συνεχίζουν Λι, Ραντβάνσκα
                  25/06/2014 • 23:56
                    Έξω ο Παγδατής, πέρασε ο Τζόκοβιτς
                    25/06/2014 • 23:48

Ο Μάρκος Παγδατής αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γουίμπλεντον, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από τον Αργεντινό Μάγερ. Νίκη με το ίδιο σκορ για τον Νόβακ Τζόκοβιτς που έκαμψε την αντίσταση του Στεπάνεκ. Εκτός συνέχειας ο Φερέρ!

Περίπατος για Μάρεϊ, αποκλεισμός για Γκουλμπίς!
                      25/06/2014 • 17:41