28/03/2017 • 16:53

Εύκολα στους «8» η Κέρμπερ

Η Αντζελίκ Κέρμπερ συνέχισε με νίκη την πορεία της στο τουρνουά του Μαϊάμι, επικρατώντας εύκολα με 2-0 σετ (6-2, 6-2) της Ρίζα Οζάκι σε έναν αγώνα που κράτησε 55 λεπτά.

Το γήπεδο τένις στο ΟΑΚΑ
28/03/2017 • 13:44

Αντίθετη με την παραχώρηση του ΟΑΚΑ η ΕΦΟΑ

Η ΕΦΟΑ υπογράμμισε πως διεκδικεί για την επόμενη αγωνιστική σεζόν δυο μεγάλα τουρνουά, τα οποία θέλει να διοργανώσεις στις εγκαταστάσεις τένις στο ΟΑΚΑ, βάζοντας με αυτό τον τρόπο «φρένο» στην επικείμενη παραχώρηση του κεντρικού γηπέδου στην μπασκετική ΑΕΚ.

Νίκη του Ναδάλ

O Ράφα Ναδάλ επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, επικρατώντας σχετικά εύκολα με 6-3 και 6-4 του Ντούντι Σέλα, για τον 2ο γύρο του Open του Μαϊάμι και πήρε το εισιτήριο για τον 3ο γύρο του τουρνουά.

H Αντζελίκ Κέρμπερ
          25/03/2017 • 18:06

Νίκη για την Κέρμπερ

Με νίκη ξεκίνησε στο τουρνουά του Μαϊάμι η Αντζελίκ Κέρμπερ, έστω κι αν χρειάστηκε προσπάθεια για να λυγίσει την αντίσταση της Κινέζας, Γινγκ Ντουάν, και να προκριθεί στον 3ο γύρο του τουρνουά. Η Γερμανίδα πρωταθλήτρια κέρδισε την αντίπαλο της με 7-6 (3) και 6-2, μετά από 1 ώρα και 24 λεπτά.

Ρακέτα τένις
            22/03/2017 • 16:25

Η εθνική ομάδα για το Davis Cup

Δύο νέα πρόσωπα θα δώσουν το «παρών» στην εθνική ομάδα τένις που θα αγωνιστεί στο Davis Cup στο πλαίσιο της 3ης κατηγορίας της ευρωπαϊκής ζώνης.

Η Πέτρα Κβίτοβα
              21/03/2017 • 17:36

Άγνωστο πότε επιστρέφει η Κβίτοβα

Άγνωστο είναι το πότε η Πέτρα Κβίτοβα θα μπορέσει να επιστρέψει στους αγώνες τένις, ύστερα από τον τραυματισμό της στο αριστερό χέρι από επίθεση που δέχθηκε με μαχαίρι, ο οποίος αρχικά είχε εκτιμηθεί πως την αφήσει μακριά από τα κορτ για τουλάχιστον έξι μήνες.

Ο Ρότζερ Φέντερερ
                21/03/2017 • 17:00

Η θαυμάστρια… ζεσταίνονταν (photo)

Ο Ρότζερ Φέντερερ βρέθηκε σε παραλία του Μαϊάμι, λίγες ημέρες μετά την κατάκτηση του Indian Wells και φωτογραφήθηκε με μια θαυμάστριά του.

Φέντερερ
                  20/03/2017 • 15:20

Φέντερερ: «Είναι μια μεγάλη έκπληξη»

Ο Ρότζερ Φέντερερ νίκησε στον «τελικό της ερήμου» στην Καλιφόρνια με 6-4, 7-5 μέσα σε 81 λεπτά, τον συμπατριώτη του, Σταν Βαβρίνκα και κατέκτησε το τρόπαιο στο «Indian Wells». Ο 35χρονος Ελβετός, που είχε λείψει από το τουρνουά το 2016, κατάφερε να πανηγυρίσει ξανά τον τίτλο για πρώτη φορά μετά το 2012.

20/03/2017 • 12:08
                      20/03/2017 • 10:40
                        Ο Μάρκος Παγδατής
                        18/03/2017 • 21:36

Ετοιμάζει την επιστροφή του ο Μάρκος Παγδατής

Ο Μάρκος Παγδατής εξακολουθεί την αποθεραπεία του προκειμένου να επιστρέψει στα γήπεδα. Ο κορυφαίος Κύπριος τενίστας , έμεινε για αρκετό καιρό εκτός αγώνων μέσα στο 2017, εξαιτίας ενός τραυματισμού στο πόδι.