24/07/2014 17:14 Τέλος Τσιμόντζι και Κολημήτρας

Παρελθόν από τον Ολυμπιακό Βόλου αποτελούν οι Ταουόνγκα Τσιμόντζι και Άγγελος Κολημήτρας. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ
Επένδυση στον «άσσο» ο Ολυμπιακός Βόλου
13:53 - 17.07.2014

Σε ενίσχυση στη θέση του τερματοφύλακα προχώρησε ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος απέκτησε τον Αναστάσιο Χρυσοστομίδης.
Διπλό χτύπημα απο Ολυμπιακό Βόλου
16:51 - 16.07.2014

Δύο μεταγραφικές κινήσεις πραγματοποίησε σήμερα ο Ολυμπιακός Βόλου. Ο σύλλογος της Μαγνησίας προχώρησε στην απόκτηση του Αλέξανδρου Κασμερίδη και του Κωνσταντίνου Μπάρμπα.
Απέκτησε Μπιτάνγκ, Κορνελάτο και Αραπίτσα ο Ολυμπιακός Βόλου
16:44 - 15.07.2014

Την απόκτηση των Κλάρενς Μπιτάνγκ, Ανδρέα Κορνελάτου και Γιάννη Αραπίτσα ανακοίνωσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου.
Ποινική δίωξη στον Ολυμπιακό Βόλου
19:22 - 13.06.2014

Ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας της ΕΠΟ άσκησε ποινική δίωξη στον Ολυμπιακό Βόλου με αφορμή την ανακοίνωση που εξέδωσε στο ημίχρονο του μπαράζ κόντρα στην Ξάνθη.
Κεχαγιάς: «Δεν είναι επιτυχία η σωτηρία»
00:23 - 12.06.2014

Μετά την αναμέτρηση στο «Κλ. Βικελίδης» οι τεχνικοί των δύο ομάδων παραχώρησαν συνέντευξη Τύπου με τον Νίκο Κεχαγιά να τονίζει ότι δεν είναι επιτυχία η σωτηρία αλλά τουλάχιστον ο τρόπος που ήρθε τους δίνει χαρά ενώ ο Νίκος Παντελής ανέφερε ότι η ομάδα του χάρισε στον αντίπαλο τη νίκη.
Νικολιάς: Προσπαθήσαμε αλλά δεν τα καταφέραμε (video)
00:01 - 12.06.2014

Νικολιάς: "Προσπαθήσαμε αλλά δεν τα καταφέραμε" (video)

Ο παίκτης του Ολυμπιακού Βόλου, Αλέξανδρος Νικολιάς τόνισε ότι οι συμπαίκτες του προσπάθησαν πολύ για τη νίκη αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν, σε δηλώσεις του στην κάμερα του Novasports μετά την αναμέτρηση με την Ξάνθη.
Ήταν ΑΚΡΙΤΕΣ! (video)
23:02 - 11.06.2014

Η Ξάνθη, αν και αγωνιζόταν σχεδόν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μάνταλου στο 48ο λεπτό, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 επί του Ολυμπιακού Βόλου και παρέμεινε έτσι στη Σούπερ Λίγκα.
Ανακοίνωση διαμαρτυρίας από τον Ολυμπιακό
22:12 - 11.06.2014

Σε παραίτηση καλεί το ΔΣ της ΕΠΟ η διοίκηση του Ολυμπιακού Βόλου, με ανακοίνωση που εξέδωσε. Μάλιστα οι Βολιώτες διεμήνυσαν πως θα καθυστερήσουν να βγουν στον αγωνιστικό χώρο 10 λεπτά για το δεύτερο ημίχρονο, κάτι που τελικά έγινε για 4-5 λεπτά.