ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+357 (25) 746 805
27/10/2014 • 21:48
24/10/2014 • 00:11

«Καθάρισε» η Ντιναμό, δεν άντεξε ο Απόλλωνας

Την πρόκρισή της στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ εξασφάλισε η Ντιναμό Μόσχας, επικρατώντας με 2-1 στην Πορτογαλία της Εστορίλ για τον πέμπτο όμιλο στον οποίο συμμετέχει και ο Παναθηναϊκός. Βαριά ήττα, με 5-0, γνώρισε ο Απόλλων Λεμεσού στο Γκλάντμπαχ.

14/10/2014 • 15:27

Φαβορί για τον Απόλλωνα ο Αβραάμ Γκραντ

Μετά το «διαζύγιο» με τον Χριστάκη Χριστοφόρου η διοίκηση του Απόλλωνα Λεμεσού ψάχνει ξένο προπονητή, εγνωσμένης αξίας, ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι του κυπριακού συλλόγου την τρέχουσα σεζόν.

22/09/2014 • 22:13
    13/09/2014 • 22:17

«Ζευγάρωσε» τις νίκες ο ΑΠΟΕΛ

Τη δεύτερή του νίκη σε ισάριθμα ματς πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ στην Κύπρο, ενώ λίγο αργότερα ο Απόλλωνας έφτανε και αυτός τους 6 πόντους.

28/08/2014 • 22:26

Σπουδαίος Απόλλων, σοκ για Ομόνοια

Την πρόκρισή του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ πανηγυρίζει ο Απόλλων Λεμεσού, μετά την επιβλητική του εμφάνιση και νίκη με 4-1 μέσα στη Μόσχα απέναντι στη Λοκομοτίβ. Αποκλείστηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ομόνοια από τη Ντινάμο Μόσχας.

28/08/2014 • 08:25

Παίζουν και άλλοι απόψε!

Οι μάχες των Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και Αστέρα Τρίπολης συγκεντρώνουν το ενδιαφέρον των Ελλήνων φιλάθλων στο αποψινό «μενού» των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, ωστόσο, μάχες μαίνονται σε 28 ακόμα μέτωπα.

21/08/2014 • 23:45

Το έσωσε στο τέλος ο Απόλλων

Ισοπαλία 1-1 παραχώρησε στη Λοκομοίβ Μόσχας ο Απόλλων Λεμεσού στο «ΓΣΠ» και πλέον θα παλέψει για την πρόκριση στη ρωσική πρωτεύουσα.

21/08/2014 • 10:16

Σε θέση «μάχης» η Κύπρος

Τρεις κυπριακές ομάδες αρχίζουν την προσπάθειά τους με σκοπό την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, έχοντας δύσκολο έργο απέναντι στην Τότεναμ (η ΑΕΛ) και στις ρώσικες Ντιναμό και Λοκομοτίβ Μόσχας (οι Ομόνοια και Απόλλων Λεμεσού αντίστοιχα).

27/04/2014 • 21:06

Νίκη με ανατροπή για την Ομόνοια

Με δύο γκολ του Σκέμπρι μέσα σε οκτώ λεπτά, η Ομόνοια γύρισε το ματς και επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα στο ΓΣΠ για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ του κυπριακού πρωταθλήματος.

22/02/2014 • 17:15

Νικητής στο ντέρμπι ο Απόλλωνας

Το ντέρμπι στο γεμάτο «Τσίρειο» της Λεμεσού ανέδειξε νικητή τον Απόλλωνα, που έσπασε το εντός έδρας αήττητο της ΑΕΛ (0-1) για την 23η αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος και πλησίασε στους τρεις πόντους.

19/02/2014 • 19:23

ΑΠΟΕΛ και Απόλλων στα ημιτελικά

Γνωστές έγιναν οι τρεις από τις τέσσερις ομάδες των ημιτελικών του κυπριακού Κυπέλλου, με τις ΑΠΟΕΛ, Απόλλων Λεμεσού και Δόξα να περνούν στην τετράδα του θεσμού.

18/01/2014 • 21:12

Κορυφή για Απόλλωνα, «εξάρα» για Ανόρθωση

Ρέινα και Σανγκόι σημείωσαν από ένα γκολ στο «ΓΣΖ», οδηγώντας τον Απόλλωνα Λεμεσού σε νίκη με 2-1 απέναντι στην Αλκή και στην πρωτιά του πρωταθλήματος Κύπρου, μ΄ ένα ματς περισσότερο από την ΑΕΛ.

27/11/2013 • 18:38

Με τα «δεύτερα» στην Τουρκία ο Απόλλωνας

Προτεραιότητα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα δίνει ο Απόλλωνας Λεμεσού, μια και αναμένεται να χρησιμοποιήσει αρκετούς αναπληρωματικούς παίκτες στο ματς με την Τραμπζονσπόρ, στην Τουρκία, για την πέμπτη αγωνιστική του δέκατου γκρουπ του Γιουρόπα Λιγκ.

24/11/2013 • 00:26

Το ντέρμπι στην ΑΕΛ

Η ΑΕ Λεμεσού ήταν η νικήτρια του ντέρμπι με τον Απόλλωνα, για τη δέκατη αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος με τον Μοντέιρο στο 90΄ να δίνει τη νίκη, στο ντέρμπι της πόλης, στους τυπικά φιλοξενούμενους στο «Τσίρειο».