ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
ΑΕΚ
    Φοίνικας Σύρου
    12/12/2018 • 22:12

Γέλασε στο τάι μπρέικ ο Φοίνικας

Μετά από τρία χαμένα τάι μπρέικ με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό αλλά και ΑΕΚ οι παίκτες του Φοίνικα Σύρου πήραν το …αίμα τους πίσω χαμογελώντας στο πιο σημαντικό – μέχρι το επόμενο - πέμπτο σετ της φετινής περιόδου.

Και τώρα ΠΑΟΚ εις διπλούν για τον Ολυμπιακό.
    08/12/2018 • 22:22

Και τώρα ΠΑΟΚ εις διπλούν για τον Ολυμπιακό

Με το μυαλό στη διπλή – μέσα σε 4 μέρες – κόντρα με τον ΠΑΟΚ για League Cup (12/12 Ρέντη) και πρωτάθλημα (15/12 Πυλαία) έπαιξε ο Ολυμπιακός με την Κηφισιά την οποία όμως χρειάστηκε μόλις 68 λεπτά προκειμένου να την ρίξει στο …καναβάτσο με 3-0 σετ (25-19, 25-22, 25-16).

Τρίποντο από την περιφέρεια, 3-0 η ΑΕΚ.
    08/12/2018 • 22:20

Τρίποντο από την περιφέρεια, 3-0 η ΑΕΚ

Με τους περιφερειακούς της Ηρακλή Παπαδόπουλο (εντυπωσίασε αντί του Τζιουμάκα), Στοίλοβιτς και Μότα να είναι άψογοι επιθετικά και τον Κανέλλο να κάνει τη διαφορά πάνω στο φιλέ η ΑΕΚ πανηγύρισε, πιο εύκολα από ότι θα περίμεναν και οι ίδιοι οι παίκτες της, την τέταρτη νίκη της στην Volleyleague.

ΑΕΚ, βόλεϊ
    02/12/2018 • 21:08

Νίκη βάλσαμο με 3-2 της ΑΕΚ στη Σύρο

Την μεγαλύτερη φετινή της νίκη στην Volleyleague – μέχρι την επόμενη – πέτυχε η ΑΕΚ στη Σύρο επί του Φοίνικα. Μετά από σούπερ ντέρμπι 2,5 ωρών η Ένωση έχοντας πρωταγωνιστή τον Ιρανό πασαδόρο Φαρχάντ Σαλαφζούν επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 25-15, 18-25, 25-21, 15-12) του Φοίνικα με πρώτους σκόρερ τους Τζιουμάκα και Στοΐλοβιτς (αμφότεροι πήραν από 18 πόντους).

Παμβοχαϊκός-ΑΕΚ
    26/11/2018 • 20:49

Τρίποντο τετράδας για τον Παμβοχαϊκό επί της ΑΕΚ

Τι και αν άλλαξςε πασαδόρο... Τι και αν είχε 10 άσσους, 8 περισσότερους από τον αντίπαλό της... Η ΑΕΚ υποχρεώθηκε από τον Παμβοχαϊκό στην πρώτη εντός έδρας ήττα που την καθηλώνει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο Φαρχάντ Σαλαφζούν
    23/11/2018 • 18:19

Έπιασε …δουλειά ο Φαρχάντ Σαλαφζούν

Ο νέος Ιρανός πασέρ της Ένωσης Φαρχάντ Σαλαφζούν «προσγειώθηκε» το πρωί στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» και πήγε απευθείας στα γραφεία της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ.

Εντουάρντο Λιόκα
    22/11/2018 • 18:49

Ιρανός πασαδόρος στην ΑΕΚ

Η πάσα του Αργεντινού Εντγκάρντο Λιόκα φαίνεται ότι είναι η βασική αιτία που η ΑΕΚ βρίσκεται στην προτελευταία θέση της Volleyleague.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
    21/11/2018 • 20:11

Φράγκος και 3-0 ο Ολυμπιακός την ΑΕΚ

Τι και αν η ΑΕΚ προηγήθηκε του Ολυμπιακού τρεις φορές στα ισάριθμα σετ που παίχθηκαν στο «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη. Ο πρωταθλητής με MVP τον αψεγάδιαστο Ανδρέα Φράγκο (17 πόντοι, 64% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) έφθασε στη νίκη με 3-0 σετ (25-23, 25-21, 25-22) διατηρώντας την παράδοση που τον θέλει να είναι αήττητος στις αναμετρήσεις του πρωταθλήματος με την «Ένωση».

Από το ΑΕΚ-Ηρακλής
    10/11/2018 • 23:47

Με Λάππα από τα παλιά. 3-2 η ΑΕΚ τον Ηρακλή

Με τον Ηλία Λάππα να μπαίνει στο τέταρτο σετ και να αλλάζει τη ροή του αγώνα η ΑΕΚ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές στα σετ κατάφερε να νικήσει 3-2 σετ (23-25, 25-22, 20-25, 25-23, 15-11) τον Ηρακλή και να σημειώσει την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και μάλιστα με το ίδιο σκορ.

Φάση από το Κομοτηνή - ΑΕΚ
    05/11/2018 • 20:25

«Φωτιά» στο φιλέ η Κομοτηνή, «πλήγωσε» με 3-1 την ΑΕΚ

Ιστορικό βράδυ για την Κομοτηνή. Η ομάδα της Ροδόπης στον τρίτο της αγώνα στην Volleyleague κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη μετά από 20 χρόνια αναμονής. Η Κομοτηνή νίκησε 3-1 σετ (25-23, 25-23, 22-25, 25-21) την ΑΕΚ έχοντας τρεις μεγάλους πρωταγωνιστές.

Ο Νίκος Νεόφυτος
    14/10/2018 • 13:28

Νεόφυτος: «Δε φοβόμαστε κανέναν»

Ο Νίκος Νεόφυτος υπογράμμισε πως η ΑΕΚ δε φοβάται τους Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ και πως στοχεύει όσο ψηλότερα γίνεται την εφετινή αγωνιστική περίοδο στη Volley League.