ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Προμηθέας Πατρών
    Γιατράς
    26/05/2018 • 23:30

Γιατράς: "Σκασμένος είμαι..."

Δεν μπορούσε να πιστέψει την ευκαιρία που έχασε ο Προμηθέας για να γράψει ιστορία στο ΣΕΦ κόντρα στον Ολυμπιακό ο Μάκης Γιατράς.

Ολυμπιακός-Προμηθέας
    26/05/2018 • 21:16

"Νικητής" ο Προμηθέας στο 2-0 του Ολυμπιακού

Απίστευτο σε εξέλιξη ματς στο ΣΕΦ, με τον Προμηθέα να κάνει επιμέρους σκορ 44-16, να παίρνει προβάδισμα στην τελική ευθεία του αγώνα αλλά τον Ολυμπιακό να λυτρώνεται από τρίποντο του Παπανικολάου λίγο πριν τη λήξη, για το τελικό 89-88!

Προμηθέας
    25/05/2018 • 22:00

Κανονικά ο Έλις, εκτός ο Μιλόσεβιτς

Να παρουσιάσει ένα καλύτερο και περισσότερο ανταγωνιστικό πρόσωπο απέναντι στον Ολυμπιακό, είναι ο στόχος του Προμηθέα ενόψει του δεύτερου ματς των ημιτελικών του πρωταθλήματος, το Σάββατο στο ΣΕΦ.

Προπονήθηκε ο Παπανικολάου

Ο Κώστας Παπανικολάου επέστρεψε στις προπονήσεις του Ολυμπιακού και δήλωσε παρόν για τον πρώτο αγώνα με τον Προμηθέα (24/5. 18:00). Μέρος της προπόνησης ακολούθησε ο Μιλουτίνοφ.

Φαγιέ: "Η καλύτερη μου χρονιά

Για τη σπουδαιότερη σεζόν στην καριέρα του, έκανε λόγο ο Μουχάμεντ Φαγιέ, μιλώντας για τη θητεία του στον Προμηθέα Πάτρας, με τον οποίο τερμάτισε στην τρίτη θέση της κανονικής περιόδου.

Ο Γκίκας
    15/05/2018 • 21:40

Γκίκας: «Να φτάσουμε όσο το δυνατόν ψηλότερα»

Στην επιτυχία του Προμηθέα να τερματίσει τρίτος στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, αναφέρθηκε ο Νίκος Γκίκας στο προσωπικό του blog στον ΕΣΑΚΕ, ενώ παράλληλα τόνισε ότι αυτός και οι συμπαίκτες του υα προσπαθήσουν να φτάσουν την ομάδα της Πάτρας όσο πιο ψηλά γίνεται.

Στιγμιότυπο από το Ολυμπιακός - Προμηθέας.
    13/05/2018 • 18:38

Άνετα ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα του Προμηθέα στο ΣΕΦ με 104-69 και έκλεισε νικηφόρα την κανονική περίοδο. Οι «ερυθρόλευκοι» τερμάτισαν δεύτεροι, ενώ οι Πατρινοί είναι τρίτοι, η καλύτερη θέση στην ιστορία τους.

Γιατράς
    09/05/2018 • 22:09

Γιατράς: «Ακόμα δεν το έχουμε συνειδητοποιήσει»

Ο Προμηθέας με τη νίκη του κόντρα στο Λαύριο κατέκτησε την τρίτη θέση στην κανονική περίοδο με τον προπονητή του Μάκη Γιατρά να μοιράζει συγχαρητήρια στους παίκτες του κάνοντας λόγο πως ακόμα δεν έχουν συνειδητοποιήσει τι έχουν πετύχει.