17/05/2016 • 22:09
    Παναθηναϊκός, Θήρα
    12/04/2016 • 19:04

"Έκρηξη" Σαντορίνης, 3-1 τον ΠΑΟ και τελικός! (video)

Ιστορία στον ελληνικό αθλητισμό έγραψε η Σαντορίνη. Η ομάδα του Οικονόμου νίκησε και στην Κυψέλη 3-1 σετ (25-17, 26-24, 18-25, 25-17) τον Παναθηναικό και με 2-1 νίκες έβαλε το όνομά της στους τελικούς της Α1 γυναικών για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Πανηγυρική, Παναθηναϊκός βόλεϊ γυναικών
    06/04/2016 • 17:35

Με Μερτέκη άνοιξε λογαριασμό το "τριφύλλι", 3-1 τον ΑΟ Θήρας (video)

Σε έναν πρώτο ημιτελικό γεμάτο λάθη και χωρίς ποιότητα ο Παναθηναϊκός με σέρβις της Μερτέκη και ανατροπή στο 21-23 του τέταρτου σετ εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και με αρκετή δυσκολία με 3-1 σετ (25-16, 25-22, 20-25, 25-21) άνοιξε λογαριασμό στις νίκες κόντρα στον ΑΟ Θήρας.

Οι παίκτριες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών
    04/03/2016 • 20:02

Σαλπάρει στη Χίο για το 6ο…

Ανατροπή και πρόκριση για τον Ολυμπιακό στον γκραν γκινιόλ ημιτελικό με τον Παναθηναϊκό στη Χίο. Οι νταμπλούχες, παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-1 σετ, ανέτρεψαν το σκορ και με 3-2 σετ (25-18, 20-25, 23-25, 25-20, 15-7) προκρίθηκαν 7η φορά σε τελικό Κυπέλλου.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Ιγκόρ Τούντορ
    26/02/2016 • 20:09

Τούντορ: "Η ομάδα δουλεύει σκληρά" (video)

Με το πρωτάθλημα να μπαίνει πλέον στην τελική ευθεία της κανονικής περιόδου ένα ερώτημα για τον ΠΑΟΚ έχει να κάνει με τις προτεραιότητες που τίθενται αναφορικά με τη συνέχεια, δηλαδή για το αν πρώτος στόχος είναι η διαφύλαξη του υπάρχοντος δυναμικού από περαιτέρω τραυματισμούς.

Πίτα Παναθηναϊκού
    01/02/2016 • 22:55

Έκοψαν την πίτα οι «πράσινοι»

Σε μια λαμπερή βραδιά σε γνωστό κλαμπ πλησίον του «Απόστολος Νικολαΐδης» ο Παναθηναϊκός Α.Ο. γιόρτασε τα 108 χρόνια από την ίδρυση του συλλόγου και έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα.

Η Μπριζίτκα Μόλναρ
    13/01/2016 • 12:41

Η Μόλναρ στο Novasports.gr (video)

Αποφασισμένη να ξανακερδίσει τίτλους με τον Παναθηναϊκό εμφανίστηκε στις πρώτες της δηλώσεις με την άφιξή της στην Ελλάδα η Μπριζίτκα Μόλναρ.

Πορφύρας-Παναθηναϊκός
    10/01/2016 • 08:41
    Παναθηναϊκός-Ηλιούπολη
    20/12/2015 • 09:53
    28/11/2015 • 20:45

«Ατσαλάκωτος» ο ΠΑΟ στη Λάρισα

Με τον αέρα της καλύτερης ομάδας ο Παναθηναϊκός πέρασε σαν σίφουνας από τη Λάρισα επικρατώντας άνετα 3-0 σετ (25-07, 25-16, 25-117) του γηπεδούχου Φιλαθλητικού.

15/11/2015 • 23:34

Έχασε βαθμό ο Παναθηναϊκός από την ΑΕΚ

Κράτησε το αήττητο αλλά άφησε βαθμό. Ο Παναθηναϊκός αν και βρέθηκε να προηγείται άνετα 2-0 σετ της ΑΕΚ δεν κατάφερε να φύγει με τρίποντο αφού η Ένωση αντέδρασε, ισοφάρισε και πήρε τελικά βαθμό από το ντέρμπι που έληξε 3-2 σετ (25-16, 25-18, 16-25, 24-26, 15-9) για τις «πράσινες».

01/11/2015 • 00:52

Άνετο 3-0 του ΠΑΟ επί του Αίαντα

Με τοπ σκόρερ την Τσίμα και με την Φιλντ να κάνει την πρώτη της εμφάνιση ο Παναθηναϊκός επικράτησε άνετα 3-0 σετ (25-14, 25-15, 25-20) του Αίαντα Ευόσμου στο κλειστό της Κυψέλης.

19/09/2018 • 10:52