ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
ΕΑ Πατρών
    03/05/2012 • 21:40

ΠΑΟ και του χρόνου στην Volleyleague

Το εισιτήριο της παραμονής του στην Volleyleague και την επόμενη περίοδο εξασφάλισε ο Παναθηναϊκός μετά την τρίτη του νίκη επί της ΕΑ Πατρών στο κλειστό του ΜΕΤΣ.

01/05/2012 • 21:39

Παρέμεινε "ζωντανή" η ΕΑ Πατρών

Η ΕΑ Πατρών παρέμεινε «ζωντανή» στην προσπάθειά της για παραμονή στην Volleyleague, καθώς επικράτησε στο κλειστό της αχαϊκής πρωτεύουσας του Παναθηναϊκού με 3-1.

30/04/2012 • 18:10

1η Μαΐου στην Πάτρα ο 3ος αγώνας

Τελευταία πράξη ή παράταση της αγωνίας για Παναθηναϊκό και ΕΑ Πατρών; Η απάντηση θα δοθεί αύριο το βράδυ, μετά το πέρας της αναμέτρησης μεταξύ των δύο ομάδων, που θα συναντηθούν στο κλειστό της αχαϊκής ομάδας (19:30), στον τρίτο αγώνα της σειράς των πλέι άουτ.

27/04/2012 • 22:13
    25/04/2012 • 19:43

Βήμα παραμονής για τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός στον πρώτο αγώνα των Play Outs έκανε το μπρέικ στην έδρα της ΕΑ Πατρών επικρατώντας με 3-0 και απέκτησε αυτός το προβάδισμα στη μάχη της παραμονής (η σειρά κρίνεται στις 3 νίκες).

12/04/2012 • 17:34
    05/04/2012 • 21:06

Κρίνεται το μέλλον της Πάτρας

Την πιο κρίσιμη απόφαση για το μέλλον της ΕΑ Πατρών στο πρωτάθλημα της Volleyleague παίρνει σήμερα το απόγευμα ο αθλητικός δικαστής.

05/04/2012 • 16:16
    27/03/2012 • 15:13
    23/03/2012 • 22:39

Στα πλέϊ οφ ο Εθνικός, στα πλέϊ άουτ η ΕΑΠ

Εφιάλτης για τους Πατρινούς, παράδεισος για τους Εβρίτες. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε 3-1 σετ (25-22, 35-33, 25-27, 25-23) την ΕΑΠ στην Πάτρα, μπήκε στα πλέι άουτ και έστειλε στα πλέϊ άουτ την ομάδα του Χριστόπουλου που θα διεκδικήσει την παραμονή της στις τρεις νίκες κόντρα στον Παναθηναϊκό.

03/03/2012 • 21:33

Ο Ολυμπιακός έριξε τον Παναθηναϊκό στην Α2 (vid)

Απίστευτο και όμως αληθινό!!! Ο Ολυμπιακός έχασε πριν από λίγο από την ΕΑ Πατρών με 3-2 σετ (21-25, 25-23, 25-23, 25-27, 15-12) και με το αποτέλεσμα αυτό αν και εφόσον ολοκληρωνόταν σήμερα το πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός έπεφτε απευθείας στην Α2.

25/02/2012 • 22:00

Ο Καριπίδης κράτησε «ζωντανό» τον Παναθηναϊκό (vid)

Κράτησαν την υπόσχεσή τους και με την 4η νίκη τους στα έξι τελευταία παιχνίδια κράτησαν ψηλά τη σημαία της αξιοπρέπειας στο ελληνικό πρωτάθλημα. Η Κηφισιά επικράτησε 3-1 σετ της ΕΑ Πατρών και με την επιτυχία της ανανέωσε την παραμονή της στα σαλόνια της Volleyleague και για την επόμενη σεζόν.

18/02/2012 • 20:39

Χωρίς Τανίκ ο Ηρακλής, 3-0 και την Πάτρα (vid)

Ο Ηρακλής πανηγύρισε την 16η νίκη του σε ισάριθμα ματς στην Volleyleague κι έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο, επικρατώντας με 3-0 της μαχητικής ΕΑ Πατρών στο κλειστό της Μίκρας.

15/02/2012 • 20:00

Μεγάλη νικήτρια η ΕΑ Πατρών (vid)

Η ΕΑΠ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο κρίσιμο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, αφού επικράτησε με 3-1 σετ και ξέφυγε πλέον πέντε βαθμούς από τους πράσινους που καθηλωμένοι πλέον στους 9 βαθμούς βρίσκονται σε δύσκολη θέση.

14/02/2012 • 23:59

ΕΑΠ ή Παναθηναϊκός; Ντέρμπι παραμονής στην Volleyleague

Όταν πριν από δύο χρόνια ΕΑΠ και Παναθηναϊκός έπαιζαν για την πρωτιά στην κανονική περίοδο ουδείς θα μπορούσε να φανταστεί ότι θα ερχόταν η μέρα που δύο από τις κορυφαίες ελληνικές ομάδες στο φιλέ θα έπαιζαν αγώνα επιβίωσης στην Volleyleague.

14/11/2018 • 10:51