ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Παναθηναϊκός
    20/02/2012 • 20:30
    15/02/2012 • 20:00

Μεγάλη νικήτρια η ΕΑ Πατρών (vid)

Η ΕΑΠ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο κρίσιμο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, αφού επικράτησε με 3-1 σετ και ξέφυγε πλέον πέντε βαθμούς από τους πράσινους που καθηλωμένοι πλέον στους 9 βαθμούς βρίσκονται σε δύσκολη θέση.

14/02/2012 • 23:59

ΕΑΠ ή Παναθηναϊκός; Ντέρμπι παραμονής στην Volleyleague

Όταν πριν από δύο χρόνια ΕΑΠ και Παναθηναϊκός έπαιζαν για την πρωτιά στην κανονική περίοδο ουδείς θα μπορούσε να φανταστεί ότι θα ερχόταν η μέρα που δύο από τις κορυφαίες ελληνικές ομάδες στο φιλέ θα έπαιζαν αγώνα επιβίωσης στην Volleyleague.

11/02/2012 • 19:26

Σερί 14 νίκες ο Ηρακλής, χωρίς νίκη ο ΠΑΟ (vid)

Το αναμενόμενο έγινε στη Μίκρα στο δεύτερο ματς της 16ης αγωνιστικής στην Volleyleague. Ο Ηρακλής με τον αέρα της καλύτερης ομάδας επικράτησε άνετα σε 67΄ 3-0 σετ (25-14, 26-24, 25-18) του Παναθηναϊκού

11/02/2012 • 12:08
    03/02/2012 • 22:22

Τον... βύθισε κι άλλο (vid)

Η έκτη νίκη της Λαμίας στην Volleyleague έκανε ακόμη πιο δύσκολο το έργο επιβίωσης του Παναθηναϊκού στα σαλόνια. Μετά τον Παμβοχαϊκό και την ΕΑ Πατρών και η Λαμία κέρδισε για πρώτη φορά στην ιστορία της τον Παναθηναϊκό στο Μετς σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς που κρίθηκε στα πέντε σετ με την ομάδα του Ανδρεόπουλου να παίρνει το δίποντο με 3-2 σετ.

02/02/2012 • 19:17
    30/01/2012 • 21:33
    29/01/2012 • 21:45

Τρίποντο σωτηρίας για Άρη, ήττα καταστροφή για τον Παναθηναϊκό (vid)

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Άρης στο Αλεξάνδρειο, δίνοντας τέλος και στην δυσμενή παράδοση που είχε, επικρατώντας σχετικά εύκολα (μετά το δραματικό πρώτο σετ) με 3-0 του Παναθηναϊκού, με τους πράσινους να παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

25/01/2012 • 14:56
    24/01/2012 • 21:48
    21/01/2012 • 22:22

Σ. Ψάρρας: "Δεν αντέχω άλλο την κοροϊδία, φεύγω..."

Τέλος εποχής για τον Σάκη Ψάρρα στον Παναθηναϊκό. Ο έμπειρος πασαδόρος αποφάσισε να αποχωρήσει απο την ομάδα κάτι που ανακοίνωσε σε όλη την ομάδα στα αποδυτήρια λίγα λεπτά μετά την ήττα του "τριφυλλιού" απο τον Παμβοχαϊκό. Τί δήλωσε στο Novasports.gr

21/01/2012 • 21:39
    14/01/2012 • 22:50

Με ανατροπή ο Φοίνικας, 3-2 τον Παναθηναϊκό (vid)

Η παράδοση τηρήθηκε στη Σύρο, ως προς το ήμισυ όμως καθώς το παιχνίδι για 3η φορά (σε ισάριθμα ματς) κρίθηκε στο τάι μπρέικ, όμως ο Φοίνικας ήταν αυτός που πανηγύρισε τη νίκη, καταφέρνοντας μάλιστα να γυρίσει το ματς αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 σετ.

10/01/2012 • 20:53