18/03/2017 • 22:59
    Ολυμπιακός
    18/03/2017 • 21:55

Αφεντικό στην Θεσσαλονίκη ο Ολυμπιακός, 3-1 τον ΠΑΟΚ

Ο σοβαρός, αποτελεσματικός και με περισσότερες λύσεις στην επίθεση, Ολυμπιακός νίκησε για 4η συνεχόμενη φορά φέτος τον ΠΑΟΚ και με 3-1 σετ (25-22, 23-25, 25-20, 25-1) πήρε την πρόκριση για τον τελικό όπου αύριο στο δρόμο για την 16η κούπα τον περιμένει στο Αλεξάνδρειο (18.00) η Κηφισιά.

Ο Σπανούλης έγινε ...Κοκκινάκης (video)

Μενέλαο Κοκκινάκη θύμισε ο ...Βασίλης Σπανούλης στην άμυνα που έβγαλε χθες στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα με την Νταρουσάφακα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
      08/03/2017 • 21:11
      04/03/2017 • 19:38

Φράγκος και 19 στα 19 για τον Ολυμπιακό (video)

Με τον Ανδρέα Φράγκο «ζεστό» με 16 πόντους και 61% αποτελεσματικότητα στην επίθεση ο Ολυμπιακός είχε εύκολο έργο κόντρα στην Κηφισιά την οποία νίκησε με 3-0 σετ (25-23, 25-12, 25-22) σε 72 λεπτά.

Τσούπκοβιτς
      03/03/2017 • 20:43

MVP ο Τσούπκοβιτς

Ο ακραίος του Ολυμπιακού, Koνσταντίν Τσούπκοβιτς, αναδείχθηκε πολυτιμότερος αθλητής (MVP) της 18ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών.