ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Λαμία
    13/12/2014 • 21:07

Με ξένους η ΑΕΚ, 3-0 τη Λαμία (video)

Και ξανά προς τη σωτηρία τραβά. Η ΑΕΚ με τους ξένους παίκτες παρόντες και με προπονητή τον Ανδρεάδη νίκησε 3-0 σετ (27-25, 25-18, 25-18) τη Λαμία, πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα και επέστρεψε στο δρόμο που θα την κρατήσει στην κατηγορία των μεγάλων.

06/12/2014 • 22:00

Το «Πειρατικό»... βούλιαξε τη Λαμία (video)

Παραδοσιακά η Λαμία ήταν ο κακός δαίμονας του Φοίνικα στην Volleyleague. Η παράδοση όμως είναι για να σπάει και αυτό έκαναν με τον πλέον επιβλητικό τρόπο οι νησιώτες. Με ηγέτη τον Τόμιτς αλλά και τους Λάππα και Παπαδόπουλο ο Φοίνικας νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-18, 25-17) και άφησε τη Λαμία χωρίς νίκη μετά την 7η αγωνιστική.

29/11/2014 • 22:57

Τετράδα ο Παναθηναϊκός, 3-0 στη Λαμία (video)

Έπιασε τετράδα ο Παναθηναϊκός του Ανδρεόπουλου. Οι «πράσινοι» στο καλύτερο ξεκίνημα των τελευταίων τριών ετών νίκησαν και τη Λαμία στο Χαλκιοπούλειο με 3-0 σετ (25-18, 25-17, 25-20), έσπασαν αρνητική παράδοση 5 ετών και με την Πέμπτη νίκη τους βρέθηκαν ισόβαθμοί στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με ΠΑΟΚ και Εθνικό.

23/11/2014 • 22:25

Τρίτη η Κηφισιά, 3-0 τη Λαμία (video)

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε την ήττα του ΠΑΟΚ στο χθεσινό ντέρμπι από τον Ολυμπιακό η Κηφισιά. Η ομάδα του Αρσενιάδη cool και χωρίς να πιεστεί έφθασε στο άνετο 3-0 σετ (25-20, 25-16, 35-33) επί της ουραγού Λαμίας η οποία σε πέντε αγώνες έχει μόλις έναν βαθμό στην έδρα της και παραμένει τελευταία στην βαθμολογία.

23/11/2014 • 22:18
    15/11/2014 • 23:59

Μίλησαν οι πρώην, «διπλό» η Ορεστιάδα στη Λαμία (video)

Το πρώτο διπλό που συνοδεύτηκε από τρίποντο πέτυχε η Ορεστιάδα στη Λαμία. Οι ακρίτες είχαν για μια ακόμη φορά τον διαγώνιο τους Βραζιλιάνο Λούνα σε μεγάλη μέρα, εκμεταλλεύτηκαν τον τραυματισμό του Γκιμαράες στο 8-10 του δευτέρου σετ και έφθασαν δίκαια στην επικράτηση με 3-1 σετ (22-25, 25-23, 25-14, 26-24).

08/11/2014 • 23:20

«Colpo grosso» με Πάρις για την ΜΕΝΤ (video)

Με Ιταλική σφραγίδα του Ματέο Πάρις η ΜΕΝΤ έφθασε στην πρώτη ιστορική της νίκη στην Volleyleague ΟΠΑΠ. Η ομάδα του Γκολίτση πήρε 16 πόντους από το μπλοκ και με μαέστρο τον Ιταλό πασαδόρο της πήρε το πρώτο τρίποντο με 3-1 σετ (25-16, 25-27, 25-23, 25-23) αφήνοντας χωρίς νίκη για τρίτο ματς τη Λαμία.

01/11/2014 • 23:05

«Διπλό» του ΠΑΟΚ στη Λαμία 10 χρόνια μετά (video)

Στοιχειωμένη έμοιαζε η Λαμία από το 2005 για τον ΠΑΟΚ ωστόσο με 31 πόντους του Γκόμεζ και 26 του Σαφράνοβιτς ο «δικέφαλος» απέδρασε με 3-2 σετ (25-16, 25-27, 25-22, 30-32, 17-15) από το Χαλκιοπούλειο.

26/10/2014 • 01:02

Με το δεξί ο Εθνικός, 3-0 την Λαμία (video)

Έξι μήνες μετά την απώλεια του τίτλου από τον Ολυμπιακό στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» ο Εθνικός πανηγύρισε μπροστά στο κοινό του την πρώτη του νίκη κόντρα στη Λαμία.

17/10/2014 • 21:48

Ανώτερος ο ΠΑΟ, 3-1 τη Λαμία

Στατιστικά ανώτερος και αποφασιστικός στα κρίσιμα σημεία ο Παναθηναϊκός έκανε το πρώτο από τα δύο βήματα πρόκρισης στο δρόμο για το φάιναλ φορ του League Cup «Νίκος Σαμαράς».

04/10/2014 • 22:05

Έλαμψαν Κλαρκ, Ντιάτσκοφ, 3-1 ο Ολυμπιακός στη Λαμία

Με τους νεοαποκτηθέντες Κάρσον Κλαρκ και Αντρέι Ντιάτσκοφ να κάνουν την διαφορά και τον Νίκο Σμαραγδή να επανεμφανίζεται μετά από επτά μήνες, ο Ολυμπιακός νίκησε στο Χαλκιοπούλειο 3-1 (25-17, 25-15, 23-25, 25-19) τη Λαμία σε φιλικό παιχνίδι.

28/09/2014 • 22:45
    27/09/2014 • 22:49

Πάλι 3-2 η Κηφισιά, ήττα για τη Λαμία

Στα σημεία για δεύτερη συνεχόμενη μέρα νίκησε η Κηφισιά. Η ομάδα του Αρσενιάδη κέρδισε χθες 3-2 σετ (18-25, 25-18, 20-25, 25-22, 15-09) την Βουλγάρικη Γκάμπροβο και σήμερα με το ίδιο σκορ επικράτησε της Λαμίας στον πρώτο αγώνα της 2ης ημέρας του 2ου διεθνούς τουρνουά Νοτίου Αιγαίου που γίνεται στη Σύρο.

21/09/2014 • 01:43
    17/09/2014 • 22:55

Χωρίς τους «παλιούς» 3-0 ο Ολυμπιακός

Τι και αν έλειπαν οι παλιοσειρές Στεφάνου και Χριστοφιδέλης αλλά και ο Σμαραγδής που συνεζίχει την αποθεραπεία του. Ο Ολυμπιακός με τοπ σκόρερ τον Μενέλαο Κοκκινάκη νίκησε 3-0 σετ (25-21, 25-21, 25-16) τη Λαμία σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Ρέντη.