ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    03/04/2015 • 09:00
      28/03/2015 • 23:56
      21/03/2015 • 23:57

Δεν χάνει ο Παμβοχαϊκός, δεν κερδίζει η Λαμία (video)

Μετά τη νίκη του Παμβοχαϊκού επί της Λαμίας στο Βραχάτι επιβεβαιώθηκαν δύο κανόνες. Ο πρώτος λέει ότι ο Παμβοχαϊκός κράτησε την παράδοση που τον θέλει αήττητο στην έδρα του στις αναμετρήσεις με τη Λαμία.

07/03/2015 • 23:13
      28/02/2015 • 22:18
      22/02/2015 • 21:45
      14/02/2015 • 22:35

Ανεβαίνει η Λαμία, 3-2 την Κηφισιά (video)

Δίποντο «αναπνοή» για τη Λαμία που νίκησε 3-2 σετ (25-18, 15-25, 21-25, 25-17, 15-11) την Κηφισιά που έφυγε μόλις με έναν βαθμό από το Χαλκιοπούλειο και πλέον έχει συγκάτοικο στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με την μάχη για την είσοδο στην τετράδα να φουντώνει.

07/02/2015 • 23:10

Και του χρόνου στην Volleyleague η Ορεστιάδα, 3-0 τη Λαμία (video)

Με τον Λούνα να έχει 20 πόντους και την αντίπαλο της να κάνει 26 λάθη σε 3 σετ η Ορεστιάδα νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-21, 25-22, 25-18) την ανεμική Λαμία και με την όγδοη νίκη της σε 15 αγωνιστικές εξεσφάλισε την παρουσία της στην πρώτη 8άδα του πρωταθλήματος.

28/01/2015 • 22:33

Αναπνέει η Λαμία, στην «εντατική» και η ΜΕΝΤ

Βαθιά αναπνοή εκ νέου πήρε η Λαμία με τη δεύτερη νίκη της απόψε επί της ΜΕΝΤ με 3-0 σετ (25-20, 25-17, 25-20) στο Χαλκιοπούλειο. Η Λαμία παραμένει μεν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας αλλά πλέον έφθασε τους 7 έναν λιγότερο από τους 8 της ΑΕΚ, 3 από τους 10 του Άρη και 5 από τους 12 της ΜΕΝΤ που μπαίνει και αυτή στην «εντατική».

19/01/2015 • 23:25

Πρώτη Χιμένες, στο ρελαντί ο ΠΑΟΚ, 3-0 τη Λαμία (video)

Δοκιμάζοντας σχήματα και παίκτες ο ΠΑΟΚ, στο ντεμπούτο του Κουβανού Χιμένεζ νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-23, 25-15, 25-23) τη Λαμία σημειώνοντας την 12η νίκη του στο πρωτάθλημα Volleyleague ΟΠΑΠ διατηρώντας παράλληλα τη διαφορά του -2 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

11/01/2015 • 00:04

Θρίαμβος Λαμίας, ναυάγιο Εθνικού (video)

Με αντίπαλο τον Ευρωπαίο αλλά προβληματικό τις δύο τελευταίες αγωνιστικές Εθνικό η Λαμία έσπασε το ρόδι στις νίκες μετά από 12 αγωνιστικές στην Volleyleague, Οι Ρουμελιώτες έκαναν το ξεκίνημα του 2015 να μοιάζει με εφιάλτη για τους Εβρίτες οι οποίοι μετά τη νέα ήττα με 3-1 σετ (25-21, 22-25, 25-13, 25-19) από την ουραγό θα χρειαστούν μεγάλες νίκες για να παραμείνουν στην τετράδα.

05/01/2015 • 22:50

Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός, 3-0 στη Λαμία (video)

Με το απόλυτο, 11 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα με 29 βαθμούς. Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν ατσαλάκωτοι και από τη Λαμία επικρατώντας άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-17, 27-25) της γηπεδούχου ομάδας η οποία ολοκλήρωσε τον Α΄ γύρο με έναν βαθμό.

28/12/2014 • 23:45

Με μπλοκ και άσσους, 3-0 ο Άρης τη Λαμία (video)

Την τρέλανε στον άσσο (12 συνολικά) και στο μπλοκ (17) ο Άρης τη Λαμία στην άδεια Μίκρα. Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν δύσκολα αλλά δίκαια 3-0 σετ (30-28, 25-15, 25-23) με τη θηλιά του απευθείας υποβιβασμού (χωρίς πλέϊ άουτ) να σφίγγει ακόμη περισσότερο τους Ρουμελιώτες.

22/12/2014 • 20:36