Τους τίτλους τέλους στη Λαμία όσον αφορά στην λαμπρή της παρουσία για 11 χρόνια στα σαλόνια της Volleyleague έριξε ο ίδιος ο πρόεδρος της και θεμελιωτής της εξαιρετικής της παρουσίας Χρήστος Καρβούνης.

19/03/2016 • 21:54
    Ολυμπιακός, πανηγυρική
    11/03/2016 • 22:11

"Βόλτα" στη Λαμία για τον Ολυμπιακό (video)

Εξήντα εννέα λεπτά προπόνηση πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός στη Λαμία με την πρωτοπόρο της βαθμολογίας, ομάδα του Πιάτσα να κερδίζει άνετα 3-0 σετ (25-17, 25-16, 25-09) την γηπεδούχο ομάδα που έχει χάσει εδώ και αρκετές αγωνιστικές το ενδιαφέρον για παραμονή στην κατηγορία.

Οι παίκτες του Ηρακλή πανηγυρίζουν
    06/03/2016 • 09:21
    Λαμία
    27/02/2016 • 22:01

Το γύρισε η Ορεστιάδα με 3-2 στη Λαμία (video)

Με 23 πόντους του Βουκασίνοβιτς και 20 του Καρντόσο η Ορεστιάδα γύρισε από την κόλαση του 0-2 και με 3-2 σετ (21-25, 21-25, 30-28, 25-13, 15-13) πήρε σπουδαίο δίποντο το οποίο την κρατάει στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ολυμπιακός
    24/02/2016 • 22:00

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός, 3-0 την Λαμία

Με τρεις σημαντικές αλλαγές στη σύνθεσή του ο Ολυμπιακός πέρασε άνετα με 3-0 σετ (25-17, 25-18, 25-19) απο τη Λαμία και τσέκαρε το εισιτήριο για τα ημιτςλικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Φοίνικας
    14/02/2016 • 22:01

Δεύτερος ο Φοίνικας, 3-1 τη Λαμία (video)

Με τον Ντούσκο Νίκολιτς να χρησιμοποιεί βασικό κεντρικό τον Ανδρεάδη αντί του Φέργκιουσον και τον Παπαδόπουλο αντί του Κάλντγουελ (στα δύο πρώτα σετ), αλλαγές τις οποίες δεν είχε κάνει στο Κύπελλο με την Κηφισιά, ο Φοίνικας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της δυναμικής Λαμίας με 3-1 σετ (25-16, 16-25, 25-14, 25-18) στο «Δ.Βικέλας» για την 17η αγωνιστική.

Δραπετσώνα - Λαμία
    10/02/2016 • 21:50
      ΠΑΟΚ
      04/02/2016 • 23:39

Στο ρελαντί 3-0 ο ΠΑΟΚ την Λαμία (video)

Με τον Γιάννη Καλμαζίδη να δίνει ανάσες στους βασικούς του ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-0 σετ (25-18, 25-19, 25-21) σε 74΄ τη Λαμία στο ντεμπούτο των Αμερικανών Τζέισον Γιαμπλόνσκι και Ντέιβιντ Λι αλλά και του Νίκου Σμαραγδή που μπήκε αλλαγή.

Εθνικός, βόλεϊ
      23/01/2016 • 21:50
      Λαμία - Άρης
      18/01/2016 • 21:38
      Παναθηναϊκός, βόλεϊ
      13/01/2016 • 22:50

Πέμπτος ο Παναθηναϊκός, 3-0 την «καθυστερημένη» Λαμία (video)

Με την αποστολή της Λαμίας να φθάνει 35 λεπτά πριν την έναρξη στο κλειστό της Κυψέλης λόγω της κίνησης που βρήκε το πούλμαν που την μετέφερε στην Εθνική οδό, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 σετ (25-21, 28-26, 25-20) σε 80΄ και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με τον Παμβοχαϊκό να έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Παμβοχαϊκός
      22/12/2015 • 22:44

Άνετος και ωραίος ο Παμβοχαϊκός, 3-0 την Λαμία

Με την Λαμία να ακολουθεί μέχρι τα μισά του κάθε σετ ο Παμβοχαϊκός πιο έμπειρος και με περισσότερες και καλύτερες λύσεις δεν είχε πρόβλημα να νικήσει με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-18) και να κρατήσει την επαφή του με την πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.

Λαμία
      19/12/2015 • 22:13

Χαμόγελα στη Λαμία, 3-0 την Παναχαϊκή (video)

Νίκη οξυγόνο στον αγώνα που θα δώσει για να κρατηθεί στην κατηγορία πέτυχε η Λαμία πανηγυρίζοντας με το εντυπωσιακό 3-0 σετ (25-17, 25-20, 25-18) επί της Παναχαϊκής την πρώτη της νίκη στην Volley League «Πάμε Στοίχημα».

19/09/2018 • 10:52