Ο Θανάσης Παπάζογλου αγωνίζεται στην Κορτράικ, ομάδα που εδρεύει κοντά στα Γαλλοβελγικα σύνορα και δεν απέχει πολύ από τις Βρυξέλλες.

Παπάζογλου Κορτράικ
19/02/2016 • 12:00

«Ακόμα φαβορί ο Ολυμπιακός»

Ο Θανάσης Παπάζογλου θεωρεί ότι ακόμα και μετά την ήττα στο Βέλγιο με 1-0, ο Ολυμπιακός έχει προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στην Άντερλεχτ.

Κορτράικ
23/01/2016 • 00:07

«Σοκ» στις καθυστερήσεις

Εκεί που έδειχνε πως η Οστάνδη θα έφευγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρας της Κορτράικ, ήρθε το τέρμα του Ρολάν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Ο Θανάσης Παπάζογλου
17/01/2016 • 08:25
Ολαϊτάν Τβέντε
14/01/2016 • 10:33

«Κορτράικ για Ολαϊτάν»

Σοβαρό ενδιαφέρον για την απόκτηση του Μάικλ Ολαϊτάν έχει εκφράσει η Κορτράικ, σύμφωνα με τον βελγικό Τύπο.

Γκολ ο Παπάζογλου, βαθμό με Σταντάρ η Κόρτραϊκ

Το γκολ του Θανάση Παπάζογλου στο 81' δεν στάθηκε ικανό για να κάνει η Κόρτραϊκ τη μεγάλη έκπληξη στη Λιέγη. Ο Ελληνας επιθετικός ήταν εξαιρετικός, αλλά η ομάδα του ισοφαρίστηκε δυο λεπτά αργότερα.

24/08/2015 • 10:09

Στην Κόρτραϊκ ο Σηφάκης

Ο Μιχάλης Σηφάκης θα συνεχίσει την καριέρα του στο βελγικό πρωτάθλημα, καθώς ήρθε σε συμφωνία με τη διοίκηση της Κόρτραϊκ.

14/08/2015 • 17:25
20/05/2015 • 17:08
10/05/2015 • 21:30

Ξύπνησε αργά η Σταντάρ Λιέγης...

Για δεύτερο σερί ματς η Σταντάρ Λιέγης απέδωσε εξαιρετικά και τελικά νίκησε με το ευρύ 4-0 την Κορτράικ. Βέβαια, αυτό το αποτέλεσμα το μόνο που μπορεί να τη βοηθήσει είναι να εξασφαλίσει την τέταρτη θέση και μόνο αυτό...

03/05/2015 • 17:39

Φουλ για τίτλο η Γάνδη!

Από μια πολύ δύσκολη έδρα πέρασε η Γάνδη στην προσπάθεια που καταβάλλει να κατακτήσει τον τίτλο στο πρωτάθλημα του Βελγίου. Νίκησε 1-0 την Κόρτραϊκ στο φλαμανδικό ντέρμπι χάρις σε αυτογκόλ του Σανό στα μέσα του πρώτου μέρους.

28/04/2015 • 23:40

Την άφησε... στον πάτο

Η Κορτράικ νίκησε 3-1 τη Σταντάρ και την άφησε στην τελευταία θέση των πλέι οφ τίτλου του βελγικού πρωταθλήματος.

06/11/2018 • 16:34