ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Φοίνικας Σύρου
    25/04/2012 • 21:26

Στη Μίκρα θα κριθεί ο τίτλος!

Στον πέμπτο (και τελευταίο) αγώνα θα αναδειχθεί ο εφετινός πρωταθλητής στην Α1 εθνική κατηγορία των Ανδρών, καθώς ο Φοίνικας Σύρου νίκησε και σήμερα στην Ερμούπολη τον Ηρακλή, με 3-0, και ισοφάρισε τη σειρά των τελικών σε 2-2. Η τελευταία αναμέτρηση θα διεξαχθεί στη Μίκρα το προσεχές Σάββατο (28/4, 19:00), με το νικητή να κατακτά το πρωτάθλημα.

24/04/2012 • 21:56

"Ζωντανός" ο Φοίνικας

Ο Φοίνικας Σύρου έμεινε "ζωντανός" στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος βόλεϊ, καθώς επικράτησε στην Ερμούπολη του Ηρακλή με 3-2 και μείωσε σε 2-1 τη σειρά των τελικών με τον «Γηραιό».

23/04/2012 • 22:13

Για το 3-0 ο Ηρακλής, για το 2-1 ο Φοίνικας

Την πρώτη από τις τρεις συνολικά ευκαιρίες που έχει για να κατακτήσει το πρωτάθλημα μετά από τέσσερα στείρα χρόνια θα έχει την Τρίτη (19.00 Novasports 3) στο «Δ. Βικέλας» της Σύρου ο Ηρακλής με αντίπαλο τον γηπεδούχο Φοίνικα.

21/04/2012 • 16:20
    20/04/2012 • 21:39

Συναρπαστικό πρώτο βήμα ο Ηρακλής

Το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στην Α1 έκανε ο Ηρακλής, ο οποίος στον πρώτο τελικό των πλέι οφ επικράτησε στο κλειστό της Μίκρας του Φοίνικα Σύρου με 3-1 σετ. Οι δύο ομάδες θα παίξουν και πάλι το Σάββατο, στο ίδιο γήπεδο (19:00, Novasports 3).

19/04/2012 • 19:36
    16/04/2012 • 20:32
    04/04/2012 • 19:45

Εγραψε ιστορία ο Φοίνικας Σύρου! (vid)

Ο Φοίνικας Σύρου δημιούργησε μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις όλων των εποχών στο πρωτάθλημα βόλεϊ της Α1 Ανδρών, αποκλείοντας από τους τελικούς του εφετινού πρωταθλήματος τον πρωταθλητή Ολυμπιακό.

01/04/2012 • 20:15

Ο Φοίνικας 3-0 τον Ολυμπιακό, η Σύρος πανηγυρίζει!!! (vid)

Μοιάζει πρωταπριλιάτικο αστείο αλλά δεν είναι. Ο Φοίνικας εκμεταλλεύτηκε τη δύναμη της έδρας του και τα προβλήματα του Ολυμπιακού, πήρε τον πρώτο ημιτελικό με 3-0 σετ και πλέον αναζητά μια νίκη στα δύο επόμενα παιχνίδια.

23/03/2012 • 22:06

Γκραν γκινιόλ στη Λαμία, δεύτερος ο Φοίνικας

Ο Χίτσκοκ πέρασε από το Χαλκιοπούλειο και σκηνοθέτησε το δικό του θρίλερ πάνω στο φιλέ. Ο Φοίνικας νίκησε 3-2 σετ τη Λαμία με τους Συριανούς να παίζουν με τη... φωτιά όταν είδαν τη Λαμία να τους ισοφαρίζει σε 2-2 σετ.

17/03/2012 • 20:46
    07/03/2012 • 21:43

Γλέντι στη Λαμία, «η διαιτησία έφταιγε» λέει η Σύρος

Την ώρα που στα αποδυτήρια της Λαμίας είχε στηθεί ένα τρελό πάρτι για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας οι Συριανοί διά στόματος του προπονητή τους Νίκου Νεόφυτου επέρριπταν ευθύνες για τον αποκλεισμό τους στους διαιτητές.

03/03/2012 • 20:20

Ο Φοίνικας έσπασε την έδρα του Παμβοχαϊκού (vid)

Το προηγούμενο Σάββατο έσπασε το αήττητο σερί του Ηρακλή και σήμερα έκανε το ίδιο με το αήττητο κάστρο του Παμβοχαϊκού. Ο Φοίνικας Σύρου ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 3ης θέσης της κανονικής περιόδου με τον Παμβοχαϊκό.

25/02/2012 • 20:50
    18/02/2012 • 20:50