ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Φοίνικας Σύρου
    23/03/2012 • 22:06

Γκραν γκινιόλ στη Λαμία, δεύτερος ο Φοίνικας

Ο Χίτσκοκ πέρασε από το Χαλκιοπούλειο και σκηνοθέτησε το δικό του θρίλερ πάνω στο φιλέ. Ο Φοίνικας νίκησε 3-2 σετ τη Λαμία με τους Συριανούς να παίζουν με τη... φωτιά όταν είδαν τη Λαμία να τους ισοφαρίζει σε 2-2 σετ.

17/03/2012 • 20:46
    07/03/2012 • 21:43

Γλέντι στη Λαμία, «η διαιτησία έφταιγε» λέει η Σύρος

Την ώρα που στα αποδυτήρια της Λαμίας είχε στηθεί ένα τρελό πάρτι για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας οι Συριανοί διά στόματος του προπονητή τους Νίκου Νεόφυτου επέρριπταν ευθύνες για τον αποκλεισμό τους στους διαιτητές.

03/03/2012 • 20:20

Ο Φοίνικας έσπασε την έδρα του Παμβοχαϊκού (vid)

Το προηγούμενο Σάββατο έσπασε το αήττητο σερί του Ηρακλή και σήμερα έκανε το ίδιο με το αήττητο κάστρο του Παμβοχαϊκού. Ο Φοίνικας Σύρου ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 3ης θέσης της κανονικής περιόδου με τον Παμβοχαϊκό.

25/02/2012 • 20:50
    18/02/2012 • 20:50
    15/02/2012 • 22:00

Επέστρεψε στις νίκες ο Φοίνικας (vid)

Επιστροφή στις νίκες για τον Φοίνικα Σύρου, που υποχρέωσε τον Εθνικό στην τέταρτη συνεχόμενη ήττα του, με τους νησιώτες να επικρατούν με 3-1 σετ σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και πάθος.

04/02/2012 • 22:22
    03/02/2012 • 19:33
    28/01/2012 • 22:00

Μπορεί και χωρίς Ντόκιτς ο Φοίνικας, 3-0 την Κηφισιά

Πέντε στα πέντε και χωρίς Ντόκιτς για τον Φοίνικα Σύρου. Ο Σέρβος αποχώρησε με πόνους στον αυχένα στο πρώτο αλλά ο Φοίνικας με διαγώνιο τον Γκόρτσανιουκ κατάφερε να πανηγυρίσει την Πέμπτη σερί του νίκη στην Volleyleague επικρατώντας 3-0 σετ της Κηφισιάς.

21/01/2012 • 21:53
    14/01/2012 • 22:50

Με ανατροπή ο Φοίνικας, 3-2 τον Παναθηναϊκό (vid)

Η παράδοση τηρήθηκε στη Σύρο, ως προς το ήμισυ όμως καθώς το παιχνίδι για 3η φορά (σε ισάριθμα ματς) κρίθηκε στο τάι μπρέικ, όμως ο Φοίνικας ήταν αυτός που πανηγύρισε τη νίκη, καταφέρνοντας μάλιστα να γυρίσει το ματς αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 σετ.

03/01/2012 • 20:17

Πρώτο τρίποντο για τον Φοίνικα στο 2012 (vid)

Ο Φοίνικας Σύρου έσπασε το ρόδι στις νίκες για το 2012. Η ομάδα του Νεόφυτου ολοκλήρωσε με επιτυχία τις επισκέψεις της στην Θεσσαλονίκη επικρατώντας με 3-0 σετ (25-21, 25-17, 25-23) του Άρη.

28/12/2011 • 23:16
    25/12/2011 • 15:26