ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Φοίνικας Σύρου
    03/02/2012 • 19:33
    28/01/2012 • 22:00

Μπορεί και χωρίς Ντόκιτς ο Φοίνικας, 3-0 την Κηφισιά

Πέντε στα πέντε και χωρίς Ντόκιτς για τον Φοίνικα Σύρου. Ο Σέρβος αποχώρησε με πόνους στον αυχένα στο πρώτο αλλά ο Φοίνικας με διαγώνιο τον Γκόρτσανιουκ κατάφερε να πανηγυρίσει την Πέμπτη σερί του νίκη στην Volleyleague επικρατώντας 3-0 σετ της Κηφισιάς.

21/01/2012 • 21:53
    14/01/2012 • 22:50

Με ανατροπή ο Φοίνικας, 3-2 τον Παναθηναϊκό (vid)

Η παράδοση τηρήθηκε στη Σύρο, ως προς το ήμισυ όμως καθώς το παιχνίδι για 3η φορά (σε ισάριθμα ματς) κρίθηκε στο τάι μπρέικ, όμως ο Φοίνικας ήταν αυτός που πανηγύρισε τη νίκη, καταφέρνοντας μάλιστα να γυρίσει το ματς αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 σετ.

03/01/2012 • 20:17

Πρώτο τρίποντο για τον Φοίνικα στο 2012 (vid)

Ο Φοίνικας Σύρου έσπασε το ρόδι στις νίκες για το 2012. Η ομάδα του Νεόφυτου ολοκλήρωσε με επιτυχία τις επισκέψεις της στην Θεσσαλονίκη επικρατώντας με 3-0 σετ (25-21, 25-17, 25-23) του Άρη.

28/12/2011 • 23:16
    25/12/2011 • 15:26
    17/12/2011 • 22:03
    11/12/2011 • 23:23

Δεν χάνει μακριά από τη Σύρο

Επιστροφή στις νίκες για τον Φοίνικα Σύρου, ο οποίος διατήρησε το αήττητο σερί τους στις εκτός έδρας αναμετρήσεις (4χ4) υποχρεώνοντας παράλληλα τον ΠΑΟΚ στην πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα.

08/12/2011 • 15:46
    07/11/2011 • 21:50

Πέρασε ο Ολυμπιακός από τη Σύρο με Νοβότνι (video)

Με τον Μάρεκ Νοβότνι να κάνει το καλύτερο του φετινό παιχνίδι και με όπλο το σερβίς και το μπλοκ ο Ολυμπιακός απέδρασε με τρίποντο και νίκη με 3-1 σετ (25-21, 25-21, 19-25, 25-22) από την καυτή έδρα του Φοίνικα Σύρου

02/11/2011 • 21:39

Μόνος πρώτος ο Φοίνικας Σύρου

Την μοναξιά της κορυφής στην Volleyleague απολαμβάνει ο Φοίνικας Σύρου ο οποίος έφθασε στο «3 στα 3» με αντίπαλο την ΕΑ Πατρών στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής.

29/10/2011 • 23:39

«Τυφώνας» Ντόκιτς στο Ζηρίνειο (video)

Ο... τυφώνας Ντόκιτς σάρωσε στο πέρασμά του την Κηφισιά στο Ζηρίννειο. Ο διαγώνιος του Φοίνικα ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 81% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (13/16 επιθέσεις) και βοήθησε τους νεοφώτιστους να έχουν ένα άνετο απόγευμα στα Βόρεια προάστια.

22/10/2011 • 19:18

Την Τετάρτη το ματς Φοίνικας-ΕΑ Πατρών

Χωρίς τον ξενοδόχο, τους απεργούς δηλαδή της Πανελλήνιας Ναυτικής ομοσπονδίας υπολόγιζε η ΕΣΑΠ ορίζοντας χθες τον αγώνα Φοίνικα Σύρου-ΕΑ Πατρών για την Δευτέρα το απόγευμα.

17/10/2011 • 21:38

«Φραγκοσυριανή» με Νικη-φορίδη επί ΠΑΟ

Στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 1ης αγωνιστικής της Volleyleague ΟΠΑΠ 2011-2012, ο Φοίνικας Σύρου αν και έχασε το πρώτο σετ, κατάφερε να κερδίσει με 3-1 τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό στο κλειστό της Κυψέλης.

19/09/2018 • 10:52