Ο ανερχόμενος στους ευρωπαϊκούς πάγκους Σάσα Στεφάνοβιτς θα είναι, σύμφωνα με πληροφορίες από την Σερβία, ο νέος κόουτς του Φοίνικα Σύρου.

14/06/2017 • 19:53
    Παναθηναϊκός - Φοίνικας
    06/04/2017 • 22:01

Λάτιν πάρτι στην Κυψέλη, στον ημιτελικό ο Παναθηναϊκός (video)

Με τους τρεις Λατίνους του, Ρανγκέλ, Μεργκαρέχο και Γκονζάλες να στήνουν το δικό τους πάρτι στο κλειστό της Κυψέλης και με τον Μαρούλη να παίζει ξεχνώντας τον πόνο στο πόδι του, ο Παναθηναϊκός νίκησε 3-2 σετ (16-25, 25-16, 25-19, 21-25, 15-7) τον Φοίνικα και μετά από δύο χρόνια επιστρέφει στα ημιτελικά της Volleyleague όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.

Οι παίκτες του Φοίνικα Σύρου
    04/04/2017 • 08:17
    Φοίνικας Σύρου, πανηγυρική
    03/04/2017 • 23:31

Στην Κυψέλη η πρόκριση

Σε τρίτο αγώνα θα αναδειχθεί ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών. Ο Φοίνικας Σύρου αποδείχθηκε για άλλη μια φορά «κακός δαίμονας» του Παναθηναϊκού, νίκησε τους «πράσινους» με 3-2 στις Κυκλάδες και θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την πρόκριση στους «τέσσερις» την προσεχή Πέμπτη (6/4), στην Κυψέλη.

Παναθηναϊκός-Φοίνικας Σύρου
    30/03/2017 • 21:31
    26/03/2017 • 20:46

Χίτσκοκ στη Σύρο, 3-2 ο Φοίνικας τον Παναθηναϊκό (video)

Σε ένα από τα πιο χορταστικά, αμφίρροπα και ανατρεπτικά ματς της 22ης αγωνιστικής ο Φοίνικας νίκησε 3-2 σετ (21-25, 18-25, 26-24, 30-28, 16-14) τον Παναθηναϊκό και πλέον οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και πάλι στα πλέι οφ καθώς οι Συριανοί πήραν την 6η θέση και οι «πράσινοι» την 3η θέση.