ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΑ.Ο. ΚέρκυραΠλατανιάςΠαναθηναϊκός SuperfoodsΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    11/05/2018 • 17:40
    ΠΑΟΚ
    27/04/2018 • 21:16

Λεβέντης ο ...Ουτσίκοφ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ

Με 20 πόντους του αποτελεσματικού (64% στην επίθεση) Βούλγαρου Ουτσίκοφ ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-14, 25-19) τον Φοίνικα Σύρου και με 2-0 νίκες αναζητά 1 νίκη για να προκριθεί στον τελικό προκειμένου να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή που κατέχει τα τελευταία 3 χρόνια.

Ο Τακουρίδης του ΠΑΟΚ
    25/04/2018 • 19:36

Με Τακουρίδη άνοιξε λογαριασμό ο ΠΑΟΚ, 1-0 τον Φοίνικα

Με παίκτη "κλειδί" τον Γιάννη Τακουρίδη και με υπεροπλία στα μπλοκ (16-8) ο ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα 3-1 σετ (25-17, 25-21, 23-25, 26-25) τον Φοίνικα και έβαλε το πρώτο από τα τρία... γκολ πρόκρισης που χρειάζεται για να περάσει στον τελικό.

12/04/2018 • 23:13

Έπιασε 31 ο Γιορντάνοφ, στα ημιτελικά ο Φοίνικας

Άστρο λαμπρό από την Βουλγαρία οδήγησε τον Φοίνικα στα ημιτελικά της Volleyleague.Ο Μπόγιαν Γιορντάνοφ πέτυχε 31 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά (24/56 επ., 2 μπλοκ, 5 άσσοι), η ομάδα της Σύρου νίκησε 3-1 σετ (25-18, 25-23, 24-26, 25-20) στην Χαλκίδα τον Ηρακλή και για πέμπτη φορά ετοιμάζεται να παίξει την πρόκριση στον τελικό.

Φοίνικας
    04/04/2018 • 23:08

Θρίλερ με νικητή τον Φοίνικα επί του Ηρακλή

Την πέμπτη του συνεχόμενη φετινή νίκη επί του Ηρακλή Χαλκίδας πέτυχε με 3-2 σετ (25-27, 25-19, 23-25, 25-20, 15-11) ο Φοίνικας στη Σύρο, νίκη που του ανοίγει το δρόμο για να παίξει και πάλι στα ημιτελικά της Volleyleague.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
    30/03/2018 • 22:01

Για το 5ο Ολυμπιακός στη Σύρο, 3-0 τον Φοίνικα

Τρία χρόνια μετά τον κερδισμένο τελικό της Γλυφάδας, ο Ολυμπιακός ανταμώνει και πάλι με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, αυτή τη φορά στην άκρως καλοκαιρινή Σύρο, εκεί όπου το Σάββατο (17.00) θα ψάξει το πέμπτο τρόπαιό του σε 7 διοργανώσεις, πρώτο στη φετινή σεζόν.

Το League Cup της Σύρου και του …Ολυμπιακού.
    30/03/2018 • 13:50

Το League Cup της Σύρου και του …Ολυμπιακού

Σύρος, αποστολή: Παντελής Λώλης Αν η διοργάνωση του League Cup δεν συνοδευόταν από το τεράστιο ονοματεπώνυμο «Νίκος Σαμαράς» τότε οι διοικούντες την ΕΣΑΠ θα μπορούσαν να την ονομάσουν League Cup «Σύρος-Ολυμπιακός».

Παναθηναϊκός, βόλεϊ
    18/03/2018 • 21:06

Νίκη-μήνυμα παραμονής για τον Παναθηναϊκό

Με τρεις παίκτες διψήφιους (Τζόνσον, Καρντόσο, Μπατατζίμ) και με τον κόσμο να γεμίζει την Κυψέλη και να του δίνει ώθηση, ο Παναθηναϊκός έχοντας εξαιρετικό μπλοκ και αποτελεσματική επίθεση νίκησε τον Φοίνικα Σύρου με 3-1 σετ (20-25, 25-16, 25-19, 25-23) και πλέον από την 10η θέση της βαθμολογίας κάνει όνειρα για παραμονή στην Volleyleague.

Φοίνικας Σύρου, πανηγυρική
    07/03/2018 • 23:47
    Οι παίκτες του Φοίνικα Σύρου
    25/02/2018 • 08:24

Συριανό colpo grosso στην Πυλαία με ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πειραματίστηκε, ο Φοίνικας το εκμεταλλεύτηκε και έφυγε θριαμβευτής από την Πυλαία. Με κορυφαίο τον Γιορντάνοφ (36π.) νίκησε 3-2 σετ (17-25, 27-25, 23-25, 26-24, 15-13) κλείνοντας την παρένθεση με τα συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Εθνικός, πανηγυρική
    17/02/2018 • 22:34

"Σίφουνας" ο Εθνικός, "φουρτούνες" στη Σύρο

Το μεγαλύτερο "διπλό" στην σύντομη ιστορία του στην Volleyleague πέτυχε ο Εθνικός Πειραιώς, επικρατώντας με 3-1 σετ (25-18, 19-25, 25-23, 25-18) του Φοίνικα Σύρου που διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος.

Παμβοχαϊκός
    10/02/2018 • 22:20

Ανεβαίνει ο Παμβοχαϊκός, 3-2 τον Φοίνικα

Στην μάχη των «πληγωμένων»-αποκλεισμένων του Κυπέλλου, ο Παμβοχαϊκός ήταν αυτός που …χαμογέλασε κόντρα στον Φοίνικα Σύρου τον οποίο υποδέχθηκε και νίκησε με 3-2 σετ (23-25, 25-23, 25-21, 13-25, 15-8).

ΑΕΚ-Φοίνικας
    08/02/2018 • 22:00
    Φοίνικας Σύρου-Παναχαϊκή
    03/02/2018 • 23:04

Ντύθηκε ...Γιορντάνοφ ο Στεφανίδης, 3-1 ο Φοίνικας

Με Στεφανίδη στην διαγώνιο και Ηλία στην πάσσα ο Φοίνικας αν και δυσκολεύτηκε στα δύο πρώτα σετ νίκησε 3-0 σετ (25-23, 26-24, 25-16) την Παναχαϊκή και σε συνδυασμό με την ήττα του Ηρακλή Χαλκίδας πήρε διαφορά ασφαλείας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

31/01/2018 • 22:04

Ευρωπαϊκός αποκλεισμός με νίκη για τον Φοίνικα

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε την Ευρώπη ο Φοίνικας Σύρου. Οι Συριανοί, αν και νίκησαν 3-2 σετ (29-31, 25-22, 23-25, 25-22, 15-12) την Μοντανά, αποκλείστηκαν από την συνέχεια του Challenge Cup, πληρώνοντας το μάρμαρο από την ήττα στην Βουλγαρία με 3-1 σετ.