Φοίνικας Σύρου
    ΠΑΟΚ - Φοίνικας
    10/12/2017 • 17:48

Πέρασε ατσαλάκωτος από τη Σύρο ο ΠΑΟΚ

Χωρίς …γρατζουνιά πέρασε από τη Σύρο ο ΠΑΟΚ. Οι πρωταθλητές, χωρίς να πιάσουν σπουδαία απόδοση, έχοντας αποτελεσματικό τον Πελεκούδα (10/14 επιθέσεις) εκμεταλλεύτηκαν την κακή μέρα του Φοίνικα και έφθασαν στη νίκη με 3-0 σετ (25-22, 27-25, 25-22).

06/12/2017 • 22:21

Οι «Πειρατές» νίκησαν τους «Βίκινγκς», 3-0 ο Φοίνικας

Με 10 μπλοκ και τον Γιορντάνοφ να έχει 17 πόντους οι «Πειρατές» του Φοίνικα «κούρσεψαν» με 3-0 σετ (25-15, 25-22, 25-19) την έδρα της Βίκινγκ Μπέργκεν στην Νορβηγία και πλέον αναζητούν δύο σετ στη Σύρο στις 20 Δεκεμβρίου (18.30) για να προκριθούν στις 16 καλύτερες ομάδες του Challenge Cup.

05/12/2017 • 23:26

No tv, no party στο Φοίνικας-ΠΑΟΚ

Ντέρμπι μόνο για Συριανούς θεατές θα είναι αυτό του Φοίνικα με τον ΠΑΟΚ που θα διεξαχθεί την Κυριακή το απόγευμα στη Σύρο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

02/12/2017 • 23:18

Διπλό» στον Πειραιά για τον Φοίνικα

Με ανεβασμένο ηθικό θα ταξιδέψει την Δευτέρα στην Νορβηγία για τον πρώτο αγώνα με την Μπέργκεν για τη φάση των «32» του Τσάλεντζ Καπ ο Φοίνικας.

Ο νέος προπονητής του Φοίνικα
    30/11/2017 • 00:07

Πολωνός στον πάγκο του Φοίνικα

Επιμένει ευρωπαϊκά ο Φοίνικας Σύρου. Οι Συριανοί μετά την αποτυχημένη επιλογή του Σέρβου Στεφάνοβιτς επέλεξαν για αντικαταστάτη του τον Πολωνό Κάτσματρτσιζγκ που έρχεται στη Σύρο με πλούσιο βιογραφικό.

Φοίνικας
    27/11/2017 • 22:20

Τρίποντο οξυγόνο για Φοίνικα, στην εντατική ο Παμβοχαικός

Με πλουραλισμό και αποτελεσματικότητα (56%) στην επίθεση και με τον Μαρούλη να μοιράζει τέλεια το παιχνίδι ο Φοίνικας νίκησε 3-1 σετ (27-25, 22-25, 25-17, 25-14) τον Παμβοχαϊκό και πλέον ισοβαθμεί με 10 βαθμούς στην τετάρτη θέση με την Κηφισιά.

Δρίκος
    20/11/2017 • 23:34

Κοντά και μακριά ο Δρίκος από τον Φοίνικα

Τον Σωτήρη Δρίκο στον πάγκο θέλουν να δουν οι Συριανοί την Δευτέρα στο ντέρμπι με τον Παμβοχαικό αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να γίνει απόσπαση σε σχολείο του νησιού.

Δικαίωση Φοίνικα, πέρασε στο F4 του League Cup

Και με τη βούλα Φοίνικας Σύρου στο Final four του League Cup. Οι Συριανοί οριακά κέρδισαν και στα χαρτιά τον Ηρακλή Χαλκίδας και προκρίθηκαν και τυπικά στην διοργάνωση που θα διοργανώσουν οι ίδιοι τέλη Ιανουαρίου.

Φοίνικας Σύρου-Νίκη Αιγινίου
    29/10/2017 • 21:48

Άνετα ο Φοίνικας την αποδεκατισμένη Νίκη

Με το μυαλό στην Δευτεριάτικη απόφαση της ΕΣΑΠ για την παρουσία του ή όχι στο φάιναλ φορ του Λιγκ Καπ, ο Φοίνικας δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει σε 76 λεπτά 3-0 σετ (25-15, 25-15, 25-19) την αποδεκατισμένη Νίκη Αιγινίου που αγωνίστηκε χωρίς 3 παίκτες.