ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+32 (50) 402 121
Ο Βόσεν
05/02/2017 • 17:53

"Χτύπησε" ο Βόσεν

Με τον Γιέλε Βόσεν να σημειώνει το μοναδικό γκολ του αγώνα, η Κλαμπ Μπριζ νίκησε 1-0 τη Σαρλερουά και βρίσκεται στην κορυφή και στο +3 από τη δεύτερη Αντερλεχτ.

Οι παίκτες της Γάνδης πανηγυρίζουν
29/01/2017 • 18:10
Ο Κώστας Λαΐφης βλέπει τους παίκτες της Μπριζ να πανηγυρίζουν
22/01/2017 • 17:50

Διπλό στη Λιέγη η Μπριζ και κορυφή

Η Κλαμπ Μπριζ είχε ένα πολύ εύκολο απόγευμα στη Λιέγη. Η ομάδα της Φλάνδρας νίκησε με το ευρύ 3-0 τη Σταντάρ και ανέβηκε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +3 από τη Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Κλαμπ Μπριζ
27/12/2016 • 00:02

Ανατροπή στο Μπριζ

Η Μουσκρόν αιφνιδίασε και άγχωσε την Κλαμπ Μπριζ, η οποία «γύρισε» το ματς και με το 2-1 διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας στο Βέλγιο. Η ομάδα του Μισέλ Πρεντόμ πήγε στους 43 βαθμούς και βρίσκεται στο +2 από τη δεύτερη Άντερλεχτ και στο +3 από την τρίτη πλέον Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Κλαμπ Μπριζ
18/12/2016 • 22:48

«Πεντάρα» κορυφής η Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ δεν άφησε ανεκμετάλλευτο το «στραβοπάτημα» της Βάρεγκεμ, «φιλοδώρησε» με πέντε γκολ (5-1) την Κορτράικ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του Βελγικού πρωταθλήματος και «σκαρφάλωσε» στην κορυφή της βαθμολογίας.

Κοπεγχάγη
07/12/2016 • 23:38

Νίκη, αλλά... Europa για Κοπεγχάγη

Στο Europa League θα συνεχίσει το Ευρωπαϊκό της ταξίδι η Κοπεγχάγη, καθώς η νίκη (0-2) επί της Κλαμπ Μπριζ στο Βέλγιο δεν ήταν αρκετή για να προκριθεί στους «16» του Champions League.

Έουπεν-Κλαμπ Μπριζ
30/11/2016 • 00:35
Ο Οκαζάκι πανηγυρίζει
22/11/2016 • 23:39

"Καθάρισε" από νωρίς την πρόκριση και την πρωτιά

Μπορεί η τύχη να ευνόησε τη Λέστερ στην κληρωτίδα, ωστόσο η πρωταθλήτρια Αγγλίας έδειξε και στο γήπεδο πως είναι το αφεντικό του ομίλου. Από σήμερα το σύνολο του Ρανιέρι βρίσκεται στους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς επιβλήθηκε και της Μπριζ με 2-1.

Βόσεν, Κλαμπ Μπριζ
18/11/2016 • 23:37

Λύτρωση από τη βούλα

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βόσεν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Κλαμπ Μπριζ επικράτησε 1-0 της Σιντ Τρούιντεν εκτός έδρας.

Ο Νίκος Καρέλης
06/11/2016 • 17:53

"Χ" το ντέρμπι της Φλάνδρας

Πολύτιμο έδαφος στο δρόμο προς την κορυφή έχασε η Κλαμπ Μπριζ, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας στο ντέρμπι της Φλάνδρας κόντρα στην Γκενκ του Νίκου Καρέλη και έμεινε στο -6 από την πρωτοπόρο Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Φάση από τον αγώνα της Πόρτο με την Κλαμπ Μπριζ
02/11/2016 • 23:47

Επαγγελματική νίκη για Πόρτο

Μετά από τέσσερις σερί εντός έδρας αποτυχίες η Πόρτο τελικά κατάφερε να πάρει το τρίποντο, νικώντας 1-0 την Κλαμπ Μπριζ και προσφέροντάς της τον αποκλεισμό.

Οι παίκτες της Κλαμπ Μπριζ πανηγυρίζουν
23/10/2016 • 17:56

Πήρε το ντέρμπι η Κλαμπ Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ νίκησε 2-1 την Αντερλεχτ στο "Γιαν Μπρεϊντέλ" και την... γκρέμισε από την κορυφή της βαθμολογίας, εκεί που βρίσκεται η Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Κλαμπ Μπριζ-Πόρτο
18/10/2016 • 23:51

Μπήκε στο παιχνίδι με... buzzer η Πόρτο

Η Πόρτο χρειάστηκε να περιμένει την 3η αγωνιστική και το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων προκειμένου να πάρει την πρώτη της νίκη στον 7ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, περνώντας με 2-1 από το Βέλγιο κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ.

Σαρλερουά-Μπριζ
14/10/2016 • 23:38

Υπέκυψε στο Σαρλερουά η Μπριζ

Σπουδαία νίκη με 1-0 για τη Σαρλερουά κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.