ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+41 (61) 375 1010
E-mail:
30/04/2013 • 09:12

Τσέλσι - Βασιλεία από τα Novasports 1 & Novasports 1 HD

To Europa League παίρνει την σκυτάλη από το Champions League και οι συνδρομητές των καναλιών Novasports, τη M. Πέμπτη 2 Μαΐου στις 22:05 θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αποκλειστικά μέσα από τα Novasports 1 & Novasports 1 HD τον επαναληπτικό αγώνα Τσέλσι - Βασιλεία για την ημιτελική φάση του θεσμού, σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη.

25/04/2013 • 23:56

Νίκη στην εκπνοή για την Τσέλσι (video)

Με γκολ του Νταβίντ Λουίζ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Τσέλσι νίκησε 2-1 τη Βασιλεία στο "Σεντ Γιάκομπ Παρκ" και έκανε βήμα πρόκρισης στον τελικό του Europa League.

25/04/2013 • 10:40
25/04/2013 • 09:12
25/04/2013 • 08:56

Επικίνδυνη αποστολή για την Τσέλσι

Ο δρόμος της Τσέλσι για το δεύτερο συνεχόμενο ευρωπαϊκό τρόπαιο περνάει από το "Σεντ Γιάκομπ Παρκ", όπου τη φιλοξενεί η Βασιλεία για τους "4" του Γιουρόπα Λιγκ.

25/04/2013 • 08:24
12/04/2013 • 13:22

Φενέρ-Μπενφίκα και Βασιλεία-Τσέλσι...

Από το χέρι του Ρούουντ φαν Νίστελροϊ βγήκαν τα δυο ζευγάρια που απαρτίζουν την ημιτελική φάση του Γιουρόπα Λιγκ. Στο πρώτο η Φενέρμπαχτσε θα αντιμετωπίσει την Μπενφίκα και στο δεύτερο η Βασιλεία την Τσέλσι. Τα πρώτα ματς θα λάβουν χώρα στις 25 Απριλίου και τα δεύτερα στις 2 Μαϊου.

04/04/2013 • 23:58
14/03/2013 • 20:58

Γλυκιά ήττα για τη Βασιλεία (Video)

Το "εισιτήριο" για τους "8" του Europa League πήρε η Βασιλεία παρά την ήττα της με 1-0 από τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη. Χάρη στο υπέρ τους 2-0 στον πρώτο αγώνα, οι Ελβετοί που έπαιξαν με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο, άφησαν έξω τους Ρώσους που ουσιαστικά "αυτοκτόνησαν".

15/10/2012 • 20:35

Νέος τεχνικός της Βασιλείας ο Γιακίν

Ο Μουράτ Γιακίν είναι ο νέος τεχνικός της Βασιλείας. Η ομάδα της Ελβετίας απέλυσε τον Γερμανό Χέιγκο Φόγκελ μετά το κάκιστο ξεκίνημά της την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

30/08/2012 • 00:19

Κλούζ-Βασιλεία 1-0 (video)

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, Κλούζ-Βασιλεία

13/03/2012 • 23:36

Μπάγερν... επτά αστέρων (vid)

Η Μπάγερν συνέτριψε με 7-0 τη Βασιλεία και προκρίθηκε πανηγυρικά στους "8" του Champions League. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Μάριο Γκόμεζ που πέτυχε τέσσερα γκολ και άξιοι συμπαραστάτες του Γερμανού οι Ριμπερί και Ρόμπεν.

22/02/2012 • 23:46

Προβάδισμα για τη Βασιλεία (vid)

Με γκολ στο 86', αλλά και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, η Βασιλεία επικράτησε με 1-0 της Μπάγερν που... έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό Ζόμερ.

07/12/2011 • 23:53

Βασιλεία... τέλος (video)

Η Βασιλεία επικράτησε 2-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την πέταξε έξω από την συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς την άφησε στην τρίτη θέση.

05/12/2011 • 19:38

Φράι: «Το μέλλον μας λαμπρό»

Το ματς - θρίλερ του «Ολντ Τράφορντ» με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θυμήθηκε ο Αλεξάντερ Φράι της Βασιλείας, καθώς οι δύο ομάδες θα έρθουν και πάλι αντιμέτωπες στην έδρα των Ελβετών για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.