ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+41 (61) 375 1010
E-mail:
02/05/2013 • 08:56

Η Ευρώπη ταιριάζει στην Τσέλσι

Πέρυσι τέτοιο καιρό, με τον Ρομπέρτο Ντι Ματέο στον πάγκο της, έβαζε πλώρη για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ στο Μόναχο κι, όπως αποδείχθηκε εκ του αποτελέσματος για την κατάκτηση του κορυφαίου τροπαίου σε συλλογικό επίπεδο στην Ευρώπη.

01/05/2013 • 23:49

Γιακίν: «Έχουμε αποδείξει πώς είμαστε ικανοί»

Ο τεχνικός της Βασιλείας, Μουράτ Γιακίν, έδωσε παράδειγμα την αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας του απέναντι στην Τότεναμ, στην προηγούμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ, «απαντώντας» έτσι για το αν πιστεύει στην ανατροπή σκηνικού στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

30/04/2013 • 09:12

Τσέλσι - Βασιλεία από τα Novasports 1 & Novasports 1 HD

To Europa League παίρνει την σκυτάλη από το Champions League και οι συνδρομητές των καναλιών Novasports, τη M. Πέμπτη 2 Μαΐου στις 22:05 θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αποκλειστικά μέσα από τα Novasports 1 & Novasports 1 HD τον επαναληπτικό αγώνα Τσέλσι - Βασιλεία για την ημιτελική φάση του θεσμού, σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη.

25/04/2013 • 23:56

Νίκη στην εκπνοή για την Τσέλσι (video)

Με γκολ του Νταβίντ Λουίζ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Τσέλσι νίκησε 2-1 τη Βασιλεία στο "Σεντ Γιάκομπ Παρκ" και έκανε βήμα πρόκρισης στον τελικό του Europa League.

25/04/2013 • 10:40
25/04/2013 • 09:12
25/04/2013 • 08:56

Επικίνδυνη αποστολή για την Τσέλσι

Ο δρόμος της Τσέλσι για το δεύτερο συνεχόμενο ευρωπαϊκό τρόπαιο περνάει από το "Σεντ Γιάκομπ Παρκ", όπου τη φιλοξενεί η Βασιλεία για τους "4" του Γιουρόπα Λιγκ.

25/04/2013 • 08:24
12/04/2013 • 13:22

Φενέρ-Μπενφίκα και Βασιλεία-Τσέλσι...

Από το χέρι του Ρούουντ φαν Νίστελροϊ βγήκαν τα δυο ζευγάρια που απαρτίζουν την ημιτελική φάση του Γιουρόπα Λιγκ. Στο πρώτο η Φενέρμπαχτσε θα αντιμετωπίσει την Μπενφίκα και στο δεύτερο η Βασιλεία την Τσέλσι. Τα πρώτα ματς θα λάβουν χώρα στις 25 Απριλίου και τα δεύτερα στις 2 Μαϊου.

04/04/2013 • 23:58
14/03/2013 • 20:58

Γλυκιά ήττα για τη Βασιλεία (Video)

Το "εισιτήριο" για τους "8" του Europa League πήρε η Βασιλεία παρά την ήττα της με 1-0 από τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη. Χάρη στο υπέρ τους 2-0 στον πρώτο αγώνα, οι Ελβετοί που έπαιξαν με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο, άφησαν έξω τους Ρώσους που ουσιαστικά "αυτοκτόνησαν".

15/10/2012 • 20:35

Νέος τεχνικός της Βασιλείας ο Γιακίν

Ο Μουράτ Γιακίν είναι ο νέος τεχνικός της Βασιλείας. Η ομάδα της Ελβετίας απέλυσε τον Γερμανό Χέιγκο Φόγκελ μετά το κάκιστο ξεκίνημά της την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

30/08/2012 • 00:19

Κλούζ-Βασιλεία 1-0 (video)

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, Κλούζ-Βασιλεία

13/03/2012 • 23:36

Μπάγερν... επτά αστέρων (vid)

Η Μπάγερν συνέτριψε με 7-0 τη Βασιλεία και προκρίθηκε πανηγυρικά στους "8" του Champions League. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Μάριο Γκόμεζ που πέτυχε τέσσερα γκολ και άξιοι συμπαραστάτες του Γερμανού οι Ριμπερί και Ρόμπεν.

22/02/2012 • 23:46

Προβάδισμα για τη Βασιλεία (vid)

Με γκολ στο 86', αλλά και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, η Βασιλεία επικράτησε με 1-0 της Μπάγερν που... έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό Ζόμερ.