ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
CF Getafe
1983
Spain
+34 (91) 695 9771
Το γκολ του Μοράτα ήταν αρκετό για την Ατλέτικο Μαδρίτης στον αγώνα με τη Χετάφε
19/08/2019 • 00:52

«Υπέφερε» αλλά νίκησε η Ατλέτικο (video)

Το σύνολο του Ντιέγο Σιμεόνε μπήκε με το «δεξί» στο νέο πρωτάθλημα, επικρατώντας της Χετάφε στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» με 1-0, χάνοντας πάντως με τραυματισμό τον Ζοάο Φέλιξ.

Ο Φράνκο Σολδάνο
22/06/2019 • 07:11
Χετάφε-Χιρόνα
05/05/2019 • 15:04

Χετάφε για Τσάμπιονς Λιγκ! (video)

Πολύ κοντά σε ιστορική συμμετοχή σε ομίλους Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται η Χετάφε, που με 2-0 ξεπέρασε το εμπόδιο της Χιρόνα και βρίσκεται μόνη στην τέταρτη θέση της Πριμέρα.

Ο Ανδρέας Σάμαρης
03/05/2019 • 13:19

«Χετάφε για Σάμαρη»

Σύμφωνα με δημοσίευμα της As, η Χετάφε ενδιαφέρεται για την απόκτηση του Ανδρέα Σάμαρη.

«Ο Πέπε ακόμα δεν μου έχει ζητήσει συγγνώμη».

«Αυτοκτονία» για τη Βαγιαδολίδ

Η Βαγιαδολίδ κρατούσε στα χέρια της μία υπερπολύτιμη νίκη, στη μάχη παραμονής που δίνει, όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα ισοφαρίστηκε (2-2) από τη Χετάφε των δέκα παικτών.

Ισοπαλία ανάμεσα σε Εσπανιόλ και Χετάφε!
03/04/2019 • 02:03

Σκόνταψε ξανά η Χετάφε

Η Χετάφε δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στη Βαρκελώνη επί της Εσπανιόλ και έμεινε για τρίτο σερί ματς χωρίς τρίποντο.

Δίκαιη νίκη για την Λεγανιές του Σιόβα
30/03/2019 • 15:56
Από το Βαλένθια-Χετάφε
17/03/2019 • 22:50

"Κόλλησε" η Χετάφε, νίκη παραμονής η Βιγιαρεάλ

Η Χετάφε έμεινε στην τέταρτη θέση που δίνει έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, ωστόσο μετά το 0-0 εκτός έδρας με τη Βαλένθια, είδε τη διαφορά της από τους διώκτες της να μειώνεται. Σημαντική νίκη για Βιγιαρεάλ.

Μπέτις - Χετάφε
03/03/2019 • 19:32

Ασταμάτητη η Χετάφε

Την εντυπωσιακή πορεία της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν συνέχισε η Χετάφε, καθώς πέρασε και από τη Σεβίλλη, επικρατώντας 2-1 της Μπέτις για την 26η αγωνιστική.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τσάρλς
16/02/2019 • 00:46

Στο τέλος…μίλησε ο Τσάρλς

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσαρλς που πέτυχε και τα δύο τέρματα, η Εϊμπάρ γλύτωσε την εντός έδρας ήττα από την Χετάφε, στον αγώνα που άνοιξε την 24η αγωνιστική της La Liga.

30/01/2019 • 01:00

Απίθανη πρόκριση της Βαλένθια!

Με δύο γκολ του Ροντρίγο στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Χετάφε, η Βαλένθια κέρδισε 3-1 και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Άνετη νίκη για τη Χετάφε
18/01/2019 • 23:49

Άνετα η Χετάφε την προβληματική Αλαβές

Η Χετάφε νίκησε εύκολα 4-0 την Αλαβές και την υποχρέωσε σε ήττα μετά από δύο νίκες και μία ισοπαλία.Από δύο γκολ πέτυχαν οι Χάιμε Μάτα και Χόρχε Μολίνα στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής στην Ισπανία.