ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Spain
+34 (902) 220 304
06/03/2015 • 23:59

Ανατροπή παραμονής

Η Λεβάντε νίκησε 2-1 την Εϊμπάρ και «ξεκόλλησε» από την επικίνδυνη ζώνη της Πριμέρα Ντιβισιόν.

28/02/2015 • 21:11

Μπουένο Ράγιο Βαγιεκάνο!

Η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησε σε ένα χορταστικό ματς 4-2 της Λεβάντε με τον Μπουένο να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής αφού σημείωσε όλα τα γκολ για τους γηπεδούχους.

23/02/2015 • 23:30

Υπάρχει ζωή στη Λεβάντε!

Η Λεβάντε μπορεί να βρισκόταν πίσω στο σκορ για 86 λεπτά ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 με ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

15/02/2015 • 20:29

Συνεχίζεται το έπος Μέσι!

Με τρία γκολ του Αργεντινού σούπερ σταρ η Μπαρτσελόνα επικράτησε, με 5-0, της Λεβάντε για την 23η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

07/02/2015 • 22:57
01/02/2015 • 15:11

Ο Αντούριθ ήταν και πάλι εκεί...

Με τον Αντούριθ να σημειώνει και τα δυο τέρματα και να δίνει για μια ακόμη φορά μόνος του τους τρεις βαθμούς, η Μπιλμπάο του Βαλβέρδε νίκησε 2-0 εκτός έδρας της Λεβάντε του Βύντρα (αγωνίστηκε ως βασικός στόπερ σε όλο το ματς) και πήρε βαθμολογική ανάσα.

14/01/2015 • 01:00

Πρόκριση με «γλυκιά» ήττα για Μάλαγα

«Πατώντας» στο 2-0 του πρώτου ματς, η Μάλαγα έδωσε... παράσταση στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Λεβάντε, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά τη νίκη με 3-2 αλλά όχι και την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

09/01/2015 • 23:49

Αυλαία με ισοπαλία

Λεβάντε και Λα Κορούνια «κόλλησαν» στο 0-0 στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

09/01/2015 • 11:40

Η Λεβάντε θέλει Ταχτσίδη

Στο στόχαστρο της Λεβάντε βρίσκεται ο Παναγιώτης Ταχτσίδης σύμφωνα με δημοσιεύματα του αθλητικού Τύπου της Παρασκευής.

06/01/2015 • 21:54

«Τσεκάρει» το εισιτήριο η Μάλαγα

Στη φάση των «16» του ισπανικού κυπέλλου η Μάλαγα νίκησε στο «Ροσαλέδα» την Λεβάντε με 2-0 και είναι πλέον με το ένα πόδι στους «8» του θεσμού.

03/01/2015 • 19:44

Δαιμονισμένος ο Γκριζμάν!

Ο Αντουάν Γκριζμάν ξεκίνησε το 2015 από εκεί που τελείωσε το 2014, οδηγώντας την Ατλέτικο σε νίκη 3-1 εντός έδρας επί της Λεβάντε.

20/12/2014 • 20:57

Ο βαθμός του... Ίβνασιτς!

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο φινάλε του ματς, η Λεβάντε πήρε το βαθμό κόντρα στη Ρεάλ Σοθιεδάδ (1-1) για τη 16η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν και ισοβαθμεί με την ομάδα του Μόγιες στη 14η θέση.

16/12/2014 • 11:45

Ασκήθηκαν διώξεις στην Ισπανία

Συνολικά 42 διώξεις άσκησε η ισπανική δικαιοσύνη για την υπόθεση του αγώνα της Λεβάνε με τη Σαραγόσα, τη σεζόν 2011-2012, η οποία θεωρείται πως ήταν χειραγωγημένη.

13/12/2014 • 23:01

Βρήκε το δρόμο η Βαλένθια

Μετά από δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, η Βαλένθια επέστρεψε στις νίκες για τη 15η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν, επικρατώντας 3-0 της Ράγιο Βαγεκάνο. Ισόπαλες χωρίς τέρματα Κόρδομπα και Λεβάντε.

08/12/2014 • 22:55

Έμειναν στην ισοπαλία

Λεβάντε και Χετάφε απέσπασαν από έναν πόντο μετά την ισοπαλία τους, με 1-1, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη 14η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.