ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Levante UD
1909
Spain
+34 (902) 220 304
Με τρία γκολ από το 73ο ως το 82ο λεπτό η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε 3-1 εκτός έδρας τη Λεβάντε
10/11/2018 • 00:49

Έξω τα πάει καλά η Ρεάλ Σοσιεδάδ!

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε εκτός έδρας με σκορ 1-3 τη Λεβάντε στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Ισπανικής Λίγκας. Ήταν η 4η εκτός έδρας νίκη σε έξι αγώνες της μακριά από το Σαν Σεμπαστιάν

Βιγιαρεάλ - Λεβάντε
04/11/2018 • 19:33

«Βυθίστηκε» κι άλλο η Βιγιαρεάλ

Τελειωμό δεν έχει ο αγωνιστικός κατήφορος για τη Βιγιαρεάλ, καθώς ούτε κόντρα στη Λεβάντε κατάφερε να βρει τον δρόμο της νίκης, «σώζοντας», μάλιστα, στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Ο Μιχάλης Γρηγορίου
22/10/2018 • 13:19

Φαβορί ο Γρηγορίου για τον Λεβαδειακό

Ο Μιχάλης Γρηγορίου φέρεται να είναι το πρώτο φαβορί για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του Λεβαδειακού, εφόσον αποχωρήσει από τον πάγκο των Βοιωτών ο Άκης Μάντζιος.

Ούτε και τώρα νίκη για τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία ηττήθηκε κι από τη Λεβάντε
20/10/2018 • 18:50

Tο αρνητικό ρεκόρ που δεν έγινε ποτέ!

Ο κορυφαίος Ισπανός στατιστικολόγος Mister Chip ζήτησε συγγνώμη δημοσίως για το λανθασμένο tweet του σε ότι αφορά στην αφλογιστία της Ρεάλ, αφού τελικώς το ρεκόρ είναι στα 491 λεπτά από το 1985.

Νίκη με ανατροπή για τη Λεβάντε απέναντι στην Αλαβές
01/10/2018 • 00:48

Ολική ανατροπή για Λεβάντε

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς στην αναμέτρηση με την Αλαβές, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να νικήσει 2-1

Πρώτη νίκη για Θέλτα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πιόνε Σίστο, η Θέλτα πέρασε (1-2) από την έδρα της Λεβάντε και πανηγύρισε την πρώτη φετινή της νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Σανζίν Πρσιτς
02/08/2018 • 04:45

Υπέγραψε στη Λεβάντε ο Πρσιτς (photo)

Ο Σανζίν Πρσιτς θα συνεχίσει την καριέρα του στην Ισπανία, καθώς ήρθε σε συμφωνία με τη διοίκηση της Λεβάντε, η οποία ανακοίνωσε τη μετεγγραφή του.

Ο Αλμπέρτο Μποτία
07/06/2018 • 10:48

Πιο κοντά στη Λεβάντε ο Μποτία

Ο Αλμπέρτο Μποτία φαίνεται πως πλησιάζει όλο και πιο κοντά στη Λεβάντε, η οποία του έχει καταθέσει επισήμως πρόταση συνεργασίας, εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Οι παίκτες της Θέλτα πανηγυρίζουν
19/05/2018 • 16:04

Τεσσάρα για Θέλτα

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Θέλτα τελείωσε τη σεζόν ρίχνοντας τέσσερα στη Λεβάντε παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Λεβάντε-Μπαρτσελόνα
13/05/2018 • 23:51

Της πήρε το αήττητο η Λεβάντε

Η Λεβάντε νίκησε την Μπαρτσελόνα με 5-4 και της έσπασε το φετινό αήττητο στην Πριμέρα Ντιβισιόν, σε ένα βράδυ... εφιάλτη για τους «μπλαουγκράνα», οι οποίοι είχαν να δεχθούν πέντε γκολ από το 2003.

Λεβάντε, πανηγυρική
08/05/2018 • 00:03

«Τριάρα» η Λεβάντε

Με το ευρύ εκτός έδρας 3-0 της Λεβάντε επί της Λεγανές ολοκληρώθηκε η 36η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν.

05/05/2018 • 14:33

Κινείται για τον Μποτία η Λεβάντε

Η διοίκηση της Λεβάντε φέρεται έτοιμη να κινηθεί άμεσα για την απόκτηση του Αλμπέρτο Μποτία. Σύμφωνα με τον ισπανικό Τύπο, οι δυο πλευρές βρίσκονται κοντά σε προφορική συμφωνία.

Οι παίκτες της Λεβάντε πανηγυρίζουν το γκολ του Μοράλες
28/04/2018 • 00:38

Ήττα και από τη Λεβάντε

Η Λεβάντε εκμεταλλεύτηκε τον αγωνιστικό «κατήφορο» της Σεβίλης και τη νίκησε 2-1 για την 35η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν.

14/11/2018 • 10:51