Οι παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης φαίνεται ότι κάνουν εξαιρετικά παιχνίδια στην διοργάνωση του Μουντιάλ, μέχρι τώρα οι «μερένχες» έχουν κερδίσει πέντε βραβεία MVP.

Ο ισπανικός Τύπος πανηγύρισε με τον δικό του τρόπο την πρόκριση της Ισπανίας και της Πορτογαλίας.

Ο Φερνάντο Σάντος.
26/06/2018 • 00:58

Σάντος: "Έχουμε τα όπλα μας"

Για την πρόκριση της Πορτογαλίας στην επόμενη φάση του Μουντιάλ, μίλησε ο Φερνάντο Σάντος μετά το ματς με το Ιράν, ενώ σχολίασε και το ματς για τη φάση των "16" κόντρα στην Ουρουγουάη.

Ήταν καλύτερη. Ίδρωσε στο τέλος αλλά τελικά κατάφερε να προκριθεί η Πορτογαλία
25/06/2018 • 22:58

Πρόκριση θρίλερ για την Πορτογαλία!

Έπειτα από ένα ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον στα 100 (!) περίπου λεπτά της διάρκειάς του, η Πορτογαλία κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Μουντιάλ ενώ το Ιράν που έφτασε στην ισοφάριση στο 93ο λεπτό έμεινε δακρυσμένο αγγίζοντας το θαύμα.

Ο Ρονάλντο οδηγεί την Πορτογαλία
25/06/2018 • 03:00

Πορτογαλία και Ιράν διεκδικούν την πρόκριση

Πορτογαλία και Ιράν με μεγάλο φαβορί τους πρωταθλητές Ευρώπης του 2016 διασταυρώνουν τα ξίφη τους στην ''Μορντόβια Αρένα''. Οι δύο μονομάχοι ελπίζουν πως δεν θα είναι το τελευταίο τους παιχνίδι στην διοργάνωση.

Είχε Ρονάλντο και Πατρίσιο (video)

Η Πορτογαλία στηρίχθηκε στο τέρμα του Ρονάλντο στο 4ο λεπτό και τις επεμβάσεις του Ρούι Πατρίσιο που το υπερασπίστηκαν επιτυχώς για να φτάσει στη νίκη απέναντι στο Μαρόκο.

Φερνάντο Σάντος
      20/06/2018 • 05:18

Σάντος: "Κανείς δεν κερδίζει μόνος του"

Ο προπονητής της Πορτογαλίας ξεκαθάρισε πως κανείς ποδοσφαιριστής δεν μπορεί να κερδίζει μόνος του απαντώντας στην κριτική για την εξάρτηση της ομάδας από τον Ρονάλντο.

Ο Λιονέλ Μέσι
        17/06/2018 • 11:43

Κατακεραυνώνουν τον Μέσι οι Ιταλοί (photo)

Άκρως επικριτικός με τον Λιονέλ Μέσι εμφανίστηκε ο ιταλικός Τύπος, την επομένη της ισοπαλίας 1-1 των Αργεντινών με την Ισλανδία στο παγκόσμιο κύπελλο της Ρωσίας.

15/06/2018 • 22:57

Ρονάλντο – Ισπανία 3-3 στο πρώτο επικό ματς του Μουντιάλ! (video)

Ο φοβερός και τρομερός Κριστιάνο Ρονάλντο δεν άφησε την Πορτογαλία να ηττηθεί στο συγκλονιστικό παιχνίδι με την Ισπανία. Οι πρωταθλητές Ευρώπης προηγήθηκαν δύο φορές (1-0, 2-1), είδαν την Ισπανία να γυρίζει το ματς (2-3, 58΄) αλλά ο σούπερσταρ της Ρεάλ Μαδρίτης ολοκλήρωσε το πρώτο χατ-τρικ στην καριέρα του σε μουντιάλ με απίθανη εκτέλεση φάουλ στο 88΄.