ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    22/05/2016 • 17:20
    Παναχαϊκή, βόλεϊ
    19/05/2016 • 21:59

Με Συνοδινό η Παναχαική το 2017

Έλληνας έφυγε, Έλληνας ήρθε στην Παναχαική. Από τα Πατρινά χέρια του Μανώλη Συνοδινού θα κτιστεί η ομάδα του Ρουμελιώτη τη νέα περίοδο με την διοίκησ της Παναχαικής να του δίνει τα κλειδιά της ομάδας αντί του Γιώργου Λυκούδη.

Γιώργος Λυκούδης
    15/05/2016 • 15:33

Τέλος ο Λυκούδης από την Παναχαική

Δεν τα βρηκαν στο οικονομικό Παναχαϊκή και Λυκούδης (του ζητήθηκε μείωση αποδοχών σε σχέση με την περσινή σεζόν) με αποτέλεσμα ο τελευταίος να αποχωρήσει, επιτυχημένος, από την τεχνική ηγεσία της ομάδας μας.

ΠΑΟΚ-Παναχαϊκή
    01/04/2016 • 21:04

Με αλλαγές, 3-0 ο ΠΑΟΚ την Παναχαική (video)

Την έβγαλαν την υποχρέωση ΠΑΟΚ και Παναχαική στην Πυλαία. Σε αδιάφορο ματς και για τις δύο ομάδες ο ΠΑΟΚ με πολλές αλλαγές στη σύνθεση του νίκησε με 3-0 σετ (25-16, 25-18, 25-23) την Παναχαϊκή και επέστρεψε στις νίκες λίγες ημέρες πριν την έναρξη των αναμετρήσεων με τον Ολυμπιακό στους ημιτελικούς.

Παναχαϊκή
    19/03/2016 • 21:54
    Οι παίκτες της Παναχαϊκής πανηγυρίζουν
    14/03/2016 • 22:10

Πανηγυρίζε η Παναχαϊκή, 3-1 τον Άρη (video)

Την μεγαλύτερη μέχρι την επόμενη μεγάλη νίκη παραμονής στην κατηγορία πέτυχε η Παναχαϊκή. Η ομάδα του Λυκούδη με πείσμα πέρασε με τρίποντο από την Θεσσαλονίκη επικρατώντας με 3-1 σετ (25-21, 27-29, 25-23, 25-22) του Άρη που μετά από αυτή την ήττα μετράει αντίστροφα για αλλαγή κατηγορίας.

06/03/2016 • 09:29
    Οι παίκτες του Παμβοχαϊκού πανηγυρίζουν
    27/02/2016 • 21:44

«Αφεντικό» της Πελοποννήσσου ο Παμβοχαϊκός (video)

Μετά από επτά συνεχόμενες ήττες και δύο αποκλεισμούς σε Λιγκ Καπ και Κύπελλο ο Παμβοχαϊκός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στο μεγάλο ντέρμπι της Πελοποννήσου 3-1 σετ (27-29, 25-21, 26-24, 25-18) της Παναχαϊκής.

Παναχαϊκή
    14/02/2016 • 00:36

Δίποντο ανατροπής για την Παναχαική, 3-2 τον Εθνικό (video)

Τι και αν βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από τον Εθνικό. Η Παναχαική με τον αρχηγό της Νίκο Ρουμελιώτη να έχει 28 πόντους νίκησε 3-2 σετ (17-25, 25-21, 17-25, 25-18, 15-10) την ομάδα του Έβρου που προετοιμάζεται και για την ευρωπαϊκή δοκιμασία με τη Μπενφίκα.

Για 12η φορά MVP ο Ρουμελιώτης

Ο διαγώνιος και αρχηγός της Παναχαϊκής Πετοσφαίριση 2013 Νίκος Ρουμελιώτης αναδείχτηκε MVP Βίκος Cola της 15ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα». Ο Ρουμελιώτης αναδεικνύεται για 12η φορά στην καριέρα του mvp και για δεύτερη φορά με την Παναχαϊκή μετά την 10η αγωνιστική της σεζόν 2013-14 όταν η Παναχαϊκή είχε νικήσει 3-2 τον Παμβοχαϊκό.