ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    26/03/2019 • 07:36
    Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ
    23/03/2019 • 09:03

Αστραπιαίος αιφνιδιασμός μετά από τάπα (video)

Η φάση της ημέρας ανήκει στους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, οι οποίοι αφού έπαιξαν εξαιρετική άμυνα, με τον Ράσελ Ουέστμπρουκ να “σβήνει τα φώτα”, στη συνέχεια ξεχύθηκαν στον αιφνιδιασμό, τον οποίο τελείωσαν με σουτ τριών πόντων.

Ο Πολ Τζορτζ
    23/03/2019 • 07:44

“Άστραψε” ο Τζορτζ στο Τορόντο (video)

Ο Πολ Τζορτζ σημείωσε 28 πόντους και ήταν ο κορυφαίος των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ στην εκτός έδρας νίκη 116-109 επί των Τορόντο Ράπτορς. Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Κάουι Λέοναρντ σημείωσε 37 πόντους, όμως δεν κατάφερε να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Kέρδισαν οι Ράπτορς.
    21/03/2019 • 07:07

Νίκη του Τορόντο στην Οκλαχόμα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σιάκαμ που είχε 33 πόντους και 13 ριμπάουντ, οι Ράπτορς νίκησαν στην έδρα της Οκλαχόμα με 123-114 στην παράταση.

Ο Ντουέιν Ουέιντ
    19/03/2019 • 07:11
    18/03/2019 • 13:51

Μια αγωνιστική στον Ουέστμπρουκ

Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ τιμωρήθηκε με μια αγωνιστική από την πειθαρχική επιτροπή του ΝΒΑ, καθώς συμπλήρωσε 16 τεχνικές ποινές στην κανονική περίοδο.

Ο Στεφ Κάρι
    17/03/2019 • 06:55

Πέντε φορές “βομβάρδισε” ο Κάρι (video)

Ο Στεφ Κάρι βρήκε πέντε φορές τον στόχο έξω από τη γραμμή των τριών πόντων και με συνολικά 33 πόντους, οδήγησε τους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς στη νίκη 110-88 επί των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, εκτός έδρας.

Ο Στεφ Κάρι
    17/03/2019 • 06:40

“Περίπατος” των πρωταθλητών στην Οκλαχόμα (photo)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς νίκησαν 110-88 τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, εκτός έδρας και έφτασαν τις 47 νίκες σε 68 ματς στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ (47-21). Αυτή ήταν η 28η εφετινή ήττα της “αστραπής” σε σύνολο 70 αναμετρήσεων (42-28).

Έξαλλοι πανηγυρισμοί για τους Πέισερς.
    15/03/2019 • 06:00

Στο τέλος οι Πέισερς (video)

Οι Πέισερς επικράτησαν με 108-106 εντός έδρας της Οκλαχόμα, χάρη σε καλάθι του Μάθιους 1.8 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

14/03/2019 • 06:24

Έφτασε τα 130 triple double ο Ουέστμπρουκ (video)

Ο Ράσελ Ουέστμπουκ σημείωσε 31 πόντους, μάζεψε δώδεκα ριμπάουντ και μοίρασε έντεκα ασίστ στην εντός έδρας νίκη 108-96 των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ επί των Μπρούκλιν Νετς.

13/03/2019 • 12:40
    12/03/2019 • 08:48
    10/03/2019 • 12:24

Πρόστιμο στον Τζορτζ για την κριτική του

Ο Πολ Τζορτζ θα κληθεί να πληρώσει 25 χιλιάδες δολάρια για τα όσα είχε δηλώσει για του διαιτητές, μετά την ήττα 118-110 των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ από τους Λος Άντζελες Κλίπερς.

Ο Λου Ουίλιαμς
    09/03/2019 • 08:55

Η 40άρα του Ουίλιαμς στην “αστραπή” (video)

Ο Λου Ουίλιαμς σημείωσε 40 πόντους στην εντός έδρας νίκη 118-110 των Λος Άντζελες Κλίπερς επί των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, με την οποία έφτασαν τις 38 την εφετινή αγωνιστική περίοδο.