ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
New York Knicks
    Ο Τιμ Χάρνταγουεϊ
    05/01/2019 • 08:24

Θύμα έκπληξης οι Λέικερς (photo)

Οι Νιού Γιόρκ Νικς έκαναν την έκπληξη και πέρασαν από το Λος Άντζελες, καθώς επικράτησαν τον Λέικερς με 119-112, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Τιμ Χάρνταγουεϊ.

Ο Νίκολα Γιόκιτς
    02/01/2019 • 07:20
    Οι Αντετοκούνμπο και Καντέρ
    30/12/2018 • 09:51

Δεν τιμωρήθηκαν οι Αντετοκούνμπο και Καντέρ

Η πειθαρχική επιτροπή του ΝΒΑ αποφάσισε να μην τιμωρήσει τους Γιάννη Αντετοκούνμπο και Ενές Καντέρ, για την αψιμαχία που είχαν στην πρόσφατη αναμέτρηση των Μιλγουόκι Μπακς με τους Νιού Γιόρκ Νικς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
    28/12/2018 • 08:48

Νεύρα μεταξύ Γιάννη και Καντέρ (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αντέδρασε σε ένα σκληρό μαρκάρισμα του Ενές Καντέρ και οι δυο τους λίγο έλειψε να έρθουν στα χέρια, στο ματς των Μιλγουόκι Μπακς με τους Νιού Γιόρκ Νικς.

28/12/2018 • 07:03
    Ο Ντι Τζέι Ουίλσον
    28/12/2018 • 06:55

Double double ο Ουίλσον κόντρα τους Νικς (video)

Ο Ντι Τζέι Ουίλσον σημείωσε double double στην εντός έδρας νίκη 112-96 των Μιλγουόκι Μπακς επί των Νιού Γιόρκ Νικς. Ο παίκτης των “ελαφιών” τελείωσε την αναμέτρηση με δέκα πόντους και 14 ριμπάουντ.

Η νίκη των Μπακς επί των Νικς (video)

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν με 112-96 των Νιού Γιόρκ Νικς εντός έδρας και συνέχισαν την εξαιρετική του πορεία στην κανονική περίοδο του εφετινού πρωταθλήματος.

28/12/2018 • 06:16
    Ακόμα μια καλή εμφάνιση από τον ταλαντούχο Κέβιν Νοξ
    26/12/2018 • 01:08

Ισοφάρισε ρεκόρ του Γιούιν ο Νοξ (video)

Ο ρούκι των Νικς Κέβιν Νοξ σημείωσε 21 πόντους στην ήττα της ομάδας του από τους Μιλγουόκι Μπακς. Ο άσσος της Νέας Υόρκης έκανε ρεκόρ καθώς έγινε ο πρώτος παίκτης μετά τον Πάτρικ Γιούιν και την περίοδο 1985-86 που σκοράρει για 8ο σερί ματς 15+ πόντους.

Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Γιάννης
    25/12/2018 • 21:31

Ο Γιάννης με τα δώρα του (video)

Οι Μιλγούκι Μπακς και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέρασαν από τη Νέα Υόρκη κερδίζοντας τους Νικς με 109-95 . Ο Έλληνας άσσος τελείωσε τον αγώνα με 30 πόντους και 14 ριμπάουντ.Τα ελάφια έφτασαν τις 23 νίκες σε 33 παιχνίδια. Οι Μπακς πήραν και ρεβάνς για την ήττα τους στο τελευταίο ραντεβού στο ''μεγάλο μήλο''.