ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Italy
+39 (0571) 934 71
10/09/2015 • 16:59

Αρσεναλ και Σίτι για Ρουγκάνι

Στο μεταγραφικό στόχαστρο της Αρσεναλ και της Μάντσεστερ Σίτι είναι ο Ντανιέλε Ρουγκάνι, καθώς σκάουτερ των δύο ομάδων εθεάθησαν να τον παρακολουθούν στο ματς της εθνικής Ιταλίας κάτω των 21 ετών με τη Σλοβενία.

24/06/2015 • 11:57
24/05/2015 • 15:40

Έσωσε τον βαθμό με Ετό η Σαμπτόρια

Με γκολ του Σάμουελ Ετό στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Σαμπτόρια γλίτωσε την ήττα (1-1) από την Έμπολι για την 37η αγωνιστική της Serie A και συνεχίζει να ελπίζει σε έξοδο στην Ευρώπη, εφόσον η Τζένοα δεν πάρει οριστικά άδεια συμμετοχής (θα προσφύγει στην Ιταλική Ολυμπιακή επιστροπή).

06/05/2015 • 18:07

«Αυτοκτόνησε» με... Παντέλι

Πολύτιμο έδαφος στη μάχη για την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ έχασε η Τορίνο, που γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Έμπολι.

26/04/2015 • 16:08

"Ζημιάρα" ισοπαλία για την Αταλάντα

Οι δυο ομάδες που βρίσκονται μόλις μια θέση και δυο θέσεις αντίστοιχα πάνω από την επικίνδυνη ζώνη αναμετρήθηκαν στο "Ατλέτι Ατζούρι Ντ' Ιτάλια" με την Αταλάντα που είχε περισσότερο ανάγκη τους βαθμούς να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων την Εμπολι.

12/04/2015 • 18:53

“Ντόρτια” η Λάτσιο

Η Λάτσιο δε συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην Έμπολι, την οποία νίκησε 4-0 και προσπέρασε τη Ρόμα στη βαθμολογία, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση.

22/03/2015 • 15:40

Προσπέραση σωτηρίας για Έμπολι

Η Έμπολι επικράτησε 3-1 της Σασουόλο εντός έδρας την Κυριακή για την 28η αγωνιστική της Σέριε Α, προσπερνώντας την αντίπαλό της στη βαθμολογία και παίρνοντας απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

15/03/2015 • 12:17

Σάρι: «Σκέφτομαι μόνο την Έμπολι»

Ο Μαουρίτσιο Σάρι υπογράμμισε πως η προσοχή του είναι στραμμένη μόνο στην σωτηρία της Έμπολι και πως δεν ασχολείται με τα δημοσιεύματα, που τον θέλουν κοντά στη Μίλαν.

14/03/2015 • 23:40

Αυτοκτόνησε η Κάλιαρι!

Η Κάλιαρι κρατούσε τη νίκη για 92 λεπτά αλλά στο τέλος η Έμπολι ισοφάρισε σε 1-1 και πλέον είναι δύσκολα τα πράγματα για τους γηπεδούχους στη μάχη της παραμονής.

15/02/2015 • 15:49

Γκολ ο Ντέστρο, γκέλα η Μίλαν

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Μίλαν, η οποία προηγήθηκε με τον Ντέστρο στο "Σαν Σίρο" κόντρα στην Εμπολι, αλλά τελικά το μόνο που κατάφερε να πάρει είναι ένα βαθμό (1-1).

31/01/2015 • 23:49

«Γκέλαρε» η Ρόμα!

Η Ρόμα δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Έμπολι με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 για την 21η αγωνιστική της Serie A.

26/01/2015 • 23:23

Σπουδαίο «διπλό» για την Ουντινέζε

Οι «φριουλάνι» επικράτησαν, με 2-1, της Έμπολι στο «Καστελάνι» για την 20ή αγωνιστική του Καμπιονάτο, παρά το γεγονός πώς τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Παναγιώτη Κονέ.

17/01/2015 • 22:35

Νέα γκέλα για Ίντερ

Ακόμη δύο βαθμούς απώλεσε στο φετινό πρωτάθλημα η Ίντερ, καθώς έμεινε στο 0-0 με την Έμπολι στην Τοσκάνη για τη 19η αγωνιστική της Serie A.

15/12/2014 • 23:53

Νικά τουλάχιστον την Κιέβο...

«Στοπ» μπήκε στον αγωνιστικό κατήφορο της Ίντερ το βράδυ της Δευτέρας, με τους νερατζούρι να επιστρέφουν στα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στην Κιέβο για τη 15η αγωνιστική του Καμπιονάτο. «Λευκή» ισοπαλία στην Τοσκάνη.

07/12/2014 • 15:51

Και άλλη γκέλα στο "Σαν Πάολο" η Νάπολι

Οταν σε επτά παιχνίδια στην έδρα σου έχει μόλις τρεις νίκες, δεν μπορείς να ζητήσεις αλλού τα αίτια της αποτυχίας παρά μόνο στα ενδότερα της ομάδας σου. Αυτό ισχύει απόλυτα στη Νάπολι, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από την Εμπολι στο "Σαν Πάολο" και τελικά έσωσε την παρτίδα αποσπώντας την ισοπαλία 2-2.

19/09/2018 • 10:52