ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Italy
+39 (045) 575 779
Στην Serie A η Ελλάς Βερόνα
03/06/2019 • 04:17

H Κιέβο Βερόνα υποβιβάστηκε η Ελλάς επιστρέφει στην Serie A μετά από απουσία μιας χρονιάς κερδίζοντας 3-0 την Τσιταντέλα στη ρεβάνς του μπαράζ ανόδου.

Αποθεώθηκε ο Πελισιέρ (video)

Ο 40χρονος επιθετικός των «τζιαλομπλού», Σέρτζιο Πελισιέρ, έπαιξε για τελευταία φορά μπροστά στο κοινό της ομάδας του. Στο τέλος της σεζόν κρεμάει τα παπούτσια του μετά από 494 εμφανίσεις και 134 γκολ για την Κιέβο.

Πόντοι σωτηρίας για Πάρμα, Τζένοα

Πάρμα και Τζένοα απέσπασαν εκτός έδρας ισοπαλίες από Κιέβο και ΣΠΑΛ αντίστοιχα για την 34η αγωνιστική του Καμπιονάτο, πλησιάζοντας ακόμα πιο κοντά στην εξασφάλιση της παραμονής τους.

Χετεμάι
20/04/2019 • 18:37

Η Κιέβο "σόκαρε" τη Λάτσιο (video)

Η Κιέβο πέτυχε μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις στη σεζόν, νίκησε στη Ρώμη με 2-1 τη Λάτσιο και πήρε το πρώτο εκτός έδρας τρίποντο και δεύτερο συνολικά στη χρονιά.

O Καλιντού Κουλιμπαλί
14/04/2019 • 21:06
Σέρτζιο Πελισιέρ, Κιέβο
12/04/2019 • 19:31

Έκλεισε τα 40 και συνεχίζει απτόητος !

Τα 40 του χρόνια κλείνει σήμερα ο αρχηγός της Κιέβο Σέρτζιο Πελισιέ. «Εξακολουθώ να νιώθω σαν παιδί», τόνισε στις δηλώσεις του, παρά το «προχωρημένο» της ηλικίας του.

03/03/2019 • 15:52

Εύκολη νίκη στο τέλος η Τορίνο, μεγάλο ρεκόρ από τον Σιρίγκου (video)

Για 75 λεπτά συνάντησε πολλές δυσκολίες απέναντι στην Κιέβο που έπαιζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά για την παραμονή της στη Serie A. Στο τελευταίο 15λεπτο όμως η «γκρανάτα» ξέσπασε, νίκησε με σκορ 3-0 και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Στο απόλυτο μηδέν Κιέβο και Τζένοα
24/02/2019 • 18:12

Στο απόλυτο μηδέν Κιέβο και Τζένοα (video)

Ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο "Μαρκ' Αντόνιο Μπεντεγκόντι" μεταξύ της ουραγού Κιέβο και της Τζένοα για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.