ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+39 (0432) 544 911
Έμπολι-Ουντινέζε
11/11/2018 • 19:50

Νίκη ανάσα για την Έμπολι

Σ' ένα παιχνίδι που αν δεν ήξερε κανείς τη βαθμολογική έση των δύο ομάδων θα νόμιζε πως πρόκειται για ντέρμπι ομάδων που βρίσκονται από τη μέση και προς τα 'πάνω, η Έμπολι επικράτησεμ ε 2-1 της Ουντινέζε.

Ο Αλέσιο Ρομανιόλι
04/11/2018 • 23:36

"Ξέρανε" την Ουντινέζε ο Ρομανιόλι (video)

Ο αρχηγός της Μίλαν Αλέσιο Ρομανιόλι στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το τέρμα με το οποίο η Μίλαν "δραπέτευσε" νικηφόρα από τη "Ντάτσια Αρένα" της Ουντινέζε

Σε τέταρτο διαδοχικό ματς η Ουντινέζε δεν ηττήθηκε από την Τζένοα
28/10/2018 • 18:06

Συνεχίστηκε η παράδοση…(video)

Η Ουντινέζε είχε μόνο νίκες στα τρία προηγούμενα ματς με αντίπαλο την Τζένοα, βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικώς πήρε την ισοπαλία 2-2 στην έδρα των «ροσομπλού».

O Ρουίθ άνοιξε το δρόμο της νίκης στη Νάπολι
20/10/2018 • 23:43

Πλησίασε τη Γιουβέντους η Νάπολι (video)

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι πέρασε από το Φρίουλι, επικρατώντας της Ουντινέζε με 3-0 και μείωσε τη διαφορά που τη χωρίζει από την πρωτοπόρο "Γηραιά Κυρία" στους 4 βαθμούς.

Ανανέωσε ο Λαζάνια (video)

Η Ουντινέζε ανακοίνωσε την επέκταση του συμβολαίου του Κέβιν Λαζάνια μέχρι το 2023. Μετά την κλήση στην Eθνική από τον Μαντσίνι, ήρθε και η ανανέωση για τον Ιταλό επιθετικό.

Ο Αλεξ Μερέτ
09/10/2018 • 16:20

Κοντά στην επιστροφή του ο Μερέτ

Ο τερματοφύλακας της Νάπολι, Άλεξ Μερέτ, πιστεύεται ότι είναι κοντά στην επιστροφή του και χρειάζεται απλώς το πράσινο φως από τους γιατρούς του συλλόγου, για να επανέλθει στους αγωνιστικούς χώρους.

Κονέ: "Είχα συμφωνήσει με την ΑΕΚ"
08/10/2018 • 19:21

Τη συμφωνία με την ΑΕΚ για να συνεχίσει στους "κιτρινόμαυρους" και τη νέα σεζόν αποκάλυψε ο Παναγιώτης Κονέ με συνέντευξη σε ιταλικό μέσο ενημέρωσης τονίζοντας μεταξύ άλλων πως το θέμα δεν προχώρησε επειδή δεν είχε λύσει το συμβόλαιο με την Ουντινέζε.

Με το εντυπωσιακό σκορ 6-2 πέρασε πέρυσι από το Ούντινε η Γιουβέντολυς
06/10/2018 • 08:00
Χρυσή αλλαγή έκανε ο Ινζάγκι
30/09/2018 • 15:29

Νίκη ''ανάσα'' για Μπολόνια (video)

Νίκη με ανατροπή κόντρα στην Ουντινέζε πέτυχε η Μπολόνια με πρωταγωνιστή τον Ρικάρντο Ορσολίνι που πέρασε αλλαγή και έδωσε την δεύτερη νίκη στην ομάδα του Ινζάγκι. Προηγήθηκε η Ουντινέζε με Πουσέτο, γύρισαν το ματς Σανταντέρ και Ορσολίνι

Ο Σιμόνε Ινζάγκι
26/09/2018 • 22:06

Ζορίστηκε η Λάτσιο στο Ούντινε (video)

Η Λάτσιο επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Ουντινέζε και διεύρυνε το αήττητο σερί της απέναντι σε αυτό τον αντίπαλο στα 8 παιχνίδια. Ατσέρμπι και Κορέα σκόρερ για τους νικητές, εντυπωσιακό γκολ του Νόιτινκ για τους γηπεδούχους.

23/09/2018 • 18:49

Ντε Πολ, Λαζάνια και… γκολ! (video)

Η Ουντινέζε πέρασε νικηφόρα, με σκορ 2-0, από το στάδιο «Μαρκ’ Αντόνιο Μπεντεγκόντι» της Βερόνα γιατί ήταν η ομάδα με την ιδανικότερη προσέγγιση στη ροή του παιχνιδιού αλλά κυρίως διότι βρήκε την ουσία στον ξέφρενο ρυθμό του δευτέρου ημιχρόνου.

Φιορεντίνα, πανηγυρική
02/09/2018 • 21:38

Μάρκο Μπενάσι …ο λυτρωτής (video)

Η παράδοση «μίλησε» για άλλη μία φορά σε αναμέτρηση ανάμεσα σε Φιορεντίνα και Ουντινέζε στο «Αρτέμιο Φράνκι». Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι επικράτησε με σκορ 1-0, πετυχαίνοντας την 11η σερί εντός έδρας νίκη της επί των «μπιανκονέρι», σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Πανηγυρίζει η Ουντινέζε
27/08/2018 • 00:20

Καθάρισε από νωρίς η Ουντινέζε (video)

Στη Ντάτσια Αρίνα, ή όπως είναι γνωστό Φρίουλι, η Ουντινέζε υποδέχτηκε την Σαμπντόρια για την δεύτερη αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος και επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ του Ντε Πολ για να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή της νίκη.