ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus

Μπάνβιτ, Μονακό, Τενερίφη και Βενέτσια είναι οι τέσσερις ομάδες που θα δώσουν το «παρών» στο Φάιναλ Φορ της «παρθενικής» διοργάνωσης του FIBA Champions League.

07/03/2017 • 22:41
    Άρης-Μπάνβιτ
    03/01/2017 • 10:40

Έτοιμος για την πρόκριση ο Άρης

Ο Άρης θέλει μόνο τη νίκη στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μπάνβιτ στην Τουρκία, προκειμένου να αποκτήσει προβάδισμα για την απευθείας πρόκριση στους «16» του Champions League (19:00 Novasports 3).

09/11/2016 • 22:56

Άρης και... είμαι καλά! (video)

Ο Άρης άφησε πίσω του την ήττα από τον Ολυμπιακό και βρίσκοντας τον καλό του εαυτό, έκανε το 4/4 στο FIBA Champions League επικρατώντας 84-78 της αήττητης μέχρι πριν το ματς Μπάνβιτ στο «Nick Galis Hall».

Άρης
    09/11/2016 • 09:57
    Πρίφτης
    03/06/2016 • 23:06

Επαφή Πρίφτη με Μπάνβιτ

Το μέλλον του Δημήτρη Πρίφτη είναι αβέβαιο, αλλά και πολύ πιθανό να τον βρει στην Τουρκία. Ο τεχνικός του Άρη φέρεται να αποτελεί τον βασικό υποψήφιο για τον πάγκο της Μπάνβιτ κι ενώ το συμβόλαιό του με τους "κίτρινους" ολοκληρώνεται.

Άρης, πανηγυρική
    15/12/2015 • 20:49

Πάτησε γκάζι στο φινάλε

Ο Άρης ανέβασε την απόδοσή του στο τελευταίο δεκάλεπτο, νίκησε 72-53 την Μπάνβιτ για την τελευταία αγωνιστική και τερμάτισε πρώτος στον 4ο όμιλο του ΓιούροΚαπ.

11/11/2015 • 21:01

Το «χάλασε» στο τέλος ο Άρης

Με κακό τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άρης παραδόθηκε 96-84 στη Μπάνβιτ στην Τουρκία, γνωρίζοντας τη δεύτερη ήττα του στο Eurocup.

16/07/2015 • 12:04