Μετά την ΑΕΚ, η Στρασμπούρ. Η γαλλική ομάδα ανακοίνωσε την απόκτηση του Αμερικανού γκαρντ, που περυσι αγωνίστηκε φορώντας τη φανέλα της Ένωσης.

Ελεύθερος να αναζητήσει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του είναι ο Λουί Λαμπεϊρί.

Λε Μαν-Στρασμπούρ
05/06/2018 • 23:38

Ανέτα το 2-1 η Λε Μαν

Κάνοντας σπουδαίο πρώτο και τέταρτο δεκάλεπτο, η Λε Μαν πήρε τη νίκη με 80-60 κόντρα στη Στρασμπούρ στα ημιτελικά των γαλλικών πλέι οφ.

Στρασμπούρ-Λε Μαν
02/06/2018 • 22:55

Break και ισοφάριση από τη Λε Μαν

Με ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ έγραψε 6-17, η Λε Μαν "απέδρασε" από το Στρασβούργο με 80-71 κόντρα στη Στρασμπούρ και ισοφάρισε την ημιτελική σειρά των γαλλικών πλέι οφ.

Ναντέρ-Στρασμπούρ
25/05/2018 • 23:48

Πρόκριση για Στρασμπούρ

Με 77-70, η Στρασμπούρ νίκησε εκτός έδρας τη Ναντέρ και την απέκλεισε με 2-0 στα προημιτελικά του γαλλικού πρωταθλήματος.

Μονακό, μπάσκετ
04/04/2018 • 19:45
ΑΕΚ-Στρασμπούρ
04/04/2018 • 10:48

Πανέτοιμη για την πρόκριση στη Γαλλια

Η ΑΕΚ καλείται να υπερασπιστεί τη διαφορά των εννέα πόντων, με την οποία επικράτησε στο πρώτο ματς με τη Στρασμπούρ στο ΟΑΚΑ, προκειμένου να πάρει την πρόκριση στα Final 4 του Basketball Champions League (21:30 Novasports1HD).

Οι Κολέ και Σάκοτα
01/04/2018 • 12:56

Κολέ: «Μεγάλη πίεση στην ΑΕΚ

Ο Βενσάν Κολέ τόνισε πως η Στρασμπούρ θα πρέπει να ασκήσει μεγάλη πίεση στην ΑΕΚ, αν θέλει να ανατρέψει τη διαφορά, με την οποία έχασε στο πρώτο ματς των δυο ομάδων στο ΟΑΚΑ.

Ο Βενσάν Κολέ
28/03/2018 • 22:23
Καύγας Τζέιμς-Λαμπεϊρί
28/03/2018 • 21:44
28/03/2018 • 21:20

Με τρόπο... ΑΕΚ! (video)

Η ΑΕΚ το έκανε με το δικό της τρόπο, αφού έπρεπε να μείνει πίσω στο σκορ για να αφυπνιστεί και να κάνει ένα καταπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο, παίρνοντας τη νίκη με 78-69 κόντρα στη Στρασμπούρ, στο δρόμο για το Final Four του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΑΕΚ-Στρασμπούρ, Γκριν
28/03/2018 • 20:24

Και στη μέση ο Γκριν (video)

Η τελευταία επίθεση του ημιχρόνου ξεκίνησε από τα χέρια του Γκριν για την ΑΕΚ και τελείωσε με τον ίδιο να διαμορφώνει με λέι το αποτέλεσμα στο πρώτο μισό του ματς με τη Στρασμπούρ.

ΑΕΚ, μπάσκετ
28/03/2018 • 20:18

Πάει από... μόνη της (video)

Ο Ντούσαν Σάκοτα «έψαξε» έξω από τη γραμμή του τριπόντου την ασίστ στον Μαυροειδή, αλλά η μπάλα κατέληξε στο καλάθι της Στρασμπούρ και ο αρχηγός της ΑΕΚ με ένα... καταλάθος τρίποντο γνώρισε την αποθέωση.

28/03/2018 • 10:25

Έτοιμη να γράψει ιστορία η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Στρασμπούρ στο ΟΑΚΑ, στον πρώτο προημιτελικό των δυο ομάδων για το Basketball Champions League και θέλει τη νίκη, ώστε να αυξήσει τις πιθανότητες πρόκρισής της, εν όψει της ρεβάνς (19:30 Novasports1HD).