ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    19/04/2017 • 09:36
    Εθνικός, βόλεϊ
    26/03/2017 • 19:22

Με ΠΑΟΚ ο Εθνικός, στην Α2 η Ορεστιάδα (video)

Εβδομήντα τρία λεπτά κράτησε το μαρτύριο της τελευταίας παράστασης της Ορεστιάδας στην Volleyleague. Ο Εθνικός στο άδειο "Νίκος Σαμαράς" νίκησε την Ορεστιάδα με 3-0 σετ (25-19, 25-13, 25-21) αλλά παρά το τρίποντο έμεινε στην 7η θέση της κανονικής περιόδου και στα πλέι οφ θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας τον ΠΑΟΚ.

H πρόταση γάμου του Χήρα
    23/03/2017 • 12:44

H πρόταση γάμου του Χήρα (video)

Η στιγμή που ο βολεϊμπολίστας της Ορεστιάδας, Αλέξανδρος Χήρας έκανε πρόταση γάμου στην γυναίκα του Χριστίνα, στο ματς με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης τη σεζόν 2015-16.

Κηφισιά
      18/03/2017 • 20:12

Σούπερ Χριστοφιδέλης, 3-1 η Κηφισιά την Ορεστιάδα

Με τον Κώστα Χριστοφιδέλη να γράφει το "αστρονομικό" για ημιτελικό (14 στις 18 επιθέσεις) η Κηφισιά αν και "ίδρωσε" νίκησε 3-1 σετ (25-20, 21-25, 25-19, 25-20) την αξιοπρεπέστατη Ορεστιάδα και για τρίτη φορά στην ιστορία της πέρασε σε τελικό Κυπέλλου.

Ορεστιάδα
      17/03/2017 • 18:49

Με αξιοπρέπεια στο Παλέ η Ορεστιάδα (video)

Υπό την βαριά σκιά του μαθηματικού υποβιβασμού της στην Α2 και με την αντίπαλό της, Κηφισιά, να αποτελεί φαίνεται για πρόκριση στον τελικό, θα παλέψει για το καλύτερο αύριο στον ημιτελικό η Ορεστιάδα.

Κηφισιά, βόλεϊ
        12/03/2017 • 22:15

Στην Α2 η Ορεστιάδα, για 4άδα η Κηφισιά (video)

"Μαύρη" μέρα για την ιστορία της Ορεστιάδας αποτελεί η 12η Μαρτίου. Η Κηφισιά νίκησε 3-0 σετ την ακριτική ομάδα και σε συνδυασμό με την καθαρή νίκη της Κύζικου είναι του Ηρακλή Χαλκίδας επιστρέφει μετά από δύο χρόνια στην Α2.

Παμβοχαϊκός
        09/03/2017 • 22:40

Στην …εντατική η Ορεστιάδα, στην τετράδα ο Παμβοχαϊκός

Με 25 πόντους του Αμερικανού Πέτι (3 άσσοι, 1 μπλοκ, 50% επίθεση) και άλλους 14 του Αυστραλού Γκράχαμ (83% επίθεση, 4 μπλοκ) ο Παμβοχαϊκός νίκησε 3-1 σετ (25-21, 23-25, 25-17, 25-18) στον Έβρο και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της τέταρτης θέσης στην Volleyleague.

ΠαναθηναΪκός-Ορεστιάδα
        04/03/2017 • 18:43

Χωρίς Μαρούλη, 3-1 ο Παναθηναϊκός την Ορεστιάδα (video)

Με τους Ρεζκ και τον Ροτσσόπουλο να μοιράζονται την θέση του απόντα τραυματία πασέρ Θάνου Μαρούλη ο Παναθηναϊκός νίκησε τη μαχητική Ορεστιάδα με 3-1 σετ (25-19, 25-20, 20-25, 25-11) και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα».

Ορεστιάδα, Παναχαϊκή
        01/03/2017 • 22:55

Στα πλέϊ άουτ η Ορεστιάδα, 3-1 την Παναχαϊκή

Τη νίκη που έψαχνε για να μπει στα πλέϊ άουτ πέτυχε επί της Παναχαϊκής η Ορεστιάδα. Οι ακρίτες νίκησαν 3-1 σετ (25-19, 23-25, 25-22, 25-21), μείωσαν στους 3 βαθμούς τη διαφορά της από την Κύζικο και την Παναχαϊκή και αν τελείωνε σήμερα η κανονική περίοδο θα έπαιρναν μέρος στα πλέϊ άουτ.

Ορεστιάδα
        22/02/2017 • 20:08

Στα ημιτελικά η Ορεστιάδα μετά από 15 χρόνια

Το πρώτο από τα δύο φετινά όνειρα έγινε πραγματικότητα για την Ορεστιάδα. Οι «ακρίτες» νίκησαν με 3-1 σετ (21-25, 25-20, 25-22, 26-24) της Κύζικου στο «Νίκος Σαμαράς» και μετά από 15 χρόνια πήρε το εισιτήριο για το Final 4 του Κυπέλλου.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν
        18/02/2017 • 22:54
        Πλάνα από πρόσφατη αναμέτρηση του Ολυμπιακού
        14/02/2017 • 14:38
        Ορεστιάδα
        11/02/2017 • 23:27

"Ζωντανή" η Ορεστιάδα, 3-1 την Κύζικο (video)

Νίκη - πρώτη στο πρωτάθλημα - οξυγόνο για την Ορεστιάδα που με το τρίποντο με 3-1 σετ (25-23, 25-22, 22-25, 25-20) επί της Κυζίκου κρατώντας ελπίδες παρουσίας στα πλέι άουτ.

Ορεστιάδα
        08/02/2017 • 23:43

Έτοιμη για φάιναλ φορ η Ορεστιάδα

Την ευκαιρία να ξαναμπεί σε τελική φάση Κυπέλλου μετά από 24 χρόνια (το 1993 είχε χάσει στον τελικό από τον Ολυμπιακό στο Αλεξάνδρειο) θα έχει η Ορεστιάδα η οποία επικράτησε με 3-0 σετ (25-17, 25-23, 25-15) της Νίκης στο Αιγιίνιο. Οι "ακρίτες" θα διεκδικήσουν την επιστροφή της σε φάιναλ φορ Κυπέλλου στον εντός έδρας αγώνα που θα δώσουν με την Κύζικο.