ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Παμβοχαικός
    Λίμπερμαν Αγκάμεζ, Ολυμπιακός
    10/04/2017 • 22:42

"Πολυβόλο" Αγκάμεζ, 3-0 τον Παμβοχαικό (video)

"Ασταμάτητος" ο Αγκάμεζ με 67% αποτελεσματικότητα στην επίθεση και 18 πόντους έκανε σκόνη και θρύψαλα τον Παμβοχαικό στον πρώτο ημιτελικό της Volleyleague. Στο άδειο "Μελίνα Μερκούρη" ο Αγκάμεζ οδήγησε τον Κυπελλούχο στην πρώτη νίκη με 3-0 σετ (25-23, 25-23, 25-20) με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για το απόγευμα (17.00) της Μεγάλης Πέμπτης.

Παμβοχαϊκός, πανηγυρική
    03/04/2017 • 21:10

Συγκλονιστικός 36άρης Πέτι, στα ημιτελικά ο Παμβοχαικός (video)

Με τον Πέτι να κάνει εμφάνιση καριέρας με 36 πόντους (όσους και ο αντίπαλός του Μπόγιαν Γιορβτάνοφ) ο Παμβοχαϊκός σε αγώνα θρίλερ νίκησε την Κηφισιά με 3-2 σετ (26-24, 23-25, 23-25, 25-21, 16-14) και με νίκες 2-0 προκρίθηκε στα ημιτελικά εκεί όπου με μειονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Παμβοχαϊκός
    30/03/2017 • 23:10

On fire ο Τζελάτι, 3-1 Ο Παμβοχαικός

Με τον Αινεία Τζελάτι να πετάει ...φλόγες ο Παμβοχαϊκός πήρε με 3-1 σετ (27-25, 25-13, 18-25, 25-18) την πρώτη νίκη στα προημιτελικά κόντρα στην Κηφισιά που δεν μπόρεσε να αφοπλίσει τους πρωταγωνιστές της ομάδας του Δεληκώστα.

ΠΑΟΚ
    26/03/2017 • 20:29

Το γύρισε ο ΠΑΟΚ, 4ος ο Παμβοχαϊκός (video)

Happy end και για τον 4ο της βαθμολογίας Παμβοχαϊκό και για τον 2ο ΠΑΟΚ είχε το ματς στο Βραχάτι. Οι πρωταθλητές αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σετ κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας να νικήσουν με 3-2 σετ και να εξασφαλίσουν την προνομιούχο δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο.

Παμβοχαϊκός
    12/03/2017 • 22:07
    Παμβοχαϊκός
    09/03/2017 • 22:40

Στην …εντατική η Ορεστιάδα, στην τετράδα ο Παμβοχαϊκός

Με 25 πόντους του Αμερικανού Πέτι (3 άσσοι, 1 μπλοκ, 50% επίθεση) και άλλους 14 του Αυστραλού Γκράχαμ (83% επίθεση, 4 μπλοκ) ο Παμβοχαϊκός νίκησε 3-1 σετ (25-21, 23-25, 25-17, 25-18) στον Έβρο και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της τέταρτης θέσης στην Volleyleague.

Παναχαϊκή
    04/03/2017 • 23:07

Ο Ρουμελιώτης "πυροδότησε" βόμβα στο Βραχάτι (video)

Ένας Νίκος Ρουμελιώτης βγαλμένος από τις παλιές καλές δικές του μέρες οδήγησε την Παναχαϊκή σε μια από τις μεγαλύτερες νίκες στη φετινή σεζόν. Οι Πατρινοί πέρασαν θριαμβευτικά από το Βραχάτι επικρατώντας με 3-0 σετ (25-23, 25-20, 28-26) του Παμβοχαϊκού.

Στους "8" ο Παμβοχαϊκός, 3-0 τον Φοίνικα

Με ασταμάτητο τον Αινεία Τζελάτι και σουπερ τον πασέρ Σμιθ, ο Παμβοχαϊκός προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ (25-16, 25-17, 25-21)του Φοίνικα Σύρου.

Κηφισιά
    04/02/2017 • 21:52
    Παναθηναϊκός, βόλεϊ
    21/01/2017 • 20:34

Άριστος Παναθηναϊκός, «σκόρπισε» τον Παμβοχαϊκό στην Κυψέλη (video)

Τις αρετές του και τον πλουραλισμό του σε όλους τους τομείς έδειξε εμφατικά και πάλι ο Παναθηναϊκός ο οποίος μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο το ντέρμπι με τον Παμβοχαϊκό τον οποίο νίκησε σε 71 λεπτά 3-0 σετ (25-14, 25-22, 25-12).

Ολυμπιακός
    14/01/2017 • 20:40

Έπιασε ...13άρι ο Ολυμπιακός, 3-1 τον Παμβοχαϊκό (video)

Το δικό του αήττητο ...13άρι έγραψε στο Βραχάτι ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι λίγες μέρες πριν παίξουν τα ρέστα τους για την ευρωπαϊκή πρόκριση στην Ρωσία νίκησαν 3-1 σετ (25-17, 23-25, 25-1π, 25-21) τον Παμβοχαϊκό και παρέμεινε πρώτος και αήττητος στην Volleyleague.

04/09/2018 • 16:01