15/05/2016 • 17:45
    Σεντ Ετιέν
    30/04/2016 • 20:58

Γκέλαρε με Τουλούζ η Σεντ Ετιέν (video)

Χαμένη ευκαιρία για τη Σεντ Ετιέν προκειμένου να πιέσει κι άλλο Λιόν και Μονακό, αφού οι «στεφανουά» έμειναν στο 0-0 εντός έδρας με την Τουλούζ για την 36 αγωνιστική του Σαμπιονά.

Πανηγυρική φωτογραφία Λακαζέτ
    23/04/2016 • 21:15

Πέρασε δεύτερη με Λακαζέτ (video)

Η Λυών επικράτησε της Τουλούζ, με 3-2, εκτός έδρας για την 35η αγωνιστική του Σαμπιονά και πέρασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 59 βαθμούς.

O Βισάμ Μπεν Γεντέρ
    22/04/2016 • 19:49
    Ο τεχνικός της Μαρσέιγ, Μίτσελ
    06/03/2016 • 18:15

Ούτε την Τουλούζ δεν νίκησε η Μαρσέιγ...

Η τραγική επίδοση της Μαρσέιγ του Μίτσελ στο "Βελοντρόμ" και γενικά στο πρωτάθλημα συνεχίστηκε και αυτή την αγωνιστική με τους γηπεδούχους να σώζονται με αυτογκόλ παίκτη της Τουλούζ στο τελικό 1-1 ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Ο Πασκάλ Ντιπράζ
    02/03/2016 • 09:45
    Ναντ
    06/02/2016 • 22:56

Χ-αμένη ευκαιρία για Ναντ (video)

Την ευκαιρία να ανέβει στην πρώτη πεντάδα της Ligue 1 που οδηγεί στην Ευρώπη έχασε η Ναντ, καθώς έμεινε στο μηδέν με την Τουλούζ για την 25η αγωνιστική.

07/11/2015 • 10:41
    23/10/2015 • 23:44

Πλησιάζει η Λυών! (video)

Η Λυών νίκησε 3-0 την Τουλούζ και έφτασε δύο βαθμούς πίσω από την πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

24/09/2015 • 00:01

Μπλόκο στη Μαρσέιγ (video)

Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών για τη Μαρσέιγ, που έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Τουλούζ, γλιτώνοντας τα χειρότερα μάλιστα αφού ισοφάρισε στο λίγο πριν το φινάλε.

20/09/2015 • 17:07

Στο 89' έσωσε την παρτίδα η Μπορντό

Μπορντό και Τουλούζ έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι του Γκαρόν, ισοπαλία που ήταν η πρώτη μεταξύ των δυο ομάδων στα έντεκα τελευταία ματς στο "Νούβο Σνταντ ντε Μπορντό".

09/08/2015 • 21:25

Τα... θαλάσσωσε η Μπορντό, με το... δεξί η Τουλούζ (video)

Η Μπορντό για 80 λεπτά κρατούσε τη νίκη στα... χέρια της, όμως μέσα σε επτά λεπτά κατάφερε να δεχτεί δύο γκολ από τη Ρεμς και να γνωρίσει την ήττα (2-1) στην πρεμιέρα της στο Γαλλικό πρωτάθλημα. Ξεκίνημα με νίκη για την Τουλούζ.