ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
15/04/2019 • 19:28
Σαρωτική η Λιλ
15/04/2019 • 00:05

Η Λιλ διέλυσε την Παρί (video)

Η Λιλ ήταν σαρωτική στο «Πιερ Μορουά», διέλυσε την Παρί Σεν Ζερμέν με 5-1 και δεν την άφησε να πανηγυρίσει τον τίτλο μέσα στην έδρα της.

Ναντ-Λιλ
03/04/2019 • 06:40

2-0 σε 4', 2-3 σε 7'!

Σε ένα ματς με τέσσερα πέναλτι και πέντε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Λιλ πέτυχε την ανατροπή της σεζόν 2018/19 στη Γαλλία και από 2-0 στο 56' χρειάστηκε μόλις επτά λεπτά για να φύγει νικήτρια από την έδρα της Ναντ με 3-2!

Τέλος από τη Μονακό ο Ζαρντίμ!
15/03/2019 • 23:42
Μονακό και Λιλ έμειναν στο 0-0 στο αντίστοιχο ματς του πρώτου γύρου. Από τότε άλλαξαν πολλά στην δυναμική και τη φιλοδοξία τους
15/03/2019 • 09:44

Για την υπέρβαση σε δύσκολες αποστολές Μονακό, Ουνιόν και Τσέλτεναμ (video)

Προβάδισμα νίκης έχουν η Γκλάντμπαχ, η Φιορεντίνα, η Ουνιόν Βερολίνου και η Μπάρνσλεϊ. Αμφίρροπα ματς σε Ινβερνές, Σιτάρντ, Νιούπορτ και Λιλ με την Μονακό σε καλή κατάσταση ώστε να διεκδικήσει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Χάνει το ματς με τη Λιλ ο Σέσκ Φάμπρεγας
14/03/2019 • 23:08

Απών με Λιλ ο Φάμπρεγας

Απροσδόκητο πρόβλημα για τον Λεονάρντο Ζαρντίμ καθώς ο Ισπανός μέσος τέθηκε νοκ-άουτ από την αναμέτρηση στο γαλλικό Βορρά με τους «Λιλουά».

Σεντ Ετιέν -Λιλ
10/03/2019 • 18:21

«Απόδραση» για τη Λιλ

Με γκολ στο 87ο λεπτό, η Λιλ πέρασε νικηφόρα (1-0) από την έδρα της Σεντ Ετιέν σε παιχνίδι για την 28η αγωνιστική της Ligue 1.

Λιλ
03/03/2019 • 18:44

Επιστροφή στις νίκες για Λιλ

Μετά από δύο σερί ισοπαλίς, η Λιλ βρήκε και πάλι το δρόμο προς τη νίκη, επικρατώντας 1-0 της Ντιζόν για την 27η αγωνιστική του Σαμπιονά, μένοντας σε απόσταση ασφαλείας από την τρίτη Λιόν.

Ο Γκονσάλβες ισοφάρισε για τη Στρασμπούρ σε 1-1
22/02/2019 • 23:48

Δίκαιη μοιρασιά στην Αλσατία (video)

Στρασμπούρ και Λιλ είχαν από ένα ημίχρονο, με τους Λιλουά να προηγούνται αλλά να μην μπορούν να κρατήσουν το προβάδισμά τους, αφού οι Αλσατοί ισοφάρισαν σε 1-1.

Πριν ένα χρόνο η Σταντάρ  νίκησε στο ίδιο γήπεδο με 3-1 την Γάνδη ενώ φέτος για τον πρώτο γύρο επικράτησε στη Λιέγη με 3-2
22/02/2019 • 08:23

Αγώνες φιλοδοξίες κι επιβίωσης σε Στρασβούργο, Βρέμη και Νταντί (video)

Σε δοκιμασία τίθεται απόψε η δυναμική της Λιλ και της Σεντ Ετιέν στην Γαλλία. Για την παραμονή τους, πλέον, παλεύουν η Νταντί στην Σκωτία και η Στουτγάρδη στην Γερμανία, έχοντας τύχη αρκεί βέβαια να είναι αποτελεσματικές!

Λιλ - Μονπελιέ
17/02/2019 • 18:05

Μοιρασιά στο Λιλ

Τέλος στο νικηφόρο σερί πέντε αγωνιστικών της Λιλ έβαλε η Μονπελιέ, καθώς την κράτησε στο μηδέν, στην 25η «στροφή» της Ligue 1.

Λιλ, πανηγυρική
10/02/2019 • 20:25

Ασταμάτητη η Λιλ

Πέρασε και από το «Stade du Roudourou» η Λιλ, επικρατώντας 2-0 της Γκινγκάμπ για την 24η αγωνιστική της Ligue 1.

Ανατροπή με Σιεμπατσέ και πρόκριση για Ρεν
07/02/2019 • 00:10
H Μάδεργουελ είχε κερδίσει με 2-0 στο ίδιο γήπεδο για τον πρώτο γύρο όμως απόψε περιμένουμε τους "Άγιους" πιο ανταγωνιστικούς
06/02/2019 • 08:09
Λουκέτο στο Βελοντρόμ
28/01/2019 • 23:58

«Λουκέτο» στο Βελοντρόμ

Η κροτίδα που έπεσε στο γήπεδο της Μαρσέιγ στον αγώνα με την Λιλ και έφερε την διακοπή του αγώνα, οδήγησε την πειθαρχική επιτροπή της Ligue 1 να βάλει «λουκέτο» στο Βελοντρόμ.