12/09/2018 • 23:47
O Βάλτερ Μπενίτες
04/09/2018 • 08:17

Οι αποκρούσεις του Μπενίτες (video)

Με τον βασικό τερματοφύλακα Καρτινάλ εκτός, ο Πατρίκ Βιεϊρά δεν είχε άλλη επιλογή από το να χρησιμοποιήσει στο ματς της Νις με τη Λιον εκτός έδρας για πρώτη φορά στη σεζόν βασικό τον 25χρονο Αργεντινό Βάλτερ Μπενίτες (28 συμμετοχές πέρυσι με Φαβρ προπονητή).

Στη Λυών ο Μούσα Ντεμπελέ
01/09/2018 • 16:32

Παρουσίασε Ντεμπελέ η Λυών

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Λυών, Μούσα Ντεμπελέ παρουσιάστηκε το μεσημέρι του Σαββάτου από το Γαλλικό σύλλογο.

Ο Μέμφις Ντεπάι
01/09/2018 • 15:35
Μπαλοτέλι
31/08/2018 • 23:40

Νίκησε η Νις, αστοχεί ακόμη η Λιον! (video)

Με γκολ του Σεν Μαξιμέν στο 51' η Νις πανηγύρισε την πρώτη νίκη στη σεζόν στην έδρα της Λιον με 1-0 και έφτασε τους 4 βαθμούς, όλοι εκτός έδρας (1-1 στην Καέν). Ακόμη χάνει ευκαρίες η Λιον...

Αφήνει τη Σκωτία για τη Γαλλία ο Μούσα Ντεμπελέ
30/08/2018 • 12:25

Αναζητεί αντικαταστάτη του Ντίας η Λιόν

Μετά την παραχώρηση του Μαριάνο Ντίας στη Ρεάλ Μαδρίτης, οι Λιονέ καλούνται να καλύψουν το κενό στην επίθεση, έχοντας ήδη συμφωνήσει με τη Σέλτικ για τον Ντεμπελέ και με τη Λιλ για τον Πεπέ.

O Μαριάνο Ντίας
28/08/2018 • 10:32

Θέλει πίσω τον Ντίας η Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης φέρεται να εξετάζει το ενδεχόμενο να επανεντάξει στο έμψυχο δυναμικό της τον Μαριάνο Ντίας, μετά τις εξαιρετικές εμφανίσεις του, με τη φανέλα της Λιόν.

Επέστρεψε στις νίκες η Λιόν (video)

Οι Λιονέ αντέδρασαν μετά την ήττα απο τη Ρενς, επικρατώντας εντός έδρας της Στρασμπούρ με 2-0, έχοντας πολύ καλή αγωνιστική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο αντίστοιχο παιχνίδι του πρώτου γύρου η Σίριους είχε κερδίσει την Ντάλκουρντ με 1-3
17/08/2018 • 08:00
Ο Ρίο Γκρίφιτς
02/08/2018 • 02:40

Στη Λιόν ο Γκρίφιτς (photo)

Η Λιόν προχώρησε στην απόκτηση του Ρίο Γκρίφιτς, ο οποίος είχε μείνει ελεύθερος από την Τότεναμ.

Πρεμιέρα με νίκη για τη Λιόν
02/08/2018 • 01:18

Πρεμιέρα με νίκη για τη Λιόν (video)

Ποδαρικό με το… δεξί στο International Champions Cup για τη Λιόν, η οποία νίκησε 3-2 τη Μπενφίκα σ’ ένα χορταστικό παιχνίδι που έγινε στο “Εστάντιο Αλγκάρβ” του Φάρο-Λούλε. Εξαιρετικός ο Βλαχοδήμος, 10 λεπτά έπαιξε ο Σάμαρης.