Κολοσσός H Hotels
    18/03/2017 • 19:09

Άφησε «ξερό» τον Άρη ο Άχονεν (video)

Απίστευτο ματς στη Ρόδο, με τον Άρη να επιστρέφει από το -23, να περνά μπροστά στο σκορ αλλά τον Άχονεν να δίνει τη νίκη στον Κολοσσό με... περίπου buzzer beater για το τελικό 85-84!

11/03/2017 • 19:27
    Ο Άρης Λυκογιάννης
    13/02/2017 • 20:35
    Ολυμπιακός, πανηγυρική
    13/02/2017 • 18:01

Όσο χρειάστηκε (video)

Ο Ολυμπιακός πάτησε γκάζι στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου -κι αυτό... για λίγο- και πήρε τη νίκη επί του Κολοσσού στη Ρόδο με 70-59. Ο Βασίλης Σπανούλης αποχώρησε με πρόβλημα στους προσαγωγούς κατά τη διάρκειας της τρίτης περιόδου.

Κολοσσός-Ολυμπιακός
    13/02/2017 • 10:11
    Γκίκας, Προμηθέας Πατρών
    04/02/2017 • 18:50

«Καθάρισε» και τον Κολοσσό ο Προμηθέας (video)

Μία εβδομάδα μετά το «διπλό» στη Λευκάδα, ο Προμηθέας επιβλήθηκε 78-68 του Κολοσσού στην Πάτρα για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League και έκανε ακόμη ένα βήμα στη «μάχη» παραμονής που δίνει.

Πήρε ρεβάνς ο Κολοσσός (video)

Την ήττα του πρώτου γύρου από το Ρέθυμνο ρέφαρε ο Κολοσσός Ρόδου, καθώς πέρασε από την Κρήτη (77-83) για τη 14η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League.

Ρέντικ
    11/01/2017 • 22:19

MVP του πρώτου γύρου ο Ρέντικ

Ο Γιοβόντε Ρέντικ αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης (MVP) του πρώτου γύρου της κανονικής περιόδου της Α1 Ανδρών.

Τρίκαλα-Κολοσσός Ρόδου
    07/01/2017 • 18:52

Πατούν γερά τα Τρίκαλα (video)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τα Τρίκαλα που με 74-67 επικράτησαν του Κολοσσού Ρόδου, πατώντας γερά στα πόδια τους σε ότι αφορά την παραμονή στη Stoiximan.gr Basket League.

Ρέλεφορντ
    26/12/2016 • 18:44
    Φάση από το Κολοσσός - ΑΕΚ
    26/12/2016 • 18:05

«Κατάπιε» την ΑΕΚ ο Κολοσσός (video)

Παίζοντας σπουδαίο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κολοσσός πέτυχε τη μεγαλύτερη φετινή του νίκη στη Stoiximan.gr Basket League, καθώς διέλυσε με 86-73 την ΑΕΚ στη Ρόδο.