ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Unics Kazan
    Η ομάδα του Πρίφτη πέρασε από τη Γαλλία
    17/10/2019 • 00:11

Επικό ''διπλό'' της Καζάν στη Γαλλία

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Eurocup, η «ελληνική» Ούνιξ Καζάν «δραπέτευσε» με νίκη από τη Γαλλία κόντρα στη Ναντέρ (94-92).

Ούνικς - Αστάνα
    06/10/2019 • 20:54

Πρώτη νίκη για την Ούνικς

Με τον Βαγγέλη Μάντζαρη να μετρά 5π, 2ας σε 15.5 λεπτά, η Ούνικς πέτυχε την πρώτη νίκη στη σεζόν επί της Αστάνα με σκορ 81-72.

Νίκη για τη Βίρτους Μπολόνια στην πρεμιέρα του Eurocup
      03/10/2019 • 08:52
      Ο Δημήτρης Αγραβάνης
      25/09/2019 • 18:12

Ο Προμηθέας... έγινε Eurocup

Πολύ σημαντική αν και φιλική νίκη πήρε ο Προμηθέας από την Ούνιξ στην Ρωσια στο τουρνουά "Γκομέλσκι", όσον αφορά την αυτοπεποίθησή του. Οι Πατρινοί επικράτησαν στην παράταση με 87-83.

Ο Κώστας Καϊμακόγλου και ο Όγκουστιν Ρούμπιτ
      24/09/2019 • 22:56

Πρίφτης: "Πρόβλημα τα ριμπάουντ"

Ο Δημήτρης Πρίφτης θεώρησε κλειδί του αγώνα για την ομάδα του τα χαμένα ριμπάουντ και θεώρησε πως μικρές λεπτομέρειες έκριναν το αποτέλεσμα.

Nίκη για Ούνικς.
      15/09/2019 • 19:53

Τρίτη θέση για Ούνικς

Η Ούνικς Καζάν νικησε με 66-61 την ΦΜΠ Βελιγραδίου και πήρε την τρίτη θέση στο Orange Trophy της Πάτρας.

Ο Τζίμερ Φριντέτ
        14/09/2019 • 22:08
        14/09/2019 • 08:26

Το Orange Trophy στο Novasports.gr

Δείτε το Σάββατο από τα κανάλια Novasports και το Novasports.gr τους δύο πρώτους αγώνες του τουρνουά Orange Trophy της Πάτρας, με τη συμμετοχή Παναθηναϊκού και Προμηθέα.

Δίπλα στον Μπλατ και η Ούνικς

Η Ούνικς Καζάν είναι άλλη μία ομάδα που εκφράζει τη συμπαράστασή της στο πρόσωπο του Ντέιβιντ Μπλατ για το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει.

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης
        20/07/2019 • 12:48

Ανακοίνωσε Μάντζαρη η Ούνιξ (PHOTO)

Λίγα λεπτά μετά την επίσημη ανακοίνωση του Ολυμπιακού για αποδέσμευση του Μάντζαρη, ήρθε η επίσημη ανακοίνωση της Ούνιξ Καζάν για την επόκτηση του παίκτη. Έμοιαζε σαν οι δύο ομάδες να ήταν σε ανοικτή γραμμή.

19/07/2019 • 22:15