ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    Greece
    Εθνικός
    20/10/2017 • 23:46

Με το δεξί ο Εθνικός

Με κορυφαίους τους Ρίστιτς, Βελίσκοβιτς και σημαντικό τον Χριστόφα, ο Εθνικός επικράτησε 3-1 σετ (25-12, 23-25, 25-20, 25-19) της Νίκης στο Αιγίνιο στον πρώτο αγώνα του Α΄ομίλου της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».

Ολυμπιακός - Εθνικός
    06/10/2017 • 22:43

Έχασε σετ ο Ολυμπιακός από τον Εθνικό

Με τον κόουτς Μουνιόθ να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του πλην του Αλεξίεφ που πήρε ανάσες ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-1 σετ (26-24, 22-25, 25-14, 25-13) τον Εθνικό στο κλειστό γυμναστήριο "Μ. Μερκούρη" στο Ρέντη.

ΠΑΟΚ
    15/09/2017 • 23:36

Με Τερζή και Σακόγλου 3-0 Ο ΠΑΟΚ

Με την ...συνταγη που πήρε πέρσι το πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό ξεκίνησε και την φετινή σεζόν ο ΠΑΟΚ. Ο πρωταθλητής στο πρώτο φιλικό ματς νίκησε στην Ακεξανδρούολη 3-0 σετ (25-23, 25-17, 25-16) τον Εθνικό με τον Ελγκέτα να στηρίζεται στους Τερζή, Σακόγλου και Κωνσταντινίδη.

03/04/2017 • 21:13

Με Στάροβιτς στον ημιτελικό ο ΠΑΟΚ (video)

Σε ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια του Στάροβιτς στην Volleyleague ο ΠΑΟΚ αν και έχασε το πρώτο σετ από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-1 σετ (16-25, 25-15, 25-21, 25-20) στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά όπου με πλεονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό ή τον Φοίνικα Σύρου.

ΠΑΟΚ, πανηγυρική
    30/03/2017 • 21:05
    Εθνικός, βόλεϊ
    26/03/2017 • 19:22

Με ΠΑΟΚ ο Εθνικός, στην Α2 η Ορεστιάδα (video)

Εβδομήντα τρία λεπτά κράτησε το μαρτύριο της τελευταίας παράστασης της Ορεστιάδας στην Volleyleague. Ο Εθνικός στο άδειο "Νίκος Σαμαράς" νίκησε την Ορεστιάδα με 3-0 σετ (25-19, 25-13, 25-21) αλλά παρά το τρίποντο έμεινε στην 7η θέση της κανονικής περιόδου και στα πλέι οφ θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας τον ΠΑΟΚ.

Παμβοχαϊκός
    12/03/2017 • 22:07
    Παναχαϊκή
    08/03/2017 • 23:29

Η Παναχαϊκή "πλήγωσε" και τον Εθνικό (video)

Ο Ρουμελιώτης "ξύπνησε" και η Παναχαϊκή με 31 πόντους του αρχηγού της μετά τον Παμβοχαϊκό "πλήγωσε" και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Μετά από θρίλερ 2,5 ωρών οι Πατρινοί αν και βρέθηκαν να χάνουν με 14-11 στο 5ο σετ βρήκαν τη δύναμη και με 19-17 πήραν δύο τεράστιος πόντους με 3-2 σετ (22-25, 25-22, 25-18, 20-25, 19-17).

04/03/2017 • 20:43
    Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Φοίνικας Σύρου
    25/02/2017 • 22:33

"Τρομάζει" ο Εθνικός, 3-1 "βύθισε" τον Φοίνικα (video)

Με μαέστρο τον Χαριτωνίδη, τον Παλέντζα να τραβάει από ...27 και τον Στίγγα να έχει τα 9 από τα συνολικά 20 μπλοκ της ομάδας του ο Εθνικός του Μουστακίδη έκανε σπουδαίο διπλό στη Σύρο επικρατώντας με 3-1 σετ (18-25, 25-18, 25-19, 25-23) του Φοίνικα.

Οι παίκτες του Εθνικού Αλεξανδρούπολης πανηγυρίζουν
    18/02/2017 • 23:21
    Εθνικός
    11/02/2017 • 23:01

Άλωσε το Ζηρίνειο ο Εθνικός, 3-0 την Κηφισιά (video)

Βόμβα μεγατόνων στην Volleyleague με τον Εθνικό να κερδίζει 3-0 σετ (27-25, 26-24, 25-23) την κουρασμένη Κηφισιά και να δίνει νέο ενδιαφέρον στο γκρουπ των ομάδων που διεκδικούν την 4η θέση στην τελική κατάταξη της κανονικής περιόδου.