ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
    Greece
    22/01/2012 • 21:50

«Ξύπνησε» ο Χιμένεζ, 3-0 ο Ολυμπιακός τον Εθνικό (vid)

Και για τον απόντα Νοβότνι έπαιξε απόψε στο Ρέντη ο Χιμένες. Ο Κολομβιανός μετά από διάστημα αποχής από τις καλές εμφανίσεις έκανε τη διαφορά στη νίκη στις λεπτομέρειες του Ολυμπιακού με 3-0 σετ (25-23, 28-26, 25-22) επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στον προτελευταίο αγώνα της 13ης αγωνιστικής της Volleyleague.

14/01/2012 • 21:39
    07/01/2012 • 21:21

Άνετο τρίποντο για τον Εθνικό επί της ΕΑΠ

Επιστροφή στις νίκες και στα τρίποντα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Με MVP το νεαρό Κουμεντάκη οι Εβρίτες νίκησαν καθαρά 3-0 σετ την ΕΑ Πατρών που μόνο στο δεύτερο σετ έδειξε σημάδια αντίδρασης.

04/01/2012 • 23:23

Νίκησε για πρώτη φορά εντός έδρας

Αν και έχασε το πρώτο σετ, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κερδίσει με 3-1 τον Εθνικό και να πανηγυρίσει την πρώτη του εντός έδρας νίκη για την Volleyleague.

28/12/2011 • 22:10

Ανέβηκε ο Εθνικός, 3-0 τη Λαμία (vid)

Με κορυφαίο σκόρερ τον Αργεντινό Πέπε Γκονζάλες ο Εθνικός μετά από δύο συνεχόμενες εντός έδρας ήττες στο τάι μπρέικ, πανηγύρισε καθαρή νίκη στο κατάμεστο γήπεδο του, επικρατώντας με 3-0 της Λαμίας που έπαιξε και πάλι χωρίς τον Τσούροβιτς.

18/12/2011 • 22:13

Νίκη στις λεπτομέρειες για τον Άρη στο «θρίλερ» με τον Εθνικό (vid)

Με λίμπερο τον Ριζόπουλο στην θέση του Μάρκο Σάμαρτζιτς ο οποίος αποχωρεί σε λίγες μέρες από την Θεσσαλονίκη ο Άρης «ξόρκισε» το φάντασμα του καταραμένου 5ου σετ επικρατώντας 3-2 σετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης σε ματς «θρίλερ» που φιλοξενήθηκε στο άδειο Αλεξάνδρειλ.

12/12/2011 • 22:53
    12/12/2011 • 19:14

Live Streaming Eθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός

Παρακολουθήστε τώρα ζωντανά τον αγώνα βόλεϊ Eθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός για το πρωτάθλημα της Α1 ανδρών από το novasports.gr μέσω της υπηρεσίας Live Streaming H υπηρεσία προσφέρεται αποκλειστικά για συνδρομητές Forthnet.

12/11/2011 • 21:30

Διπλό ο ΠΑΟΚ στην Αλεξανδρούπολη

Σταθερά στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε ο ΠΑΟΚ μετά την εκτός έδρας επιτυχία του με 3-2 σετ (31-29, 19-25, 22-25, 25-13, 15-12) επί του Εθνικού στην Αλεξανδρούπολη.

24/10/2011 • 22:11
    15/10/2011 • 22:22

Happy end για την Κηφισιά στο θρίλερ

Με νικήτρια την Κηφισιά και τον Εθνικό να διαμαρτύρεται για μια απο τις τελευταίες φάσεις του αγώνα ολοκληρώθηκε το θρίλερ στο Ζηρίνειο.

08/10/2011 • 22:06

Δύο στα δύο για τον Εθνικό

Δεύτερη νίκη και πάλι με 3-1 σετ πέτυχε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επί του Άρη. Οι Εβρίτες είχαν στην σύνθεσή τους τον Γρηγόρη Σιδηρόπουλο ενώ οι "κιτρινόμαυροι" στερήθηκαν και πάλι τις υπηρεσίες των Μπαρούτοφ και Σάμαρτζιτς.

02/04/2011 • 21:56
    23/03/2011 • 21:07

Δεύτερος ο ΠΑΟΚ

Δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου και ο ΠΑΟΚ πλησίασε το όνειρο της συμμετοχής του στα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

05/03/2011 • 23:15

Τρίποντο ο Εθνικός

Επιστροφή στις νίκες για τον Εθνικό ο οποίος επικράτησε 3-1 σετ του Πανελληνίου στην Αλεξανδρούπολη βάζοντας την υπογραφή του στην παραμονή στην κατηγορία.