ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
    Greece
    09/11/2012 • 21:50

Μεγάλη βραδιά για τον Εθνικό, 3-2 τον Φοίνικα (video)

Η προέλαση του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στα σαλόνια της Volleyleague συνεχίζεται. Οι Εβρίτες έκλεισαν με τον καλύτερο τρόπο την παρένθεση της ήττας την προηγούμενη εβδομάδα από τον Ηρακλή επικρατώντας 3-2 σετ (23-25, 25-16, 23-25, 25-21, 15-9) του Φοίνικα Σύρου.

03/11/2012 • 22:58

Σεφτέ για τον Ηρακλή, 3-0 τον Εθνικό

Το πρώτο του τρίποντο στην Volleyleague πανηγύρισε ο Ηρακλής στη Μίκρα με αντίπαλο τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

27/10/2012 • 21:48

Εθνικός για φίλιμα, πρωτιά με 3-0 το Αιγίνιο (video)

Φωτογραφία βγάζουν στην Αλεξανδρούπολη την βαθμολογία της Volleyleague ΟΠΑΠ 2012-2013 με το καμάρι της πόλης, τον Εθνικό να συγκατοικεί με τον Ολυμπιακό μετά την Τρίτη νίκη με 3-0 σετ 25-19, 25-20, 25-20) επί της Νίκης Αιγινίου στην Πολίχνη.

20/10/2012 • 22:16

Δύο στα δύο ο Εθνικός, 3-1 τον Άρη (video)

Με φόρα από τη νίκη στην Κυψέλη επί του Παναθηναϊκού ο Εθνικός αν και έχασε το πρώτο σετ από τον Άρη κατάφερε να προσθέσει το δεύτερο τρίποντο στο σακούλι του επικρατώντας με 3-1 (21-25, 25-19, 25-22, 30-28) του αντιπάλου του.

15/10/2012 • 21:56
    11/10/2012 • 16:30
    10/10/2012 • 17:32
    23/03/2012 • 22:39

Στα πλέϊ οφ ο Εθνικός, στα πλέϊ άουτ η ΕΑΠ

Εφιάλτης για τους Πατρινούς, παράδεισος για τους Εβρίτες. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε 3-1 σετ (25-22, 35-33, 25-27, 25-23) την ΕΑΠ στην Πάτρα, μπήκε στα πλέι άουτ και έστειλε στα πλέϊ άουτ την ομάδα του Χριστόπουλου που θα διεκδικήσει την παραμονή της στις τρεις νίκες κόντρα στον Παναθηναϊκό.

20/03/2012 • 23:00

Γ. Σιδηρόπουλος: «Να παραιτηθεί η διοίκηση του Ερασιτέχνη» (vid)

Ποιος είδε τον Γρηγόρη Σιδηρόπουλο και δεν τον φοβήθηκε μετά τη νίκη του Εθνικού επί του Παναθηναϊκού. Ο πασέρ των Εβριτών εξαπέλυσε σφοδρή επίθεση εναντίον αυτών που υποστήριζαν ότι εκείνος και ο Κόβατς θα είχαν μειωμένη απόδοση κόντρα στην πρώην τους ομάδα βοηθώντας έτσι να σωθεί.

03/03/2012 • 22:08

Περίπατος της Λαμίας επί του Εθνικού (vid)

Με χαρακτηριστική άνεση και με το επιβλητικό 3-0 σετ σε μόλις 63 λεπτά η Λαμία «καθάρισε» άνετα τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης σε ματς που δεν χρίζει σχολιασμού. Οι Θρακιώτες αγωνίστηκαν τελικά χωρίς τον Πέπε Γκονζάλες (έκανε κανονικά ζέσταμα, αλλά έμεινε στον πάγκο), η απουσία του προφανώς και τους επηρέασε, αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν στην υποδοχή...

25/02/2012 • 22:08
    20/02/2012 • 21:57

«Κάστρο» το Βραχάτι, 3-0 ο Παμβοχαϊκός τον Εθνικό

Αλώβητη παρέμεινε η έδρα του Παμβοχαϊκού με την ομάδα του Ζαλμά να επικρατεί άνετα 3-0 σετ (25-21, 25-19, 25-20) του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και να παραμένει ισόβαθμη με τον Φοίνικα Σύρου στην 3η θέση της βαθμολογίας.

15/02/2012 • 22:00

Επέστρεψε στις νίκες ο Φοίνικας (vid)

Επιστροφή στις νίκες για τον Φοίνικα Σύρου, που υποχρέωσε τον Εθνικό στην τέταρτη συνεχόμενη ήττα του, με τους νησιώτες να επικρατούν με 3-1 σετ σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και πάθος.

10/02/2012 • 20:36

Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΟΚ (vid)

Ο ΠΑΟΚ, με εξαίρεση το β' σετ, επικράτησε εύκολα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής και σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας της Volleyleague.

04/02/2012 • 19:45