ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
    Greece
    25/02/2013 • 21:21

Ματσάρα στον Έβρο, 3-2 ο Εθνικός τον ΠΑΟΚ (video)

Στο καλύτερο παιχνίδι της φετινής περιόδου με την μπάλα να μην πέφτει κάτω ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης με τον κόσμο στο πλευρό του νίκησε 3-2 σετ (25-20, 17-25, 15-25, 25-23, 15-13) τον ΠΑΟΚ και επέτρεψε στην τρίτη θέση προσπερνώντας τον Φοίνικα και ανοίγοντας παράλληλα τη διαφορά από τον δικέφαλο στο +4.

15/02/2013 • 23:51

Με Χριστοφιδέλη και Γιορντάνοφ, 3-1 ο Ολυμπιακός (video)

Με τον Κώστα Χριστοφιδέλη να επιστρέφει και μαζί του η ηρεμία και τον Μπόγιαν Γιορντάνοφ να φορά το μανδύα του Ελ Σίντ ο Ολυμπιακός μετά από τρία συνεχόμενα δίποντα νίκησε καθαρά 3-1 σετ (19-25, 25-22, 25-22, 25-21) τον Εθνικό στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής.

14/02/2013 • 21:39

Ολυμπιακός VS Εθνικός, «Ράφα» VS Μένιο

Η αναμέτρηση του πρώτου της βαθμολογίας Ολυμπιακού με τον δεύτερο Εθνικό Αλεξανδρούπολης κλέβει την παράσταση στην πρώτη αυριανή μέρα της 18ης αγωνιστικής της Volleyleague

09/02/2013 • 23:41

Έτοιμος για τον Ολυμπιακό ο Εθνικός, 3-0 τον Μίλωνα (video)

Χωρίς να πιεστεί σε κανένα σημείο του αγώνα ο Εθνικός έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στον Μίλωνα τον οποίο κέρδισε με 3-0 σετ (25-20, 25-19, 25-20) με την ομάδα του Θανάση Μουστακίδη να δείχνει έτοιμη για το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό στον Πειραιά.

04/02/2013 • 21:04

«Μάγκας» Λάππας, τετράδα ο Φοίνικας, 3-1 τον Εθνικό (video)

Τι και αν προερχόταν από τραυματισμό στον ώμο. Ο φετινός Ηλίας Λάππας δεν καταλαβαίνει τίποτα. Με ηγέτη τον αριστερόχειρα ακραίο ο Φοίνικας Σύρου επικράτησε 3-1 σετ (22-25, 25-19, 26-24, 25-23) του Εθνικού στο ντέρμπι αυλαία της 16ης αγωνιστικής το τέλος της οποίας βρίσκει τους Συριανούς στην τετράδα της βαθμολογίας.

26/01/2013 • 23:24
    19/01/2013 • 22:36

Δεύτερος ο Εθνικός, 3-1 το Αιγίνιο (video)

Στο δεύτερο σκαλοπάτι της Volleyleague επέστρεψε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης μετά τη νέα εντός έδρας νίκη επί της Νίκη Αιγινίου με 3-1 σετ (25-16, 22-25, 25-23, 25-22).

16/01/2013 • 21:37
    11/01/2013 • 21:47
    11/01/2013 • 13:15
    05/01/2013 • 12:19
    22/12/2012 • 21:38
    15/12/2012 • 22:22

Ανατροπή και 3-1 ο Παμβοχαϊκός τον Εθνικό (video)

Με τον Πανταλέοντα να κάνει πάρτι πάνω στο φιλέ, τον Μαντέκα να κάνει δύο φορές ζημιά στην υποδοχή του Εθνικού και τον Καλντέιρα να κάνει θετικό ντεμπούτο ο Παμβοχαϊκός νίκησε 3-1 σετ (21-25, 25-22, 25-20, 25-23) τον Εθνικό στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Volleyleague.

08/12/2012 • 22:32

Στο νήμα ο Εθνικός 3-2 τη Λαμία (video)

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες από Ολυμπιακό εντός και από ΠΑΟΚ εκτός ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στις λεπτομέρειες 3-2 σετ (25-21, 23-25, 23-25, 25-20, 15-12) της δυναμικής Λαμίας.

03/12/2012 • 21:53

«Ανάσταση» ΠΑΟΚ, τιμώρησε με 3-1 τον κακό Εθνικό (vid)

Με MVP τον νεαρό Μαυροβουνιώτη και με τον Τόλη Αρμενάκη στην σύνθεσή του ο ΠΑΟΚ έβαλε τέλος στο αρνητικό του σερί (τρεις ήττες), καταφέρνοντας να κερδίσει με 3-1 (25-22, 25-23, 23-25, 25-22) τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, που για δεύτερη φορά που επισκέφτηκε την Θεσσαλονίκη γνώρισε την εκτός έδρας ήττα.